Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nekem, vagy neki volt igaza...

Nekem, vagy neki volt igaza az abortusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap este beszélgettem egy ismerősömmel (férfi) akivel feljött az abortusz téma. Az egész úgy kezdődött, hogy sok ismerőse van akinek egyéjszakás kalandból lett gyereke. Erre én rávágtam, hogy becsúszott babát sose tartanék meg. Nem gondoltam volna, de picit durván nekem állt, egészen pontosan ezt írta: "Biztos? Tudod hogy az abortusz gyilkosság? Tudom morbid de ez az igazság!"

Erre én ezt válaszoltam neki:

"Elsősorban vigyázok magamra. Másrészt felesleges megszülnöm úgy egy gyereket, hogy nincs anyagi hátterem hozzá. Inkább akkor elvetetem, de tudom hogy nem szenved. Ráadásul az egész életem elcseszném vele. Nem éri így meg."

Erre egy olyan választ kaptam, hogy szóval nem érzem magam anyatípusnak?  Nem vágyom családra? Erre megírtam neki hogy de, egy gyereket legalább mindenképp akarok, de csakis fix.anyagi háttérrel. És egy olyan pasitól, aki biztosan támogat és nem hagy el mikor megtudja hogy baba lesz.

(A további beszélgetéseinket nem másolom be, mert úgy túl hosszú lenne)


A lényeg viszont az, hogy mivel én is apa nélkül nőttem fel, tudom hogy édesanyám is meglett volna lőve ha a mamám nem támogatja. Nekem fontos az anyagi háttér, és egy támogató férfi, hiszen ismerjük be: egy pici nagyon sok pénzbe van. És ha véletlen teherbe esnék, (pláne egy nem komoly kapcsolatban) akkor inkább biztosan elvetetném, DE vigyázok arra hogy ne legyek terhes. Sose volt abortuszom, szívből remélem hogy nem is lesz. De van mikor csak az abortusz a megoldás. Szerintetek melyikünknek van igaza?


2017. dec. 20. 10:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Egy férfinek ebbe szerintem rhadtul nincs beleszólása, mert nem az ő élete megy tönkre fél pillanat alatt...


Persze, én is védekezek a párommal, egyéjszakásban főleg azt tenném, de ha becsúszik és nem veszem észre, de terhes maradok, akkor - megfelelő társ híján - abortusz.

2017. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Amikor valaki ilyen kategorikusan kijelenti, hogy márpedig az abortusz gyilkosság, arra mindig azt szoktam mondani, hogy SZERINTED az. Szerintem meg nem. Ezzel le is lehet zárni a témát, ha nem akarsz jobban belemenni.


Amúgy én is kb úgy gondolom mint te. Becsúszott gyereket max csak akkor tartanék meg, ha van hozzá anyagi háttér, és stabil kapcsolat, ami inkább házasság.


Első sorban nyilván vigyázok, de ha gond adódik, nem gondolom, hogy egyetlen hiba miatt (még ha én is voltam az oka), egész életemben fizetnem, bűnhődnöm kellene egy gyerekkel akit nem akartam, és a vele járó összes nyűggel, akár egyedülálló anyaként.

Nem tartom egy pár hetes sejtcsomó későbbi emberré válását és megszületését előbbrevalónak a saját életemnél, ha egyszerűen a körülmények nem alkalmasak. Egy gyerek nem játékszer, hogy ha nem válik be mégsem akkor visszaváltom. Sokan vannak akik a semmire, nyomorba potyogtatják a kölykeiket lesz ami lesz alapon, vagy majd kuncsorognak adományért a tv-ben. ÉN erre nem vagyok hajlandó.


Plusz, könnyen ugat bele olyan ember aki SOHA semmilyen körülmények között nem kerülhet ilyen helyzetbe. Ha felcsinálja a nőjét, még akkor is leléphet az életükből, ha nagyon nem akar, gyerektartást se fizet. Ismerek olyat aki ezért külföldre menekült. Szóval ennyi.

2018. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%
9-es! A 3-as vagyok. Sosem. A meglévő gyermekeimnek örülök, Értük élek. Anni felelős döntést hoztam, éltem a törvény adta jogaimmal, és helyesen tettem. Egyáltalán nincs lelkiismeret-furdalásom.
2018. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!