Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Minden nőgyógyásznak kell...

Minden nőgyógyásznak kell abortuszt végeznie?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés, de amikor ctg\nst voltam a kórházban kérdezte az orvosom (ügyeletes volt) hogy mit kell csinálnia. Ekkor mondták neki, hogy kisműtétek lesznek és erre nemtetszését fejezte ki. Most nem tudom, hogy rossz napja volt és nem volt kedve a műtétekhez vagy esetleg maga a tudat, hogy mit fog csinálni váltotta ki ezt.

Hazaúton ezen gondolkodtam, hogy ha ügyeletesek akkor muszáj az abortuszt is megcsinálni vagy mondhatják, hogy nekik nem fér bele a nézeteikbe?

Ha én azt mondom nőgyógyász szeretnék lenni, akkor kötelezően ell csinálni abortuszt is? (nem akarok, elméleti a kérdés)



2018. jún. 3. 20:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

#17, azért a dolog nem ilyen vészes, az idézett 14.§ előtt van egy 13.§ is (minket itt a (2) bekezdése érdekel):


13. § (1) A terhességmegszakítás csak olyan egészségügyi intézményben végezhető, amely ehhez a jogszabályban megállapított feltételekkel rendelkezik. *


(2) A szülészeti-nőgyógyászati osztályt működtető állami és önkormányzati intézményekben biztosítani kell legalább egy terhességmegszakítást végző csoport működését.


(3) * Azokat az egészségügyi intézményeket, amelyekben a 12. hetet meghaladó terhesség megszakítható, a miniszter rendeletben határozza meg.


Egyébként itt a teljes magzatvédelmi törvény:

[link]


(és se az előbb idézett 14.§, se a most idézett 13. § 2. bekezdése nem változott törvényhely (nincs csillag, mint a 3. bek. előtt pl.), ergo ez 1992, a magzatvédelmi törvény elfogadása óta pont ugyanígy van)

2018. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

#17 olyan úgysem lesz, hogy valaki ne vállalja.

Abba meg tényleg nem szeretnék én sem belemenni, hogy kinek mikortól számít életnek az élet. Valamint, ha nem szeretnék gyereket mik a teendők ennek érdekében.

2018. jún. 4. 10:39
 23/33 anonim ***** válasza:
79%

Köszönöm a bemásolást! Azért ez így akkor rendben van, hiszen arra oda figyelnek, hogy ne lehessen rá mód, hogy senki nem vállalja.


Számomra csak ez volt a lényeges kérdés.



Kérdező! Természetesen, én is írtam, hogy én magam is tudom, hogy kell jól védekezni. (Hidd el nekem is megvan a véleményem a védekezni képtelenekről, de ebbe már igazán nem akartam és felesleges is lett volna belemenni)


Érdekes volt a kérdésed és tanulságos is. Ritka az ilyen jó kérdés itt gyakorin és az is, hogy normális "hangnemben" tudtunk érvéket, ellenérveket felsorakoztatni.


Ma is tanultam valamit.

Szép napot nektek!

2018. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinek a saját döntése.


Hiába nem "gyilkosság", meg társai, én lelkileg nem bírnám megtenni.


Nem ítélem el azt, aki elvégzi, én már az abortusz tételsort és törvényt is bőgve tanultam meg anno :)

2018. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták és linkelték is: nem kötelező, gyakorlatilag az egyetlen olyan orvosi beavatkozás, amelyet megtagadhat.


Ügyeletben pedig nem kell abortuszt végezni, ugyanis az abortusz nem egy akut műtét, azt elektív időpontban, előjegyzés alapján végzik. Ha valaki terhes és mondjuk elkezd dőlni belőle a vér, akkor az már inkomplett vetélés, tehát egészségügyi indoka van a terhesség befejezésének, azt nyilván bármelyik orvos megcsinálja.


De azért azt hozzátenném, hogy amíg nincs szakvizsgája valakinek, addig nem nagyon pattoghat, hogy ő nem csinál, mert:

1. Fel sem veszik gyakornoknak.

2. Kiutálják.


Mert ugye attól, hogy valaki nem hajlandó abortuszt végezni, attól még a nőnek joga van hozzá, tehát valakinek meg kell csinálnia. És a kollégák nem fognak repesni az örömtől, hogy ha valaki közli, hogy márpedig nem, hiszen akkor annak az embernek a munkáját is valaki másnak kell elvégeznie. Persze hivatalosan emiatt nem lehet kirúgni senkit, de nem a kirúgás az egyetlen módja annak, hogy valakit eltávolítsanak egy pozícióból.


Ha az ember megcsinálja a szakvizsgát, utána már kicsit nagyobb a mozgástér, mivel úgy is jórészt a gyakornokokra hárítják ezeket a feladatokat.

2018. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
15%

Vagy a 42 éves csupaszív anyuka, akinek már van 3 nagyobb gyereke, akiket tisztességgel nevel. De becsúszik a negyedik, és korából kifolyólag félne is megtartani és esetleg már nem is érez magában se elég erőt se elég türelmet.


Ha kikapartatja a saját magzatát már nem lehet csupaszív:-D Ez hatalmas paradoxon.


Amúgy meg igen, szerencsére joguk van megtagadni az interruptio elvégzését. Az én férjem se vállalja, nem fér bele az értékrendjébe. Amúgy meg ezeket a műtéteket nem ügyeleti időben csinálják hanem hagyományos munkaidőben, és ilyenkor egyszerre több orvos van bent, így mindig akad valaki aki bevállalja.


Emellett ugye kisműtét vagyis egy napos műtét az egészségügyi curattage, missed ab, LEEP stb, tehát annak az orvosnak is akad bőven dolga akinek nem fér bele az interruptio.

2018. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
54%
Nőgyőgyász ismerősöm mesélte, hogy régen nem jó szemmel nézték az olyan orvosokat, akik nem vállalták, volt, hogy valahova emiatt fel sem vették őket, de most megértőbbek lettek, és nem gond, ha valaki nem vállalja. Jogos a döntésük, megértem őket, ugyanakkor ha valaki abortuszt szeretne, úgyis megoldja, mert más orvosok végeznek, szóval ezzel a gyerek életét nem menti meg.
2018. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"Nőgyőgyász ismerősöm mesélte, hogy régen nem jó szemmel nézték az olyan orvosokat, akik nem vállalták, volt, hogy valahova emiatt fel sem vették őket."

Ez lett volna a következő kérdésem. Ha valaki az elején azt mondja, hogy ő nem vállalja akkor a kórház felveszi vagy azt mondja, hogy köszi akkor keress más munkahelyet.

2018. jún. 4. 19:24
 29/33 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nem mondhatja. De jó eséllyel nem azt fogják felvenni ...
2018. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mondhatja. Vagyis szerintem korrekt dolog tisztázni, ha kapásból tudod, hogy valamit nem vállalsz. És persze, a kórház megteheti, hogy mást vesz fel, de ez már annyira nem szokás. Mármint vannak orvosok, akik elvégzik, nem kell, hogy mindenki megtegye. Egy nagyobb kórházban azért elég sok nőgyógyász van.
2018. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!