Az abortusznak lehetnek súlyos következményei?

Figyelt kérdés

Ha igen mik?

Előre köszönöm



2017. nov. 6. 20:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
17%
Milyen vicces ez a marharostelyos. Mi den írásom eltűnik....miért? Privátba nagy pofád van Mi????
2017. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim válasza:
52%

Kicsit off.

Azért az abortusz-ellenesség kapcsán mindig is kíváncsi voltam a corner-case-k megítélésére:


- A pár védekezett, ennek ellenére megtörtént a fogantatás. A pár nincs olyan anyagi helyzetben, hogy méltón felnevelje a gyermeket, és a család sem tud segíteni, egész egyszerűen, mert nincs.

- Fital pár két hónapja együtt jár, és a védekezés ellenére megfogant a baba. Az se biztos még, hogy egymásnak valóak a fiatalok.

- 12-ik hét előtt egyértelmű, hogy a gyermek fejlődési rendellenességgel fog születni

- A gyermek erőszakból fogant

- Az anyánál daganatos megbetegedést diagnosztizálnak: vagy a baba, vagy az anya életét tudják megmenteni.


És ez csak öt olyan dilemma, ami hirtelen eszembe jutott, az élet van olyan találékony, hogy hoz még ezer másik ilyan esetet.

2017. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Theressita ***** válasza:
51%

Szia, én a babámat sajnos elveszítettem...missed ab-om volt :-( (egyébként pár hetesen, szívhang nélkül is gyönyörű volt az UH-n...)

Állítólag ugyanaz a műtét. Nekem sajnos nem volt komplikációmentes. Ha érdekel, írj rám nyugodtan és privátban leírom.

2017. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Ma volt a műtétem, minden rendben volt
2017. nov. 10. 19:54
 35/51 anonim ***** válasza:
28%
a következmények sosem azonnal jelentkeznek.
2017. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
36%

Ez az abortusz téma megossza az embereket. Én most úgy gondolom hogy nem tudnám megölni a saját gyermekem azért mert a gyermek Isten ajándéka és az abortusz lehetséges következményei miatt sem lennék rá képes. Mondjuk nekem még nincsenek gyerekeim és csak 20 éves vagyok.

Van egy olyan ismerősöm aki az abortusz utan nem tud teherbe esni és már bele van betegedve lelkileg is. A másik nő az egyik szomszédom neki megfogan a baba de le válik a méhfalról és mindig elvetél. Szerintem ezek nagyon súlyos következmények. Aki nem szeretne gyereket védekeztek rendesen hogy ne foganjon meg az baba, nagyon sok módszer van rá.

2017. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
54%

"nagyon sok módszer van rá." - közös jellemzőjük, hogy egyik se 100%-os... olyan ugyanis nincs, egy se.


Kérdező, mivel a későbbi nehezebb teherbe esés téged nem érint (és egyébként az se gyakori, kb az abortuszon átesettek kb 1%-át érinti, első sorban a 2+ terhességmegszakításon túl esőket) ha a következő napokban vigyázol meg odafigyelsz magadra, túl leszel rajta különösebb gond nélkül.

2017. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
60%

Örülök Kérdező, hogy minden rendben volt.

Nyilván a sok károgó nem fogja ép ésszel, hogy már van gyereked és többet nem szeretnél, ezért téged ez a meddővé válás mint lehetséges mellékhatás, nem érdekel.

Azt azért mindig annyira bírom, hogy a missed. ab-osoknak bezzeg SOHA senki nem mondja, hogy jaj meddő lehetsz :D holott az eljárás TELJESEN ugyanaz. Ennyi erővel, aki az első várt gyermekével elvetél és ki kell tisztítani, ugyanúgy a továbbiakban képtelen lehet gyermek kihordására, mégsem láttam még egy kérdésnél sem, hogy ezt bárki leírta volna... bezzeg itt.

Plusz az, hogy a későbbiekben valaki nem eshet teherbe... honnan tudod, hogy nem így történt volna amúgy is? És azoknál akiknél évek óta nem jön a tesó? Pedig nem volt abortuszuk?

A legtöbbször ez csak rosszindulatú riogatás, amit ebbe a kategóriába írogatnak mások a "mellékhatásokról", nyilván van rá esély, de pontosan ugyanannyi mint ha akarta volna a delikvens a babát, csak végül szívhang hiánya miatt vagy bármi abortálni kell. Csak nyilván ha esetleg utána nem jön össze, könnyebb erre fogni, hogy aztán az ember eméssze magát egy régi dolog miatt, és a stressztől még kevésbé sikerüljön...

2017. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
43%

A gyerek nem Isten ajándéka, hanem két ember szexuális egyuttlétének a “mellékhatása”. Sokszor pedig kicsit sem kívánt mellekhatasa.

Nyugodtan nézetek statisztikákat arra vonatkozóan, hogy hányaknal lett bármi súlyos maradandó következmény, szövődmény abortusz után. Nagyon-nagyon keveseknel, nem véletlen, mert ma már jóval fejlettebb az orvostudomány, mint anno! Ja és azt is meg lehet nyugodtan nézni, hogy a szülésnél felmerülő szövődmények sokkal gyakoribbak és esélyesebbnek!! Egy terhesség és szülés 100000x jobban megviseli egy nő szervezetet, mint egy abortusz.

Az meg roppant mod érdekes, hogy az itteni abelleneseknek tuti fix, hogy van egy abortuszos ismerősük, aki pont emiatt lett meddő vagy aki ab után nem bír teherbeesni, mert pl folyton elvetel... Hogyne! Simán benne van a pakliban, hogy az adott nő, amúgy sem tudott volna teherbeesni, amugyis meddő lett volna! De persze könnyebb az abortuszra fogni, hogy tudjak riogatni a többieket.

2017. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
45%

Hogyne! Simán benne van a pakliban, hogy az adott nő, amúgy sem tudott volna teherbeesni, amugyis meddő lett volna!


Aha..végül is akkor a gyerek akit kapartatott mégis hogyan fogant meg ha amúgy is meddő lett volna? Teljesen logikus...

2017. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!