Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha előbb derül ki a betegségem...

Ha előbb derül ki a betegségem más lett volna az abortuszhoz való hozzáállása a védőnőnek/dokinak?

Figyelt kérdés

Kicsit régebbi a sztori. Az ab volt tavaly februárban, arra rá kb 3 hónappal derült ki nálam egy betegség(szarkoidózis), amire sokféle gyógyszert szedtem és egyiket se lehetett terhesség alatt szedni, arról nem is beszélve, hogy tavaly május és idén január között készült rólam egy mellkas-has CT és vagy 10 sima mellkas rtg.

Igazából a tünetek amik voltak ilyen semmit mondóak voltak, azért se volt különösebb kivizsgálás csak egy megfázás kapcsán állítólag csúnyán köhögtem-gondolom más volt mint egy sima nátha esetében- és emiatt készült egy mellkas röntgen. Pl ha az abortusz előtt csináltak volna, már akkor is kiderült volna és az is lehetett volna egy plusz érv, hogy az én állapotom és egy terhesség nem épp kompatibilis. Így viszont hallgathattam a szentbeszédet, mintha egy idegen jobban tudná milyen élethelyzetben vagyok.


2018. jún. 3. 11:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Nem hibáztál semmit,jól döntöttél,ne adj mások véleményére.
2018. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ez már egyéves sztori... Mégis miért rágódsz ezen? Számít valamit?
2018. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%
Mindaddig, amíg másoknak nem ártassz. Ebben az esetben a gyerek ráfázott ugye.
2018. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%

Igen, hallgathattad a szentbeszédet! Igen, még most is mardos a bűntudat, ezért tartassz még itt!

De ez a magyarázat, nem lesz felmetés erre. Menj pszichológushoz, mert nem tudod egyedül feldolgozni a döntésed!

2018. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
61%
"Így viszont hallgathattam a szentbeszédet, mintha egy idegen jobban tudná milyen élethelyzetben vagyok." - nem kérdező, azt azért hallgathattad, mert egyfelől úgy tűnik, peched volt és ilyen emberekhez kerültél, másfelől nem állítottad le őket idejekorán, hogy nem vagy kíváncsi a privát véleményükre. Egyébként sokan hajlamosak rá, hogy egy stresszes szituban csak hallgassanak mint az a bizonyos a gazban, és utólag, hónapokig ezen agyaljanak meg másoknak méltatlankodjanak. Na, ez a tipikus önpörgés iskolapéldája, teljesen felesleges. Máskor ne hagyd, hogy így alakuljon egy szitu, hogy föléd kerekedve kioktasson egy veled szemben ülő és ennyi.
2018. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%
Szomorú, hogy szentbeszédnek tartod, amiket a védőnő és orvos mondhatott.. Szegény baba :( Egyébként én sem értem mit változat most ez az egész? Igen, valószínű, ha szeretted volna a babát, de egyéb körülmény pl. a baba, vagy a te betegséged miatt kell abortuszra menni, akkor mindenki sajnált volna, és nem tartanának felelőtlennek, de nem ez történt.
2018. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudjuk, hogy a Kérdező az orvos/védőnő szakmai tájékoztatását (ami a dolguk) nevezte "szentbeszédnek", vagy tényleg kifogott két aljas embert, akik a helyzettel visszaélve - szakmailag és erkölcsileg eléggé el nem ítélhető módon - elkezdtek ítélkezni és hittéríteni.
2018. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
23%
Juj, de szánalmasan próbálod mentegetni magad... :D
2018. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudjuk, hogy a Kérdező az orvos/védőnő szakmai tájékoztatását (ami a dolguk) nevezte "szentbeszédnek", vagy tényleg kifogott két aljas embert, akik a helyzettel visszaélve - szakmailag és erkölcsileg eléggé el nem ítélhető módon - elkezdtek ítélkezni és hittéríteni.


Miért lettek volna aljasok? Mert lenézek egy olyan "embert" akinek semmit nem ér a saját magzata? Miért is várna több megértést mint amit ő ad a saját testében növekvő életnek?

2018. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%

"Miért lettek volna aljasok? Mert lenézek egy olyan "embert" akinek semmit nem ér a saját magzata?" - mert visszaélnek a nő rászorult helyzetével, tudniillik a saját erkölcsi nézetük terjesztése nem a munkakörük része, a döglött svábbogarat nem érdekli, ahogy teszem fel az se, hogy a buszsofőr kire szavazott, a pék milyen vallású, vagy a bolti eladó szereti-e hármasban a szexet. Ez magánügy, mást traktálni vele a civil életben illetlenség, a munkahelyen meg a lógástól az etikai vétségig terjedő súlyú dolog. Nem ez a dolguk, nem ezért kapják a fizetésüket.

Ha valaki ilyent tapasztal, akkor vérmérséklettől függően szóljon a betegjogi képviselőnek vagy az illető főnökének. Ha meg ennél vérmesebb, akkor nyugodtan szóljon rá az illetőre, hogy a munkahelyén, munkaidőben a dolgát végezze, és ne okoskodjon... (úgy, hogy lehetőleg még 2-3 ember hallja). Ennyi.

2018. jún. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!