Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék az abortusszal...

Mit tehetnék az abortusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok és teherbe estem.. van 4 gyermekem, de az 5 már sok lenne, nem biztos hogy neki meglenne mindene, egyébkènt is már öreg vagyok ehhez. Voltam orvosnál, aki mondta, hogy a saját feleségének sem engedné a szülést ebben a korban, még ha addig nem is szült. A magzat karjai, lábai megvannak.. kívülről eddig rendben, de mondta az orvos, hogy a röntgenek, vizsgálatok károsíthatják, és nem utolsó sorban szellemileg visszamaradott lehet..

A GYES-re valami új törvény szerint nem lehet támogatást kérni, viszont nem tudom honnan csengessünk ki 30 ezret... valaki nem tud erre valami megoldást? 30ezer nagyon sok, és védekezünk mindig..


2015. jún. 19. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

"Voltam orvosnál, aki mondta, hogy a saját feleségének sem engedné a szülést ebben a korban, még ha addig nem is szült. A magzat karjai, lábai megvannak.. kívülről eddig rendben, de mondta az orvos, hogy a röntgenek, vizsgálatok károsíthatják, és nem utolsó sorban szellemileg visszamaradott lehet.. "



Az orvos mi alapján mondott ilyeneket??? Rengeteg nő szül gond nélkül 38 évesen, sőt, egyre több. Milyen orvos ez, komolyan? Ha csak nem volt valami oka is rá. Mert pusztán az hogy 38 éves vagy nem jelenti, hogy ne szülhetnél minden komplikációtól mentesen. Unokatesómat is 39 évesen szülte anyukája és abszolút semmi gond nem volt és azóta sincs a gyerekkel pedig már 10 éves elmúlt.

2015. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ja és szerintem ahol 4 elfér ott az 5. sem nyomorban fog felnőni érzésem szerint. 4 és 5 között már nincs olyan hatalmas diefferencia, mint amikor valaki az 1 vagy 2 gyerek illetve 2 vagy 3 gyerek között vacilál. :)

Ellenben lehet, hogy egy életre bűntudatod lesz és nyomasztani fog ha elveteted. Ha már ilyeneket tudsz, hogy karjai, lábai megvannak, akkor eléggé nehezen fogod magad egy abortuszon túltenni, mert úgy fogod érezni, hogy megölted a saját gyereked.

2015. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Elég hülye orvosod van, már ne is haragudj. Mellesleg milyen röntgen? Terhes not nem röntgeneznek.
2015. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy meg semmi ilyen törvény nincs. Jövedelem egy főre jutó összege számít, nem típusa.
2015. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
4 gyerek után te sem gondolhatod komolyan az abortuszt, te vágod a legjobban, hogy egy élő kicsi embert öletnél meg. az orvosod egy gyökér, cseréld le, és kezdd el szeretni azt az ártatlan kis jövevényt!
2015. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál az mind kifogás.

Ne az orvossal ,hanem a férjeddel beszéljétek meg, hogy meg szeretnétek e tartani.

Ha a nem mellett döntötök, és nincs pénzetek az abortuszra kérjetek kölcsön szülőktől...barátoktól, kérjen fizetési előleget, vagy lehet menni az önkormányzathoz egyszeri segélyért...

(ha nincs 30 ezretek abortuszra, hogy lenne arra, hogy eltartsatok még egy gyereket?! )

2015. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Törölve lett a válaszom, de végtelenül hülyék vagytok, ha úgy gondoljátok, hogy ahol 4 elfér, ott 5 is...


Az abortusz árát nem bírja kifizetni, szerintetek hogy neveli fel a gyerekeit?


Arról nem is beszélve, hogy nem csak az anyagiak a lényeg... Én nem túlélni akarom az életemet, kibírni, hanem élni.


Én 2 gyereket szeretnék mert úgy érzem ennyit bírok vállalni. Nem anyagiakban, hanem fejben. 3 gyerekkel már úgy érzem megszűnök nőnek lenni, egyszerűen csak az anyaság marad. Én ennyit bírok.


És bizony védekezni fogunk, de ha becsúszik, akkor nem fogjuk megtartani, akkor se ha 20 gyereket is fel tudnánk nevelni.


A kérdező anyagi helyzetében pedig pláne nem gondolkoznék ezen. Egy percig sem.

2015. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Kifogás... 38 évesen szüli az elsőt valaki..
2015. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Felfogtátok hogy nem csak az a baja, hoyg öregnek érzi magát? Ez egy dolog. Az orvos egy másik, azt nem minősítem.


De olvassatok már tovább!!


Nincs 30ezer forintja se tartalékban. Hogy a nyavajába neveljen egy 5. gyereket? Mi lesz a másik 4 gyerekkel?


Az meg hogy öregnek érzi magát.. Te lehet, hogy 45 évesen is szülnél, én meg 35 év után már biztos, hogy nem.

2015. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Anyám 43 évesen szülte húgomat, a 4. gyerekét. Orvoshoz szinte sosem járt.

Egészséges lány, komplikációmentes szülés volt 23 évvel ezelőtt.


Nekem 1 gyerekem van, nem is tervezek többet (idegileg nem bírnám). Megértelek.


De azt nem, hogy most mi a kérdés?

Mert jössz itt, hogy mit tehetnél ezzel kapcsolatban, és felsorolod a dokid hülye indokait, amit talán te sem hiszel el...


De ha te és a férjed eldöntöttétek a kérdést, akkor mit szeretnél tudni? Hogy szociálisan rászorult alapon elvégeztetheted ingyen? Igen, ha az 1 főre jutó jövedelem nem halad meg egy bizonyos összeget.

És ha már a műtőasztalon vagy, köttesd el magad, talán az a legjobb megoldás.

Beszélj a védőnővel, talán ő is tudja a részleteket, hogy mentesülhettek a fizetés alól.

2015. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!