Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Minden nőgyógyásznak kell...

Minden nőgyógyásznak kell abortuszt végeznie?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés, de amikor ctg\nst voltam a kórházban kérdezte az orvosom (ügyeletes volt) hogy mit kell csinálnia. Ekkor mondták neki, hogy kisműtétek lesznek és erre nemtetszését fejezte ki. Most nem tudom, hogy rossz napja volt és nem volt kedve a műtétekhez vagy esetleg maga a tudat, hogy mit fog csinálni váltotta ki ezt.

Hazaúton ezen gondolkodtam, hogy ha ügyeletesek akkor muszáj az abortuszt is megcsinálni vagy mondhatják, hogy nekik nem fér bele a nézeteikbe?

Ha én azt mondom nőgyógyász szeretnék lenni, akkor kötelezően ell csinálni abortuszt is? (nem akarok, elméleti a kérdés)



2018. jún. 3. 20:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell, ha neki nem fér bele.
2018. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor ki végzi, ha nem az ügyeletes orvos? Mert minden napra jut pár. Vagy úgy vannak beosztva, hogy mindig legyen egy olyan orvos is, aki vállalja?
2018. jún. 3. 21:07
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk két orvos nem véget abortuszt, az én dokim az egyik. Mivel ez nem sürgősségi műtet, ezért meg tudják előre szervezni, hogy kinek kell elvégezni.
2018. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Én is úgy tudom, hogy nem muszáj.

Amúgy kisműtét a missed ab is, nem csak az abortusz. Nekem sajnos volt. Persze maga az eljárás ugyanaz, de morálisan nyilván nem mindegy, hogy élő magzatot abortál, vagy nem élőt.

2018. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
51%
De igen, muszáj, még a gyakorlat alatt is, rezidensként, legalább jelen lenni az ilyen műtéteken is. Egy normális orvos megérti, hogy az abortusz az nem valami ördögtől való dolog, hanem egy teljesen jogos döntés, és szükséges orvosi eljárás.
2018. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
A kisműtét ezer dolog lehet.
2018. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a tervezett (a nő döntésén alapuló) művi abortusz soha sem sürgősségi beavatkozás, tehát nem végzik ügyeleti időben. És azt nem köteles minden orvos végezni, de az intézménynek biztosítani kell legalább egy orvost, aki végez.

Az egészségügyi okból végzendő abortuszt nyilván nem utasíthatja vissza egyetlen nőgyógyász se, mert az a munkája alapvető része. De hidd el, a művi abortuszon kívül épp elég beavatkozás van, amit bár meg kell csinálni, de szinte mindenki rühelli. Minden pályának megvannak a nemszeretem-dolgai.

(a legutáltabb nőgyógyászati műtét az un. daraboló műtét, még jó, hogy az ultrahang általánossá válása óta 5 évente 1 van)

2018. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

7-es irta jol. Az orvos erkolcsi/vallasi okbol megtagdhatja az abortusz elvegzeset, de az allami intezmeny koteles biztositani az abortusz elvegzeset, miutan a hivatalos utat vegigjarja az abortuszt vlszto no.

Az ugyeletes orvos fogalmat valoszinuleg "rosszul" hasznalod, de eleve egy nappali muszakban tobb orvos dolgozik es valmelyiknek meg kell csinalnia az aznapra beosztottakat. (Ezt elore tudjk, igy olyan helyzet nincs, hogy bejonnek az elore beirt abortuszosok e ott kozlik veluk mjd holnap...).

Egy orvost errol nyiltan megkerdeztem o vallal-e es miert? A valasza vmi ilyesmi.volt: nagyon nem szeretem es teljesen ellentetes az orvosi hitvallasommal, de ha az a paciensem mar szult nalam es ez sokadik gyereke es nem.tudja vallalni vagy betegseg miatt kell elvenni, akkor nem.hagyhatja oket cserben, hogy bocs de ezt mégsem. Ilyenkor nehez szivvel de ezt is elvegzi."

2018. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk van egy ilyen orvos a kórházban, aki nem vállalja. Nekem tetszik a hozzáállásása és van így is elég orvos, aki elvégzi.

azt hozzátenném, azok az orvosok többsége a nőket is úgy kezelik, ahogy , akkor is, ha nem abortuszra megy az illető, míg ez az orvos, minden kismamára mosolyog, a kisgyerekeket megsimogatja...

2018. jún. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
57%

Előre leszögezném, hogy nem vagyok abortusz ellenes, de nyilván nem mondanék olyat sem, hogy abortusz párti vagyok. Mindenki döntse el maga, mit tesz a testével.


Hosszú évek óta kórházban dolgozom, de én ilyenről még soha nem hallottam.


Én ilyenről még életemben nem hallottam, hogy egy orvos megtagadhat abortuszt...

Félreértés ne essék, értem a súlyát, meg hogy ő is ember, akinek vannak saját meggyőződései. De épp ez a lényege az orvoslásnak, ő orvos és bizony a munkája része. Nem bíró, nem ítélkezhet (maximum magában).

Na de azt se felejtsük el, hogy ez ilyen laikus gondolkodás, hogy "megöli a babát". Egy orvos pontosan tudja, hogy nem baba és nem öli meg. Az sokáig még csak egy fejlődő embrió. Még semmi emberi nincs benne. Sajnálom, tudom, hogy ez sokakat bánt mert nem így gondolkoznak, de tudományos szempontból bizony így van.


Ennyi erővel egy szívsebész megtagadhatja, hogy valakinek sertés billentyűt ültessen be, mert ő erkölcsileg ezt nem érzi helyesnek, azt gondolván, hogy állatból ültetünk be embernek?


Sosem volt abortuszom. De azért tudjuk, hogy sokszor tényleg az a megoldás. Teherbe esik egy felelőtlen 16 éves, teherbe esik egy nincstelen 25-30 éves, teherbe esik egy 38 éves már 3 gyerekes nő, aki igazából tudja, hogy már a második kettővel is túl vállalták magukat?


Ettől még persze nem kell az orvosnak tapsikolnia az örömtől, hogy a mai feladata az abortuszok elvégzése. Na de hogy megtagadhatja? Milyen alapon?

A nőnek törvény adta joga erről dönteni, végig járja a hivatalos procedúrát és aztán nincs aki elvégezze az abortuszt?


Hiszen ha X megteheti, hogy erkölcsi meggyőződésből nem teszi, akkor megteheti mindenki más is. És mi lenne ha minden orvos megtagadná meggyőződésből? Akkor a nő hajára kenheti törvény adta jogát, mert pechére az országban épp nem dolgozik egyetlen abortuszt végző orvos sem?


Persze a példám messzire mutat, de pont arra próbálok rávilágítani, akkor akár ez is megeshetne, vagyis nem létezhet, hogy valaki megtagadhatja.


Persze van emberi oldala is. És nyilván egymást közt esetleg megbeszélhetik, hogy X nem csinál, de Y-t nem érdekli, és ezért megcsinálja X helyett is.

De, hogy ennek törvényes útja legyen? Hááát erősen kétlem.

2018. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!