Hogy lehet feldolgozni a vágyott és tervezett baba elvételét?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 13:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
7-es válaszoló vagyok. Nem prédkálok. De ha babát tervezünk lehetőségeket végig gondoljuk. Ugyan úgy a gondk gyerek születése után is jöhet.
2018. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó! Most, hogy ezt így ideböffentetted jobb lett valami? Vagy esetleg te jobban érzed magad? Amúgy pedig semmi közöd hozzá...
2018. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy éves kora óta egyedül nevelem a fiamat, tartásdíj, nagyszülők és minden segítség nélkül. Egymilliós mínusszal, lakás nélkül kezdődött az önálló életünk. Kutya nehéz volt néha de a fiam a legnagyobb ajándék az életemben. Ha ő nem lett volna, tizedennyit sem értem volna el az életben. Most volt 18 és egy csodálatos emberré cseperedett. (Nem az elfogultság mondatja velem).

Az pedig egyáltalán nem biztos hogy egyedül kell felnevelned. Több ismerősöm kisgyerekkel találta meg élete igazi párját és boldogan élnek.

2018. febr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Sáskáné ***** válasza:
51%
Biztos meg van az okod, hogy miért döntöttél így. Valóban furcsa, hogy vágytál rá és még is elveteted... De ez a Te döntésed. Akár mi is lesz, együtt kell élned ezzel. Nekem picit nehéz ezt megértenem, mert egészségügyi okok miatt sajnos úgy néz ki,hogy nem lehet babánk és már hosszú évek óta várjuk a kis csodánkat/csodáinkat az örökbefogadás útján. Ez is nagyon nehéz. Próbállak megérteni, de nagyon nehéz. De mint írtam, biztosan jó okod van rá, mert ehhez nagy ok kell. Nem tudom mit tennék a Te helyedben. Az okokat kellene tudni ehhez. Nem ítéllek el, csak annyit tudok írni: ha úgy döntesz,vetesd el, szomorkodj persze, de fogadd el,hogy ez az érzés nem lesz sosem könnyű. Vagy ha úgy döntesz, tarsd meg és akkor azt a tényt fogadd el,hogy még keményebben kell küzdened, mert gondolom anyagi okok miatt most nem aktuális a baba pedig terveztétek csak későbbre. Vagy keress fel egy alapítványt, hidd el, nagyon-nagyon sok sorstársam vágyik teljes szívével-lelkével egy pici babára. Bármelyik döntést is hozod, kérlek, legyél felelősségteljes és fogadd el,hogy az ezzel járó érzelmek a Tieid, Neked kell élned velük. Nem ítéllek el, nagyon nehéz döntésben vagy. Gondolom most úgy érzed, hogy nincs választásod, megértelek, én a másik oldalon vagyok, nekünk a férjemmel sajnos arról nincs választásunk,hogy vér szerinti gyermekünk legyen. Én csak annyit kérek,hogy olyan döntést hozz, ami a picinek, Neked és a párodnak a legjobb,akármi is legyen az a végén!
2018. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Sajnálom, hogy ilyen döntést kellett hoznod! Ezt feldolgozni ugyanolyan gyászmunka, mintha a a legközelebbi családtagodat veszítetted volna el, megspékelve a mardosó önváddal. Ha elviselhetetlenné válik a feldolgozás fordulj szakemberhez, kérj segítséget. A hit ebben is az esetben is támasz lehet.

Vigasztalásul annyit, hogy az idő enyhíti a bajt, de soha nem szüntetti meg, mert visszafordíthatatlan.

Sajnos nem vagy egyedül ezzel a problémával, mással is előfordult már, csak esetleg nem tesz ki magát a nyilvános köpködésnek, hanem magába fojtja a bánatát.

Gondolom észérvek miatt döntöttél így, de nyilván ennek a döntésnek te csak elszenvefő alanya vagy.

Tegyél meg mindent azért, hogy soha többé ne fordulhasson elő újra, hogy ilyet kelljen tenned, és ezzel a szándékkal már talán enyhül is egy kicsit a mérhetetlen fájdalom.

Én gondolatban bocsánatot kérnék a babától, beszélgetnék vele akár naponta. Ez így túl misztikusnak hangzik, de akiknek meghalt már szerettük, azok tudják, hogy bizony rengetegen beszélgetnek az elhunytukkal, ami enyhíti a hiányuk okozta tátongó űrt.

2018. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó, jó az más ha valakinek meghal egy szerette és megint más ha valaki önkezével vet véget a "szerette" életének mint a kérdező. Az meg hogy beszélgessen a babával..szerinted ha hallja a baba megbocsájtaná hogy életre hívta majd elveszi az életét mert hirtelen nem tud megbirkózni a dologgal?
2018. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
63%-os,neked most mi bajod van? Szerintem egyáltalán nem volt még ítélkező sem,csak egyszerűen nem érti,hogy ha tervezett volt,akkor mi változott ennyi idő alatt,hogy már nem az. Vegyél be pár nyugibogyót és higgadj le egy kicsit mielőtt nekiugranál mindenkinek,aki mást merészel írni/kérdezni,mint amit te jónak látsz.
2018. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Már nem kell ezen gondolkodnom, a jó isten eldöntötte a babám sorsát.

Missed AB lesz.

2018. febr. 15. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!