Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jól döntenék ha megtartanám a...

Sultana kérdése:

Jól döntenék ha megtartanám a babát?

Figyelt kérdés
38éves vagyok és van már 2gyermekem.Egyik 18 a kicsi aki a második férjemtől van ő 6éves.Válófélben vagyok de van egy párom egy éve együtt élünk.Terhes lettem amit igazából mindketten terveztünk.Ő fiatalabb nálam neki nincs még gyereke.Viszont most megijedtem mi van ha ez a kapcsolat sem működik és majd egyedül maradok két kicsivel.A nagy nem él velem.Sokat vitázunk az utóbbi időben,bár ő nagyon szeretné ezt a babát én most mégis úgy gondolom talán hiba volt és később már nincs visszaút.Van időpontom péntekre abortuszra de nem tudom elmenjek e.Már nem vagyok boldog a párommal,úgy érzem jobb lenne egyedül és nem újrakezdeni megint a picibabával járó életet.Tudom sokan elítélnek de most értelmes válaszokra lenne szükségem.Külföldön élek jelenleg nem dolgozok a párom dolgozik csak.Nem tudom mit tegyek.Az eszem szerint nem tartanám meg.
2018. febr. 28. 20:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
44%
"A 6 éves kisfiadnak rosszabb volt látni szerinted a veszekedéseket, mint az lenne, ha nem élne?" - negatív bizony rosszabb mint a nulla, még akkor is, ha ez egyesek világképébe nem fér bele....
2018. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
23%
Hát én ezt olyanként, aki átélte, egészen másként látom. Tudom, hogy szerinted meg a hozzád hasonlók szerint az olyanokat, mint én, időben le kell gyilkolni, mert a ti világotok attól lesz szép és kerek, és még van képetek azt mondani, hogy nekünk így a jobb, de tudod, mit? Nem érdekel a nyomorod, ami oda visz, hogy másoknak a gyermekük kikaparását javasolgasd egy oldalon, mert te, meg a többi ilyen valamiféle felsőbbrendű társadalommérnöknek képzelitek magatokat, akiknek jövőbe látnak, és előre tudják, melyik embertársuknak érdemes élni és melyiknek nem. Én boldog vagyok így is, és öülök az életemnek, és annak, hogy nem volt annó egy hozzád hasonló, aki rábeszélte volna az anyámat, hogy ölessen meg, mert "nekem így lesz a legjobb."
2018. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
55%

#22 "A 6 éves kisfiadnak rosszabb volt látni szerinted a veszekedéseket, mint az lenne, ha nem élne?" - ahhoz, hogy aaz ember belássa, hogy ez egy ostobenko, manipulatív felvetés, nem kell semmiféle "felsőbbrendűség", "társadalommérnökség", "jövőbe látás", untig elég a 80+ IQ.

Milyen lenne, ha nem is élnél? Hát semmilyen, ugyanis az élet része a tudat, ha valaki nem él, akkor tudata sincs, érzékelése sincs...

2018. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%
Elmentel az mutetre?
2018. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Elmentem több alkalommal is,pontosan az a bizonyos pénteki az nem sikerült mert műtét előtt megnézték a vizeletet,mivel baktériumot találtak benne nem vállalták.Kaptam egy másik időpontot akkor már 14hetes voltam..már éreztem hogy mozog a baba.Csak addig jutottam el hogy felvették az adatokat utána kiküldtek és akkor már éreztem hogy nem fog menni.Nagyon sírni kezdtem és mondták hogy ha bizonytalan vagyok gondoljam át.Hazamentem.Adtak egy ujabb időpontot amire már 17hetes voltam.Nagyon elszántan mentem a klinikára..be is jutottam a szobáig ahol vannak ledönthető székek...egy ilyen váró szerű..mivel 14.hét után adnak gyógyszert ami kitágítja a méhet.3óra várakozás után behívnak a műtőbe és...nem tudtam bevenni a gyógyszert.Képtelen voltam.Ahogy ott néztem a többi nőt..ők már a műtétre vártak..az egyik lány remegett,fázott gondolom nagyon hideg volt ott,és fájdalmai is voltak mert hozták a hasára a melegvizes palackot..nah az volt az a pont amikor azt éreztem ki kell mennem innen..a gyógyszert fogtam a kezemben és tudtam az az utam a jobb jövőm felé.Mégis a talán rosszabb utat választottam,de a baba rugdosott egyfolytában..nem tudom mi lesz de így döntöttem.Azóta megtudtuk hogy kisfiú lesz...már 22hetes vagyok.
2018. máj. 16. 22:57
 26/27 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél! Őszintén szólva nem is bírom felfogni ésszel, hogy lehet elvetetni egy második trimeszterben lévő magzatot, akinek már érzed a mozgását, teljesen ki van fejlődve, érzi a fájdalmat... A lehető legjobb döntést hoztad ebben a helyzetben.
2018. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Update!Azóta megszületett a pici.Életem legfájdalmasabb de legszebb élménye volt.A párommal való kapcsolatom is jóra fordult,főleg a baba születése óta hatalmasat változott.Azt mondja másképp néz rám mert látta mennyit szemvedtem a fiáért.Nagyon sokat segített az utolsó hónapokban,valamint a szülés utáni első héten szabadságot vett ki és sokszor még enni is ő adott a picinek éjszaka csak hogy tudjak pihenni.Most 2hónapos a kisfiam és ahogy rám mosolyog akár egy angyal.Imádom őt és hálát adok Istennek hogy erőt adott hogy ezt végigcsináljam,mert megérte.Kaptam egy gyönyörű babát aki kárpótol a sok szenvedésért.Sokszor emlegetjük a párommal a múltat,hiszen látjuk ki volt az aki annyira élni akart hogy minden stressz ellenére egészségesen született 3280g.-al pontosan a kiírt időpontra.Szeptember 20ra voltam kiírva 19.-én du. beindult a szülés és éjfél után 8perccel megszületett.Nagyon boldog vagyok hogy így döntöttem,még akkor is ha sokszor borzasztó nehéz volt,de MEGÉRTE!Még szülés előtt sikerült elválnom is szóval a végére minden jól alakult Csak azért írtam ezt le hogy esetleg ha valaki kerül hasonló helyzetbe,ne hezitáljon.Hiszen mindig van remény még akkor is ha minden kilátástalannak tűnik!
2018. nov. 12. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!