Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha te nem szeretnél gyereket,...

Ha te nem szeretnél gyereket, megtartanád a férjed kedvéért?

Figyelt kérdés

2018. márc. 8. 10:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
98%
Eleve nem megyek feleségül olyanhoz, akivel egy ilyen fontos kérdésben nem egyezik a véleményünk.
2018. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
98%

Volt egy párom, aki (bár világosan tudtára adtam, hogy egyáltalán nem akarok gyereket), azzal kezdett poénkodni, hogy kiszurkálja az óvszert, és nem enged abortuszra (gyógyszert nem szedhetek).

Még azon a héten kidobtam.

2018. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
61%

Merete,

Jó nagy baromságokat beszélsz. Honnan a francból veszed, hogy egy rakat nagyobb, örökbefogadható gyerek lenne?

Valahol nagyon eltévedtél. Nincsen nagyobb örökbefogadható, legfeljebb akad, és tudod miért nincs? Azért mert hosszú sorok vannak a csecsemőkért, ergó nincs olyan, hogy született egy gyerek de nem fogadtak örökbe és közben három éves lett.

Te az állami gondozásban élő gyerekekre gondolsz,ahol igen vannak több évesek egészen 0-tól 18-ig. Elmondom miért. Nem örökbefogadhatóak. Vágod a különbséget az között, hogy valaki lemond a gyerekről aki örökbefogadhatóvá válik, vagy egyszerűen állami gondozásba adja és nem engedi örökbefogadhatóvá tenni?

2018. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem szeretnék, akkor védekezem, ha megfogant, már nem kérdés számomra sem. A férjemet pedig szeretem annyira, hogy szeressem a gyerekünket is! A kettőnk, közös gyermekét.
2018. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
87%
Ha a férjem elvárná tőlem hogy megtartsam annak ellenére hogy én nem akarom megszülni az egyetlen dolog amit kap tőlem az a válópapírok.
2018. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nem akarok gyereket, de ha becsuszna (gyógyszert szedek), nem lenne kérdés hogy elvetetem.

Attól még, hogy a férjemet szeretem, nem kell, hogy szeressem az akaratom ellenére a hasamban levő embriót is. És nem is tudnám. A kettő között számomra nincs összefüggés.

Megbeszéltük, hogy nem lesz gyerekünk, tehát tartjuk is ehhez magunkat.

2018. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
*Ez nem egy olyan dolog, amit csak úgy bevállalok bárki kedvéért is..
2018. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
91%

Nem.


Ha terhes leszek, akkor elvetetem és pont. Mert az én testemet bxza szét, az én betegségem lobban fel, amibe halok bele, és ha elhagy, nekem kell szenvedni a gyerekkel is - ha megérem az érettségijét egyáltalán.


De mivel elköttetni nem lehet, mert... hiába van papírom, hogy a terhesség nagyfokú rizikót jelent...

2018. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
32%
Erre csak az tudna válaszolni, aki nem csak elképzeli. Gondolom, aki annyira nem szeretne, hogy elvetetné, az a férje kedvéért sem fogja megtartani, vagy ha mégis, inkább a férjének elvesztése miatti nagyobb félelemből fog így dönteni. Mi ezt még szex előtt tisztáztuk, az értékrendünkbe meg nehezen fér az elvetetés még vészhelyzetben is (bár biztos előfordulhat ilyen is), de így nehezen állna elő ilyen helyzet, akár az, hogy a kedvéért tartom meg (vagy se), akár az, hogy csak azért vetessem el, mert nem szeretném.
2018. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
25%
Ha az egyik fel szeretne gyereket, a masik meg nem, altalaban a parkapcsolat halalos itelete, egy idozitett bomba ami elobb utobb felrobban. Ha meg mar megfogant a gyerek, es valamelyikotok ki akarja kapartatni a szerelmetek gyumolcset, ezt a masik biztosan nem lesz kepes igazan soha feldolgozni. Ugyhogy ez altalaban ennyi, ha nem szuletik kompromisszum. De mivel a kerdesedre szeretnek valaszolni, mert ezt kerted. Igen, en megtartanam. Ha szeretnem a ferfit, akkor keptelen lennek elvenni a gyerekunk eletet. En ezt ugy ertelmeznem, h egy nagyon nehez helyzetben vegul ugy dontesz, ahogy a tarsad irant erzett szerelem, szeretet ezt megkivanja. Ez tobb mint szerelem es romantika. Tartas, onzetlenseg es odaadas, ezek nelkul nagyon nehez boldognak lenni egy hazassagban. Ugyh en “felaldoznam” magam a csaladomert, igen. ( Pedig en sem nagyon szeretnek gyereket, legalabbis nem most)
2018. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!