Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jól döntenék ha megtartanám a...

Sultana kérdése:

Jól döntenék ha megtartanám a babát?

Figyelt kérdés
38éves vagyok és van már 2gyermekem.Egyik 18 a kicsi aki a második férjemtől van ő 6éves.Válófélben vagyok de van egy párom egy éve együtt élünk.Terhes lettem amit igazából mindketten terveztünk.Ő fiatalabb nálam neki nincs még gyereke.Viszont most megijedtem mi van ha ez a kapcsolat sem működik és majd egyedül maradok két kicsivel.A nagy nem él velem.Sokat vitázunk az utóbbi időben,bár ő nagyon szeretné ezt a babát én most mégis úgy gondolom talán hiba volt és később már nincs visszaút.Van időpontom péntekre abortuszra de nem tudom elmenjek e.Már nem vagyok boldog a párommal,úgy érzem jobb lenne egyedül és nem újrakezdeni megint a picibabával járó életet.Tudom sokan elítélnek de most értelmes válaszokra lenne szükségem.Külföldön élek jelenleg nem dolgozok a párom dolgozik csak.Nem tudom mit tegyek.Az eszem szerint nem tartanám meg.
2018. febr. 28. 20:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
29%
Ne... Ne menj el pénteken! Jó édesanya vagy, őt is fel fogod tudni nevelni pároddal vagy nélküle! Megijedtél, rendben van, de lépj tovább, a picinek elsősorban rád van szüksége, ezt Te is tudod! Nem az állam fogja nevelni, mindent meg fogsz tenni érte, eddig is már 2x bizonyítottad! Ne parázz már 38 évesen! Én is annyi vagyok, 2 lábon állsz a földön! Ne a párodra koncentrálj, bár ha örül neki, akkor miért lenne hiba a gyermeketek együtt való nevelése? Vagy ha külön is, de azért gondot viselne rátok! A félelem nem jó tanácsadó! Nincs mit megbánnod, vagy visszakoznod!
2018. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem jól döntenél, ha megtartod. Mert ha bizonytalan vagy az abortuszban, akkor akarod a babát, főleg, hogy terveztétek is, érzelmileg már kötődsz hozzá. Plussz a párod is akarja. Inkább próbáljátok meg helyre hozni a kapcsolatotokat. Drukkolok!
2018. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%

Na majd most jönnek a jövőbelato jósok, akiknek az az össz érvük, hogyha kettőt fel tudtál nevelni, akkor harmat is, ha kettőre volt pénzed, akkor egészen biztosan a harmadikra is lesz stb stb... Erre aztán lehet alapozni.

Úgy dönts, ahogy neked jó! Ha akarod, akkor tartsd meg, de ha úgy érzed nem fog működni a dolog a paroddal és 38 évesen nem akarod az egesz gyereknevelést elölről kezdeni, akkor menj abortuszra. De semmiképp ne idegenekre hallgass, hisz ez a te döntésed.

2018. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
20%
Az élet a fogantatással kezdődik,
2018. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Szerintem pont azért látod úgy, hogy megromlott a kapcsolatotok, mert elvetetni készülöd a gyerekét, aminek ő nem örül...bár én nő vagyok, férfiként elhagynám a páromat, ha nélkülem döntene egy ilyen kérdésben, és kifejezetten ellenemre ráadásul. Nőként csak annyit tudok mondani, nem mennék abortuszra, akkor sem, ha a párom ezért elhagyna. Engem is egyedül nevelt fel anya, mégsem érzem úgy, hogy jobb lenne nekem holtan. Ugyanis ha megtette volna, az lennék. Emellett nem is tudnék együtt élni a lelkiismeretfurdalással, amit éreznék. Sokan döntenek "racionálisan" aztán szenvednek éveken keresztül, vagy akár egész hátralévő életükben, mert az érzéseiket nem tudják racionálisan irányítani, és mivel nem igazán akarták azt az abortuszt, megviseli őket. Mást persze nem, de nem tudhatod, melyik csoportba kerülsz. Ha egy 6 évest tudsz nevelni egyedül, akkor a kisbabát is be tudnád vállalni, de szerintem nem is hagyna vele egyedül a párod, ha megtartanád a gyereket, szerintem inkább rendezni akarná köztetek a helyzetet. Nézz rá a 6 évesedre, vagy a 18-ra, és képzeld el, mi lenne, ha nem lennének, mert előre látod koraterhesen, hogy azokkal, akiktől vannak, szétmentek egy nap, és ezért elveteted őket, a veszélyes biológia hulladékégetőben végzik. Gondolom, fájdalmas és abszurd elképzelés. Ha most megtartod a kisbabádat, ugyanilyen lesz ez az elképzelés vele is...ahogy a 6 évesed is már a gyermeked volt a méhedben, úgy ez a baba is az.

2018. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem őt is természetesen.Amikor megtudta akkor amikor tudatosult benne a dolog örült.Elmentünk egy magán ultrahangra mert itt külföldön nem csinálnak ultrahangot 12hét előtt.Láttam és hallottuk dobogni a szívét.Talán az volt a közös életünk legboldogabb napja.Még soha nem láttam őt ennyire boldognak.Viszont teltek a napok és azt vettem észre sokszor hogy abszolut nem fogta fel a dolgot hiszen ugyan úgy viselkedett viták során..nem érdekelte hogy elmehet a baba ha stresszelek.Sokszor mondta hogy menjek tegyek pontot a dologra nem akar velem élni.stb.De másnap meg hívogatott munkából hogy jól vagyok e .Szép és jó a megbánás de mi van ha már kifutok az időből és egy nap tényleg komolyan gondolja és lelép.Abba beleőrülnék..minthogy a családom sem örül.Tudják a helyzetemet és az abortuszra bíztatnak úgymond.Azt mondják az én életem sincs rendben(válóper közepén vagyok)Ki tudja az is meddig húzódik és a gyerek ha a férjem nevére kerül mert nem vagyok még elválva az borzasztó lehet a páromnak persze nekem is de neki talán még rosszabb.Én sajnos az a tipus vagyok aki mások boldogságát tartja fontosabbnak...a megfelelni mindekinek kategória.Ezért vagyok itt ahol.Mert magamat sosem néztem.Viszont megszenvedtem a döntéseim miatt mindig.Talán ezt nem szeretném megismételni.
2018. márc. 1. 15:10
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
#14: Neked lehet, mást nevében meg ne nyilatkozz..!
2018. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
26%

Ín a helyedben fognám a párod kezét és leülnék vele tárgyilagosan beszélni.

Akarja e vagy sem, támogat e vagy sem. Megkérném,hogy ne empátiából adjon választ,hanem ahogyan ténylegesen gondolja és érzi. Ha mrgtartod a babát,szükséged lesz rá éveken keresztül ha vele maradsz,ha nem. Nagyon fontos,hogy úgy szülessen meg a baba,hogy támogató szülei vannak.

Ha úgy dönt,hogy neki mégsem kell gyermek,akkor is megszülném,de örökbe adnám.

2018. márc. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Ma este próbáltam úgymond egy utolsó esélyt adni neki hogy mondja el ő mit szeretne.Persze megint nem kaptam választ mint ahogy eddig sem.Ha ő szeretné akkor minden hezitálás nélkül rávágná hogy igen.Mint mondtam köztünk is probléma van amit állandóan én próbálok megbeszélni mert ő az a tipus akinek minden mindegy.Két hete a babáról nem is beszél..előtte puszilgatta a hasam stb.Kérdeztem miért van ez..azt mondta mert nem fogta még fel...Akkor most mi van?Ki tud ezen eligazodni és ki tud vállalni egy ilyen emberrel gyereket.Igaz a mondás egy gyerek nem változtat meg senkit.És így is van.Holnap van időpontom amit ő nem tud.De reggel még rákérdezek tőle.Nincs több időm 11hetet betöltöttem.Sajnos így is sokat vártam arra hogy majd megváltozik.Nagyon gyötrődök..mert nincs meg az az igazi "ezt akarom" gondolat.De az eszem szerint 90% ban nem tartanám meg.Rengeteg dolog miatt.Ha megtartom akkor rengeteg szenvedésnek leszek kitéve lelkileg.Elfáradtam már.Boldog szeretnék lenni.Tudom hogy nélküle az lennék de ugy hogy soha semmi közöm ne legyen hozzá később.Amibe egy közös gyerek mindig az elszenvedője ha a szülők rosszba vannak.
2018. márc. 2. 00:57
 20/27 anonim ***** válasza:
26%

Kérlek, írd meg a döntést, bármi legyen is az.

Én kisgyerekként végignéztem, ahogy a szüleim verekszenek, aztán el is váltak, és most egyetemre járok, jó viszonyom van mindkettővel. A gyereknek nem érdeke a halál az élet helyett, sosem. A 6 éves kisfiadnak rosszabb volt látni szerinted a veszekedéseket, mint az lenne, ha nem élne? Ha még nem vagy ott, még elolvasod ezt, akkor gondold át és ne menj el!

2018. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!