Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik a fájdalmasabb döntés?...

Melyik a fájdalmasabb döntés? Abortuszra menni 12 hetes korig, vagy örökbe adni azt a kis gyermeket akinek érezted a mozgását és a testedben fejlődött 40 hétig?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha rossz a témakör.

Tudom a magzat szempontjából az utóbbi, de a nő szempontjából?


2017. nov. 3. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, ebből a cc. 35 000-ből legyen mondjuk 20 000 a NEM házastársi örökbe fogadás. Magyarország lakossága 10 millió fő. A matek azt mondja, hogy ez akkor lenne lehetséges, ha minden ember 500 (ötszáz) másik embert ismerne olyan szinten, hogy tudja, hogy érzi magát a családjában, mi a véleménye a helyzetéről, az örökbe adásáról, örökbe fogadásáról... szóval 500 embert ismerjen mondjuk bensőséges baráti szinten. A valóságban meg egy ember tán ha 5 másikat ismer ilyen szinten, de semmi esetre se 500-at. A két szám között nagyon finoman szólva is statisztikailag szignifikáns a különbség.
2017. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
41%

"Ne is haragudj meg, de azt nem furcsállod, hogy az abortuszért kardoskodók pedig kizárólag rossz sorsú örökbefogadottakat ismernek? " - de, az is furcsa lenne - csak hát szerintem itt a döntés-párti "abortusz mellett kardoskodó" táborból SENKI SE állította, hogy ismerne személyesen örökbefogadottakat, meg azt se, hogy minden örökbe fogadott sorsa pocsék lenne. A valóban leírt állítás kb az, hogy az örökbe adás KÉTESÉLYES, kiszolgáltatás a bizonytalannak.

Szerinted nem ez az igazság?

2017. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
11%

Adott egy kétdés. Én leírtam, hogy SZÁMOMRA az abortusz fájfalmasabb, sőt, feldolgozhatatlan lenne, míg örökbefogadás esetén vígasztalna a tudat, hogy esélyt adtam a gyerekemnek egy jobb életre.

Az, hogy nem hiszitek el, hogy több örökbrfogadottat ismerek, a ti problémátok. Baráti körben 5 családban 11 gyerek, rokonságban 1 családban 2 gyerek a szerencsés örökbefogadott. Az ismeretségi köröm nem korlátozódik egy zsákfalura, ezek a családik több megyében élnek. Tőlem matekozhattok, amennyit akartok. Félkezű, sőt halmozottan fogyatékos embereket is ismerek, pedig ez a csoport sem árasztja el az utcákat.

2017. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
19%
67%-os, ebben a statisztikában nincs benne a házastárs általi örökbefogadás, mivel ezeket a statisztikákat az örökbe adásokat intéző egyesületektől nyerik. Tehát ha leosztjuk 20 évre, akkor 20 ezer családban van örökbefogadott személy. És ez csak az elmúlt 20 év. Számold ki mennyi az esélye hogy az ide regisztráltak közül ismerjen valaki örökbefogadottat. Segítek: körülbelül 70%.
2017. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
41%

[link]

1, én direkt eltúloztam a számot, mert miért ne lehetnék nagyvonalú

2, benne van

3, más dolog valakit "ismerni" (827 követő a face-n) és más dolog valakit tényleg ismerni, az élete bizalmas részeivel együtt. Az - mint említettem - néhány ember.

2017. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelműen az örökbefogadás. Kezdve azzal, hogy ha terhes leszek nem kívántan és nem akarok gyereket, akkor se kihordani, se megszülni nem akarom, pláne nem csak úgy puszira, idegenek kedvéért, mert nekik nem lehet. Ez nem az én gondom.

Én képtelen lennék odaadni valami idegen párnak azt a gyereket, akit én hordtam aki, akivel röviden-tömören én kínlódtam, ideértve a rengeteg rosszullétet, hányingert, hányást és egyéb kellemetlenséget a terhesség során, az állandó vizsgálatok és az iszonyat fájdalmas szülésről ne is beszéljünk.

2017. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
57%

Véletlen elküldtem..

Szóval ezt senki kedvéért nem vállalnám be + azt meg se említem, hogy látja mindenki h terhes vagyok, majd eltűnök szülni és miután visszamegyek dolgozni, jön a kérdésáradat, hogy hogy van a gyerek, hogy hívják stb stb.. Mégis mit mondjon erre az ember? Ja fogalmam nincs, odaadtam 2 idegennek... Aligha ítélnék el az embert. Míg egy abortuszt elvégeznek egy néhány hetes fejletlen, fájdalmat nem érző embrión egy rövid kis műtét keretében és mindenki végezheti tovább a dolgát. Nem hónapokig tart, nem esel ki feleslegesen a munkából stb..

2017. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
65%
Ha a saját élethelyzetem veszem példának: pl teherbe esek, de nem állunk úgy a párommal, hogy egy gyereknek helye legyen....mondjuk: anyagiak, betegség, tanulás, stb... Ez mind mind olyan helyzet, amiben "nem engedheti meg magának" az ember, hogy hónapokig ne dolgozzon, orvoshoz járjon (eaetleg fizessen is), vagy az egészségi állapot tovább romoljon (tegyük fel h a betegség miatt nem lenne egyszerű a gyereknevelés...)... Ebben az esetben, szerintem az abortusz az egyetlen elfogadható döntés, mert már maga a terhesség szétcseszi az egész élethelyzetet. Plusz! Megszülöm a közös gyereket majd érzékeny búcsút veszünk és odaadjuk másnak? Szóval ezt nem is értem.... Jah és igen, vállalom, hogy önző vagyok, de sajnálom, én akkor sem tekintem embernek az embriót (mert a tévedéssel ellentétben igenis, 12 hetes korig az a neve). Én sosem értem miért nehezítik az emberek a saját életüket hülye dogmákkal, pl "tartozol annak a gyereknek". Igen, ha megszülöm, akkor tartozok neki annyival, hogy tisztességesen felneveljem. Ha a terhesség alatt annyira kilátástalanná válik a helyzet, hogy tartóssnak tűnik (pl halálos betegség, börtön, nem tudom) akkor egyértelműen inkább örökbe adnám. Ezel biztosítva neki a lehetőséget egy normális életre. És hamár a tartozol ennyivel ennek annak! Magamnak meg a páromnak nem tartozhatok annyival, hogy normális élethelyetben jöjjön a gyerek? Ebben mindenki a saját érdekét, a saját lelki könnyebbségét nézi, az is aki örökbe adja -mert bízik benne, hogy jó családba kerül, de azért kétesélyes, hogyan éli meg majd a gyerek, de ezzel nem törődik, azt figyeli, neki ne kelljen SZÁMÁRA fájdalmas döntést hozni- meg az is, aki elveteti, mert attól tart milyen élete lesz a gyereknek/vagy neki így könnyebb, és ezért vonja kétségbe az örökbeadást. Mindenki meg tudja ideologizálni a maga tetteit, és itt nincs örök érvényű igazság, egyszerűen mert nem vagyunk egyformák és nem egyforma élethelyzetben döntünk. Számomra az örökbeadás szóba sem jönne, de van aki soha nem vetetné el a gyerekét, de felismeri a korlátait és örökbe adja. Mindkettőt 100x többre becsülöm, mint a "majd lesz valahogy", "majd lesz adó/lakás/stb kedvezmény" "majd a nagymama/nagypapa segít nevelni" típusú hozzáállást.
2017. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
16%
Ha téged ez vigasztal, nevezd a 12.hétig embriónak. Igazából teljesen mindegy, hogy embrió, magzat vagy baba a neve, mindegyik az élet egy fejlődési szakasza. Az én orvosom a 4.héten is azt mondta az uh-n, ez lesz a baba, a 6.héten, hogy ez itt a baba, 8.héten pedig, hogy szép kisbaba. Tényleg szép volt, a pici végtagkezdeményeivel már valóban babásan nézett ki.
2017. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó neked sincs rendben az emeleten valami, ha szerinted egy fejletlen sejtcsomó ugyanaz és ugyanolyan, mint egy már fejlett, megszületett gyerek... Ez no komment. De téged ha meg ez vigasztal, hidd ezt nyugodtan.

Nyilván, aki akar gyereket és vágyik rá, annak jajj utyuli-putyuli kis babucika, aki meg a háta közepére nem kívánja azt rohadtul nem hatja meg ez a szentbeszed..

Most azt hiszed azert mert az orvos babának nevezte, akkor már az a 4 hetes kis valami is babának minősül? Ugyan olyannak mint a már megszületett gyerek...? Az igen. Az orvos azért nevezi babának, mert ez az egyszerűbb. És mert nyilván látja, hogy az adott nő akarja a gyereket és oda van érte....Nem fogja fejletlen embrionak nevelni, pedig valójában még csak az!!

2017. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!