Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik a fájdalmasabb döntés?...

Melyik a fájdalmasabb döntés? Abortuszra menni 12 hetes korig, vagy örökbe adni azt a kis gyermeket akinek érezted a mozgását és a testedben fejlődött 40 hétig?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha rossz a témakör.

Tudom a magzat szempontjából az utóbbi, de a nő szempontjából?


2017. nov. 3. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
11%

zért mert valakinek egyszer volt abja, nem jelenti, hogy lesz 10. is...

Dehogyisnem..aki egyszer megteszi és gyáván a könnyebb utat választja, az megteszi máskor is.

2017. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
64%

57%-os te inkább kezeltesd magad, mert össze-vissza zagyválsz, egy darab érved és értelmes állításod nincs, csak a fröcsögés, amit nyújtani tudsz, azt is elég gyengén.

Először is: te még mindig nem vagy SENKI, hogy megmond bárkinek is ezen a Földön, hogy a tulajdon, saját testével, életével és méhével mit kezdjen. Semmi jogod belepofázni, hogy ki hogy védekezzen és ki miért vállaljon felelősséget! Mindenki úgy éli az egyetlen életét, ahogy NEKI jó, bármennyire is hihetetlen ez neked. Te lehet szereted sanyargatni magad, mert mazochista vagy és azt élvezed, hogy keserű az életed és a döntéseiddel csak a saját helyzeteden rontasz tovább, fogadd el, hogy más meg úgy dönt, ahogy az belátása szerint a legjobb.

Szóval nyugodtan leállíthatod magad és bejfezheted, hogy utasítgatni akarsz itt mindenkit, hogy hogyan védekezzen és rendelkeznél más pénztárcájával, miszerint ha drága, ha nem, igen is köttesse el magát... Nem is értem, mit hiszel magadról, de bőven többet, mint kéne, az biztos.


Ja és ne legyél már ennyire agyhalott, hogy azonnal általánosítasz és ha valakinek volt 1 abja, akkor annak onnantól minimum évi 2 lesz élete végéig... Ennél nagyobb ostobaságot se hallottam még! Az abortuszos nők döntő többségének élete során maximum (!!!) 2 abortusza volt össz-vissz, úgyhogy ne hablatyolj itt évi kettőről. Jó ég. Nem vagy 100-as. Máskor meg arról papoltok, hogy húúú de rettentő sok és súlyos következménye lehet az abnak és minden második ismerősötök, akinek vlt, meddő lett... Most meg furcsa mód évi kettő abja van minden nőnek.. Gondold már át, mielőtt hülyeséget beszélsz.

Nem mellesleg az abortusz egyáltalán nem gyávaság és nem a könnyebbik út!! Neked lehet, hogy az, az már a te bajod, másnak meg nem, dolgozd fel. Abortuszra menni is épp olyan felelősségvállalás, mint nem menni! Tudjuk, hogy neked ezt nehéz felfogni, de azért próbáld meg.

2017. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
42%
"Dehogyisnem..aki egyszer megteszi és gyáván a könnyebb utat választja" - mármint arra gondolsz, aki nem vállalja fel a rosszkor jött terhessége megszakítását, hanem inkább a környezetére pakolja a konfliktust, lehetetlen helyzetekbe hozva a szüleit, testvéreit, párját, már meglévő gyerekeit, szóval mindenki mást önmagán kívül?
2017. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
13%

Látom, hiányoljátok a választ, pedig már egyszer leírtam, hogy nem választánék a megszületett és a hasamban levő gyerekem közt.

Továbbra is ez a válaszom. Mindkettőt menteni próbálnám. Újabb abszurd példát hoztatok fel a lombik klinikával, de legyen. Eleve nem értek egyet azzal a módszerrel, hogy több petesejtet megtermékenyítenek, majd kiválasztanak 1-2 embriót beültetésre, a többit pedig elpusztítják.

Ha viszont tűz ütne ki egy ilyen intézményben és valahogy oda keveredne egy gyerek, azért menteném őt, mert nem vagyok Wonder Woman, hogy felkapjam a -197 fokon fagyasztó berendezést és kilebegjek vele a lángoló épületből. Ez még nem bizonyít semmi olyat, hogy ne tartanám az embrionális fejlődési szakaszt is az élet részének.

Egy dolgot ismerek el: felfogtam, hogy számotokra az embrió nem ember. Bár valóban nehezemre esik megérteni, hogy adott esetben gyűlölt kis parazita, de ha éppen gyereket akartok, akkor ti is várva várt babaként gondoltok rá. Pedig ugyanolyan 6-7-akárhány hetes embrió lesz az is. De mindegy, elfogadom, hogy vannak kettősmércéjű emberek.

2017. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
54%
Szó sincs semmiféle kettős mércéről, utolsó. Az embrió (megtermékenyült petesejt) az egy LEHETŐSÉG. A létrehozói meg majd eldöntik, hogy kívánnak-e élni ezzel a lehetőséggel az adott pillanatban, avagy nem.
2017. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem legyen ez a vita vége. Legalábbis részemről szeretném lezárni.

Szerintetek az embrió a lehetőség, szerintem pedig maga a döntés joga a lehetőség, hogy az adott pár létrehoz-e egy új életet, embriót. Onnantól, hogy megtermékenyül a petesejt, az az élet már ott van.

Ne vedd ezt támadásnak, eyszerűen csak nem egyezik a véleményünk!

2017. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
35%
Az orokbeadas nagyon fajdalmas es nehez lehet, de utana ugy eled le az eleted, h tudod h egy rossz helyzetbol a leheto legjobbat hoztad ki. Nem vetted el valakinek az eletet, hanem inkabb megajandekoztad vele. Ez egyertelmu. Szinte nincs olyan pici baba, aki "nem kelne el", es jo esellyel szereto csaladba kerul majd. Tudvan ezt egesz eletedben egyenes gerinccel nezel majd tukorbe. Az abortusz gyors es kevesbbe fajdalmas megoldasnak tunik, de altalaban mindig azzal jar hogy egy eleten at probalod megmagyarazni, bizonygatni magadnak, miert is az volt a legjobb dontes, de valahol mindig santitani fog a tortenet, mert a legtobb ember aterzi a sulyat annak h egy emberi leny halalos iteleterol dontott. Valaszolva a kerdesedre, inkabb hordoznek egy 9 honapig tarto terhet, mint egy onzo es embertelen dontes terhét egy eleten at.
2017. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
55%
#67, ezt rövidebben is le lehet írni: aki gyilkosságnak tartja az abortuszt, annak az örökbe adás a kevésbé fájdalmas. Aki nem, annak meg az abortusz az elviselhetőbb. Kb ennyi.
2017. nov. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
58%

Rengeteg ember életében sokkal kisebb “törést” okoz egy abortusz, mint egy nem kívánt terhesség és szülés, arról nem is beszélve, hogy testileg 1000x jobban megvisel az utóbbi az abortusznal.

Egyenesen gerinccel pont ugyanúgy le lehet élni az életet, bármelyiket is választod, szóval a kettő nincs összefüggésben! Sőt..... Nekem is egy életem van és azt legalább tudom, hogy úgy éltem, ahogy én azt jónak láttam, nem úgy ahogy elvárták volna mások...És nem úgy, hogy bár nem akarok gyereket, mégis 9 hónapig szenvedtem a kihordasaval majd az iszonyat fájdalmas szüléssel, a semmiért...

2017. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az örökbeadás jöhetne csak szóba. Rohadt nehéz lehet, de nem tudnám megölni. Sokakkal ellentétben azt gondolom, hogy nem a semmiért szülőm meg, hanem azért a tudatért, hogy esélyt adok neki az életre. És a saját békességemért is, hogy ne kelljen egy életen át hitegetnem magam, hogy jogom volt az élet kioltására. Hogy ne kelljen arra vigyázzák, nehogy egy olyan hatás érjen, hogy változik a látásmódom. De azt érzem, hogy csak vitát akartál a kérdéssel nyitni, nem pedig érintett vagy.
2017. nov. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!