Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jól döntenék ha megtartanám a...

Sultana kérdése:

Jól döntenék ha megtartanám a babát?

Figyelt kérdés
38éves vagyok és van már 2gyermekem.Egyik 18 a kicsi aki a második férjemtől van ő 6éves.Válófélben vagyok de van egy párom egy éve együtt élünk.Terhes lettem amit igazából mindketten terveztünk.Ő fiatalabb nálam neki nincs még gyereke.Viszont most megijedtem mi van ha ez a kapcsolat sem működik és majd egyedül maradok két kicsivel.A nagy nem él velem.Sokat vitázunk az utóbbi időben,bár ő nagyon szeretné ezt a babát én most mégis úgy gondolom talán hiba volt és később már nincs visszaút.Van időpontom péntekre abortuszra de nem tudom elmenjek e.Már nem vagyok boldog a párommal,úgy érzem jobb lenne egyedül és nem újrakezdeni megint a picibabával járó életet.Tudom sokan elítélnek de most értelmes válaszokra lenne szükségem.Külföldön élek jelenleg nem dolgozok a párom dolgozik csak.Nem tudom mit tegyek.Az eszem szerint nem tartanám meg.
2018. febr. 28. 20:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem ölünk. Szüld meg, és ha úgy tűnik, kilátástalan az életed, add örökbe!
2018. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
43%
Mintaanya..
2018. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
Ez elég gusztustalan. Amikor próbálkoztatok a babáért akkor nem jutott eszedbe hogy már nem akarsz a pároddal lenni? Ha már próbálkoztatok érte és sikerült akkor tartsd meg és próbáljátok megjavítani a kapcsolatotokat.
2018. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%
Sokat vitatkoztok,nem vagy boldog, van időpontod... sokkal rosszabb ha megszülöd aztán az állam neveli. Tönkre tennél egy életet!
2018. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, ha örökbe adja, nem az állam neveli, hanem az örökbefogadó szülők. Nagyon sokan várnak örökbefogadásra; jó helyre kerülnek a gyerekek.
2018. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok minta anya,de pld a kicsit egyedül neveltem külföldön mindenféle segítség nélkül,sem rokonok sem barátok nem voltak.Volt amikor nem ettem csak hogy neki meg tudjam venni amit addig megkapott.Jó anyagi helyzetben voltunk az apjával.De megromlott a kapcsolat.Szóval nem vagyok büszke magamra hogy két gyermekem két apától van,és most ismét terhes vagyok,viszont soha nem éheztek a gyerekeim,és nem adtam volna örökbe.A mostani tanácstalan helyzethez a párom is hozzá járul mert sokszor ha vita van akkor rögtön azt mondja menjek vetessem el és menjünk külön.De másnap meg mintha mi sem történt volna.Szóval egy labilis ember amire már sajnos akkor jöttem rá amikor késő volt.De közben tudom hogy mennyire szeretné a gyerekét,csak nem biztos hogy idegileg kibírnám mellette.
2018. márc. 1. 03:00
 7/27 anonim ***** válasza:
13%

Ha arra se vagy büszke hogy 2 gyereked van 2 apától, akkor a 3 gyerek, 3 apától mi lesz? Erre bizony én se lennék büszke!


38 évesen lassan unokát kéne várnod. Minden életkornak megvan a szépsége. Én nem tartanám meg. Azzal viszont számolj ha az apa akarja ezt a gyereket és te elveteted, az a kapcsolatotokba kerülhet.

2018. márc. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
38évesen szerintem korai nagymamának lenni de a mai világban már persze az sem meglepő ha valaki gyereke 16évesen szül.De igen igazad van.Ha nem tartom meg akkor biztosan nem maradunk együtt.Van még egy napom átgondolni...mert akárhogy is de nincs szivem elvetetni.Pont azért mert korábban szerettem volna hogy legyen.Hetek óta nem alszok ez miatt.De döntenem kell és szerintem itt most nincs jó döntés.Csak rossz és rosszabb.
2018. márc. 1. 07:07
 9/27 anonim ***** válasza:
19%

Azt írtam lassan nagymama egy 38 éves nő, nem pedig ma-holnop az.


De ha szerinted 38 évesen inkább csecsemős anyuka legyen egy nő, akkor szüld meg. Bár szerintem ha ezen ennyit kell gondolkodni legyen e gyerek vagy ne, inkább ne tartsd meg.

2018. márc. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%
vetesd el... ne ronts el 2eletet! ha nem vagy boldog a parod mellett van mar gyermeked gondolom anyagilag sem allsz mindenekfelett.. penteken korhaz!!!
2018. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!