Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennének? Megtartanátok...

Mit tennének? Megtartanátok az ötödik gyereket így?

Figyelt kérdés

Mindig nagy családot szerettünk volna a férjemmel. 5-7 gyereket. Családot is alapítottak, 4 gyermekünk van. A legkisebb 3 éves. Az ő születése után pár hónappal sokalltam be. Előtte könnyedén vettem, persze voltam kicsit nehezebb időszakok, de szerettem az életemet. Mikor négyen lettek, a legnagyobb iskolát kézdett, akkor állt a feje tetejére valami bennem. Depis lettem, sehogy sem volt jó. Az első év így ment el. Azóta helyre álltam, tényleg úgy érzem így hepi, kerek minden. Élvezem az anyaságot és csak örömöt lelek az anyaságban. Ami persze fárasztó de pont jó. Sajnálom azt az időszakot amit "elpocsékoltam" és a gyerektől is elvettem. Őket is megviselte, kizökkenteni, nehezebben kezelhetőekké váltak, ami nekik sem volt jó.

Most úgy alakult, hogy terhes lettem. "Hibáztunk" úgymond. És félek nagyon. Mi van ha megint olyan nehéz lesz. Már nem akartunk több gyereket. Úgy gondoltuk mégis elég a négy, leadunk a tervekből mert így jó. Dolgozok január óta úgymond főállásban ismét, bár rugalmas (családi) Nem emiatt nem férne bele.


2018. ápr. 3. 20:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%
#20, te mit hisztériázol? Kérdező, üljetek le ketten a férjeddel, és beszéljétek át a helyzetet. jogotok van megtartani is, meg elvetetni is, a saját tűrőképességeteket meg ti ismeritek.
2018. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is nagyon sok már a 4 gyerek is, nem hogy még 5.... Pénzben aztán meg pláne rengeteg kiadás, két olyan not is ismerek, ahol 4 gyerek van, persze kis korkülönbséggel és kb 2 év eltéréssel mennének tovább tanulni a gyerekek, de hát mind a négynek nem tudjak kifizetni az egyetemet, mert egy vagyon... megmondták, hogy csak az egyikőjüknek tudnák kifizetni, az meg milyen már. Szóval én nem látom értelmet annak, hogy meg egy gyereket szulj, szerintem ez a negy is bőven elég, valóban az ember arra törekszik hogy mindent megadjon a gyerekének és rendesen kiiskolaztassa őket. Ha csak nem milliómos az illető kötve hiszem, hogy 5 gyerek egyetemét pl ki tudna fizetni..

Amúgy hány éves vagy? Csak mert abból, hogy van már 4 gyerek bevillant a fejemben, hogy talán már “idősebb” vagy és abban a korban már nem túlzottan ajánlott a gyerek. De persze simán lehet, hogy még csak 30 vmennyi vagy, csak azért ez is egy szempont.

Mindent összevetve én nem tartanám meg, te magad írtad h a 4.utan depressziós is lettél, mert úgy érezted minden a feje tetejére állt.. Hát szerintem inkább elvezd h a legkisebb is már 3 éves, bar még ő is kicsi, de plusz egy újszülöttel szerintem megint bedepiznel.

2018. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon hála Istennek nem kell ahhoz sok pénz, hogy "kitaníttasd" a gyerekedet. Minden szakon vannak államilag finanszírozott férőhelyek, és (egy-két szak kivételével) nem is olyan nehéz bejutni sem ezekre. Nagy családból származom egyébként, és mindegyik tesóm, aki már elvégezte a gimit, diplomás, és mindannyian végig állami finanszírozással végeztük az egyetemet. Nekem konkrétan semmit sem kellett fizetnem a diplomámért, asszem talán a nyelv volt, amiért külön fizettem pár ezer forintot, mert önszorgalomból vettem fel. Sőt, ösztöndíjat is kaptam minden hónapban, mert jók voltak a jegyeim. Aki ma Magyarországon a pénzre fogja, hogy nem tanult tovább, az csak kifogást keres (nyilván néhány szélsőséges példa kivételével, amikor annyira nincs pénz, hogy érettségi után muszáj rögtön elkezdeni teljes munkaidőben dolgozni).
2018. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%
Nekem sem kellett fizetnem a diplomámért, aki tanul halad, aki nem, az lemarad vagy a szülők fizetik a sulijait, amit be sem fejez adott esetben. Ahhoz is kell egy kis alázat, hogy ne gondoljuk, hogy csak a diplomás emberek "az emberek". Egy villanyszerelő, gázszerelő vagy burkoló még többet is keres adott esetben, mint egy 2 diplomás tanár vagy eü dolgozó. Tisztelet nekik! A pénztárosoknak is, akik végighúzták most is az ünnepeket az éhen halni készülő népet kiszolgálva! :) Szóval nem gondolom, hogy 5 gyerek vagy több is adott esetben akkora nyomor lenne. Aki annak tartja ne szüljön, de védekezzen könyörgöm! De aki értéknek tartja és szereti a gyermekeit, fel fogja tudni nevelni és nem analfabéta szegény gyerekeket nevel, ha időt és energiát fordít rájuk!
2018. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
38%
Én mindenképpen megtartanám.
2018. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
71%
Jól meggondolnám, nem szívesen kockáztatnám a meglévő 6 fős családomat egy embrióért.
2018. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen helyzetben nem kérdés, hogy megtartanám.
2018. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
22%

Valaki árulja már el, mégis miért kerül egy vagyonba az egyetem, itthon, Magyarországon? :D


Mi is négyen vagyunk, midannyian egyetemre jártunk/járunk, mégis mibe kéne beleroppannia a családnak? Ketten ide jártunk a helyi egyetemre, csak eltartani kellett minket, a többit megoldottuk mi magunk, ösztöndíj is van. A másik tesóm ment el egyedül másik városba, őt persze jobban kellett támogatni, de neki si volt bevétele. Kistesóm meg orvosira jár jelenleg, de neki se kerül milliókba a taníttatása, sőt...

2018. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%

"Nincs annál etikátlanabb, undorítóbb, mint ha az ember a saját döntése következményeit a gyerekeire sózza."


Tökéletesen igaza van! Azért mert itt 1-2 anyának szerencséje volt az idősebb gyerekek kistestvérhez való hozzáállásával, attól még ne álltalánosítsunk! Kérdező, köztem és a legkisebb tesóm között 15 év van, és én imádtam a babázást vele. De a másik tesóval "csak" 12 év van, és ez már pont elég volt ahoz, hogy azt se tudta mit kezdjen vele!


Másik eset: Egy álltalános osztálytársnőmék között 7 és 9 év van. Születésük óta nem törődik egyikkel sem, annyira, hogy anyuka nem is merte rá hagyni a két kicsit. Nem utálja őket, de nem is szereti.


A lényeg, hogy lehetnek a tieid a világ legsegítőkészebb gyerekei, akkor is azt kell mérlegelned, hogy te és a párod bevállalnátok-e, elvégre nem a testvérektől függ ez, hanem csakis rajtatok. Sok szerencsét, akárhogy is döntesz!

2018. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!