Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha te nem szeretnél gyereket,...

Ha te nem szeretnél gyereket, megtartanád a férjed kedvéért?

Figyelt kérdés

2018. márc. 8. 10:06
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
25%

Hű, alig kelt fel a nap, de már megy a szurkapiszka, látom :-)


Kérdező: csak a férjed kedvéért ne tartsd meg, ha Te semennyire nem szeretnéd. Egy másik megoldás, ha már a kicsi megfogant, hogy megszülöd és nevelőszülőknek adod.

2018. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%
Nem szeretnék? Akkor nem mentem volna hozzá. És mert mindketten szerettünk volna, az abortusz pedig kizárt, megtartanám.
2018. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk nagyjából ez volt a helyzet,mondjuk szerencsére,amikor még nem akartam,akkor nem is sikerült még be,de ő nagyon akart gyereket és rengeteg vitánk volt emiatt,mert én viszont irtózatosan félek a szüléstől (alacsony a fájdalomküszöböm,kb egy foggyulladás miatt is napokig sírtam). Hál' Istennek meg tudtuk beszélni még azelőtt,hogy terhes lettem és elfogadtam,hogy ő ezt szeretné,de ha akkor sikerült volna be,amikor nem akartam,szerintem megtartottam volna,mert ha elvetetem,amikor tudom,hogy neki milyen fontos,nem tudtam volna a szemébe nézni. Én tipikusan az az eset vagyok,hogy csak addig nagy a szám az abortuszról,hogy majd így elvetetem meg úgy,amíg nem vagyok éles helyzetben,mert nagyon hajlamos vagyok a bűntudatra,nem tudnám magam miatt semmibe venni a férjem álmait,mondom,ez nálam addig megy,amíg nem vagyok közvetlenül érintett,csak beszélni kell róla. De ha akkor fogant volna meg a baba,akkor sem tudtam volna megtenni. Most várjuk az első babánkat,május végén-június elején fogok szülni,amitől még mindig ugyanúgy rettegek,de próbálom azzal nyugtatni magam,hogy ez egy olyan fájdalom lesz,ami után kárpótolni fognak abban a pillanatban,hogy a kezembe adják a fiunkat.
2018. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és majd a Jóisten fizeti neki az időt amíg kiesik a munkából. meg tönkremegy az egészsége azért hogy idegeneknek adja a gyereket. És majd a teremtő ápolgatja a lelkét mikor a környezet rászáll a majd a csajra hogy milyen szemét ri.banc, eldobta az imádni való babuciját. Mert számíthat rá hogy kicsinálják idegileg. Ez igy működik ha teherbe estél. Ha elveteted szemét gyilkos vagy, ha örökbe adod, akkor egy ku.rva amiért eldobtad. Szóval csak akkor vagy "jó" ember ha kussolsz és neveled a gyereket akit jó esetben elviselsz, és nem gyűlölsz mert az utadban van és elvette a lehetőségeket tőled.
2018. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%
9-es nem vagyok agyatlan, kifejtettem a véleményed a te primitív válaszod viszont mindent elárul. Ha érdekel a véleményem kifejtem bár jobban járok ha egy amőbához beszélek. Minden jót a tudatlanságodban. Választ nem olvasok el :)
2018. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
60%
Én abortusz ellenes vagyok,de az örökbeadást én sem tartom jó ötletnek,sőt emberibbnek se,elmondom,miért: sokan jönnek azzal,hogy mennyien toporzékolnak gyerekért. Ez eddig stimm,el is hiszem. Viszont a marha nagy bökkenő az,hogy ezek nem azért toporzékolnak gyerekért,mert annyira nincs kit örökbe fogadni (bár így lenne),hanem mert válogatnak. Egy vagon gyerek van,aki családra vár. Akkor mi a baj? Kéremszépen az a baj,hogy ők már GYEREKEK és mindenkinek cuki babóca kell. Hát hadd világosítsak fel itt és most minden olyan embert,aki gyereket akar és előadja a hattyú halálát,hogy mennyire nincs,hogy ha egy újszülöttet fogad örökbe,az se lesz ám örökké baba,belőle is lesz egyszer gyerek,nem csak a babucikra kell rástartolni,amíg ott vannak a pár éves gyerekek,akik meg a kutyának se kellenek,mert az emberek úgy válogatnak,mintha Tescoba mennének a húspulthoz. Ez mennyivel emberségesebb? Nincs megölve,persze,ezt el is fogadom,de tényleg csak addig kell foggal-körömmel harcolni érte,amíg magzat,vagy édes kisbaba,a sok pár éves gyerekre meg hatalmas ívből sz*runk? Mi beszéltünk anno a férjemmel,hogy mi lenne,ha meddő lennék és nem sikerülne saját gyerek. Én örökbe fogadtam volna egyet,de a férjem nem,azt mondta,hogy nem tudna rá sajátjaként nézni,ha meddő vagyok,akkor sajnos ez van,elfogadja,hogy nem lehet gyereke. Most,hogy megfogant a picikénk és már érzem a rúgásait én is úgy vagyok vele,hogy egészen más,mint egy fogadott gyerek és épp ezaz,hogy ha ilyen érzéseink vannak,akkor ne álszenteskedjünk,hogy mennyire örökbe akarunk fogadni,mert nem igaz. Az sem akarja igazán,aki csak válogat,hogy makkegészséges,fehér,pirospoizsgás arcú csecsemő legyen ám,mert különben már toporzékolnak,hogy nincs örökbefogadható gyerek. Dehogy nincs,aki szeretné,aki igazán szeretné,az talál is,de aki a húspiacon érzi magát ilyenkor,annak ne sírjon a szája,hogy nem jut neki gyerek. Elnézést,ha hosszú lett,de ez már egy ideje bennem van,amikor olvasom itt a régebbi kérdéseket és már szinte ártam,mikor merül fel egy friss kérdésnél,hogy kiadhassam magamból.
2018. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
26%
Azt meg nem értem,hogy az előző válaszom miért van nullára pontozva. Eddig az volt a baj,hogy az abortusz ellenesek beleszólnak mások életébe. Most a SAJÁT véleményüket/tapasztalataikat kellett leírni,már ezt sem szabad? Őszintén,kit sért innen,hogy van,aki megtartaná a babáját? Ne röhögtessük már ki magunkat.
2018. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
77%
Merete, ez itt a "Terhesség megszakítása" kérdéskör. Nyilván vannak, akik gyereket akarnak, gyereket várnak, nos ők nem ide írnak kérdéseket.
2018. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
70%

Biztos, hogy nem. Igen védekezunk, de tudniillik nincs 100%-os védelem, tehát ha amellett besikerülne, elvetetném, hiába akarja a férjem. És ha ennyire nem tudná megérteni, hogy én nem akarom és mindenáron rám akarja erőszakolni a saját akaratát, a való pert is beadnám melle. Nem tenyeszkanca vagyok, aki ha teherbeesik, az a dolga hogy kihordja és megszulje.

De halistennek értelmes, normális ember a férjem, soha nem várna el tőlem semmi ehhez foghatót.

Ja és nem, az abortusz nem bűn, hanem egy teljesen legális orvosi műtét, amihez mindenkinek joga van!

2018. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
47%
Öhm és te csak a kategóriát olvastad el,a kérdést már nem? Merthogy itt az a kérdés,hogy ÉN megtartanám-e a férjem kedvéért. Ha rendesen elolvastad a válaszomat,akkor egyáltalán nem arról szól,hogy én a kezdetektől erről álmodtam,hanem,hogy én NEM akartam,de abban a szituban is megtartottam volna,azt csak mellékesen jegyeztem meg,hogy már én is szeretném egy ideje,de a válasz akkor is benne van. Ezért nem értem,hogy mi vele a baj.
2018. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!