Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennének? Megtartanátok...

Mit tennének? Megtartanátok az ötödik gyereket így?

Figyelt kérdés

Mindig nagy családot szerettünk volna a férjemmel. 5-7 gyereket. Családot is alapítottak, 4 gyermekünk van. A legkisebb 3 éves. Az ő születése után pár hónappal sokalltam be. Előtte könnyedén vettem, persze voltam kicsit nehezebb időszakok, de szerettem az életemet. Mikor négyen lettek, a legnagyobb iskolát kézdett, akkor állt a feje tetejére valami bennem. Depis lettem, sehogy sem volt jó. Az első év így ment el. Azóta helyre álltam, tényleg úgy érzem így hepi, kerek minden. Élvezem az anyaságot és csak örömöt lelek az anyaságban. Ami persze fárasztó de pont jó. Sajnálom azt az időszakot amit "elpocsékoltam" és a gyerektől is elvettem. Őket is megviselte, kizökkenteni, nehezebben kezelhetőekké váltak, ami nekik sem volt jó.

Most úgy alakult, hogy terhes lettem. "Hibáztunk" úgymond. És félek nagyon. Mi van ha megint olyan nehéz lesz. Már nem akartunk több gyereket. Úgy gondoltuk mégis elég a négy, leadunk a tervekből mert így jó. Dolgozok január óta úgymond főállásban ismét, bár rugalmas (családi) Nem emiatt nem férne bele.


2018. ápr. 3. 20:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem, ha már így alakult tartsd meg az 5. gyermekedet is. Beszéld meg a férjeddel és a gyerekekkel is, de vedd figyelembe azt is, hogy a legutóbbi óta már eltelt 3 év. A nagyobbak már sokat tudnak segíteni, nem kell minden pillanatban neked figyelned a picire, egy 8-9 éves testvér nagyon sokat tud segíteni. Nálunk a 9 éves ikrek összevesztek azon, hogy ki fürdesse, pelenkázza stb. az újszülött kistestvért.
2018. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
64%
Nincs annál etikátlanabb, undorítóbb, mint ha az ember a saját döntése következményeit a gyerekeire sózza.
2018. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
46%
En megtartanam. Regebben en is elgondolkodtam volna, de igy h vannak gyermekeim, biztos nem tudnam a még meg nem szuletettet sem a halalba kuldeni. Ha depire hajlamos vagy, lehet h pont egy abortusz utan zuhansz ugy meg, h a egesz csaladotok rokkan bele veled egyutt. Nem mindenkit, de sok not hossZu evekre megnyomorit egy abortusz. Foleg ha nagycsalados szemleletu vagy, lehet h padlora vagna a dolog. Hat nem konnyu, de en inkabb a baba mellett dontenek.
2018. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%
Megtartanám mindenképp,utána elköttetném magamat.
2018. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
30%
Én is mindenképpen megtartanám a helyedben.
2018. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom... Van 4 gyereked, a soraidból azt olvasom ki, mostmár örülsz a "felüdülésnek", kicsit fordíthatsz időt magadra is. Én biztosra mennék a család és a saját lelkiállapotát illetően: nem tartanám meg, és mihamarabb el is köttetném magam.
2018. ápr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
30%

Megtartanám, viszont az énidőt is kieszközölném! Te tudod mi az, amiben fel tudsz töltődni! Még újszülött mellett is lehet találni "énidőt". Minden héten legalább 1-2 óra, amikor csak te vagy. Ez nem megy a gyerekek rovására, sőt! Ha ez eddig nem volt meg, pótold!

A tesó érkezése a sajátjaimnál látom mekkora öröm! Szívesen vesznek részt akár az ellátásában is és ez nem a gyerekekre való "rátukmálás"

Kell a feladat nekik és sokkal jobban tisztelik és szeretik az életet és a tesót, mint amit itt sokan előadnak.

Pontosan felfogják, hogy ott a pocakodban egy kis élet, egy tesó van, akivel majd lehet játszani, bumlizni, összenevetni, vagy éppen veszekedni! Az én 5. gyermekem most már 2 éves. Remekül elvan a 14 évessel is és a 6 évessel is. Hullámvölgyek vannak az életünkben, de a gyermekünk(eink) nem lehet ennek az áldozata. Ha örömet érzel az anyaságban, akkor valahol máshol van a bibi, azt azért jó lenne kideríteni, hogy hol! Keress nagycsaládos csoportot, hogy a többiek hogyan oldják meg, hogy mindenkinek jó legyen!

2018. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
39%
Persze, hogy vállalnám! Mégpedig ugyanazért, amiért te is: pontosan tudom, hogy ugyanolyan gyermekem, mint a már megszületett többi, és képtelen lennék kárt tenni benne. De ahogy neked, nekem is lennének félelmeim, aggodalmaim, nehézségeim, vagy rossz gondolataim. Ez nem szégyellnivaló! És végül ugyanúgy kitartanék, ahogy te is, néha kicsit belehalnék, de végül áldanám a sorsot, hogy őt is adta nekem, nekünk.
2018. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

Én eleve nem szülnék halomra, mert fel is kell nevelni és nem árt kitaníttatni a gyerekeidet.


MINDET! Nem az, hogy az első megy egyetemre, a többi meg oldja meg, mert "nincs pénzetek" rá.

2018. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
9%
Bocsanat mert vulgaris leszek! Mi a budos francert nem tudtok vedekezni ha mar negy gyerek utan is a depresszio kerulget? Felnott emberek vagytok ...ha osszehoztatok az otodiket ne nyivakolj itt hanem szuld meg!
2018. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!