Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Minden nőgyógyásznak kell...

Minden nőgyógyásznak kell abortuszt végeznie?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés, de amikor ctg\nst voltam a kórházban kérdezte az orvosom (ügyeletes volt) hogy mit kell csinálnia. Ekkor mondták neki, hogy kisműtétek lesznek és erre nemtetszését fejezte ki. Most nem tudom, hogy rossz napja volt és nem volt kedve a műtétekhez vagy esetleg maga a tudat, hogy mit fog csinálni váltotta ki ezt.

Hazaúton ezen gondolkodtam, hogy ha ügyeletesek akkor muszáj az abortuszt is megcsinálni vagy mondhatják, hogy nekik nem fér bele a nézeteikbe?

Ha én azt mondom nőgyógyász szeretnék lenni, akkor kötelezően ell csinálni abortuszt is? (nem akarok, elméleti a kérdés)



2018. jún. 3. 20:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, mi az a daraboló műtét?
2018. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%

10!

Egy cikk, ami a városunkbeli kórházban dolgozó nogyogyasszal készült. Leírják, hogy joga van megtagadni és ezzel most jelenleg ketten vannak így.

[link]

2018. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

BNO:O8340 - Darabolásos műtét szülés kapcsán

Kérlek, az a terminus környékén születő magzat szülőutakban történő darabolása. Ma már az esetek 99%-ban késői magzati halálozás után az elhalt magzat megszülésének megkönnyítése céljából, az ultrahang és a rutinszerű D-vitamin profilaxis előtt a fel nem ismert medence deformitások miatt a szülőútba ragadt élő magzat esetén is elég gyakran előfordult. (A D-vitamin úgy jön ide, hogy a medencecsont deformitások leggyakoribb oka a D-vitamin hiánybetegség,a z angolkór volt)

2018. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
34%

#12 köszi a cikket! Tanulságos és megdöbbentő.

Mert tényleg bennem az a kérdés merül fel, mi van ha egyszer csak valami miatt majd mindenki megtagadja?

Esetleg valóban azért, mert így gondolják és mindenki más már külföldön. Esetleg jelenlegi vagy későbbi kormány nyomására...


De azért köszönöm a belinkelt cikket, úgy tűnik az érveim hiába logikusak, még okosodnom kell a témában.


#10 (vagy hányas is voltam?)

2018. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
86%

#14, ez törvényi, sőt azóta EU szinten is eldöntött kérdés:

1992. évi LXXIX. törvény

a magzati élet védelméről

14. § A terhességmegszakítás elvégzésére, illetve az abban való közreműködésre - az állapotos nő életét veszélyeztető ok kivételével - orvos és egészségügyi szakdolgozó nem kötelezhető.


[link]

2018. jún. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az ügyeletes orvost arra értettem, hogy aki bent van a kórházban és ha valaki bemegy vizsgálatokra vagy szülni ő foglalkozik vele.


"Ennyi erővel egy szívsebész megtagadhatja, hogy valakinek sertés billentyűt ültessen be, mert ő erkölcsileg ezt nem érzi helyesnek, azt gondolván, hogy állatból ültetünk be embernek?"

Erre muszáj reagálnom. Itt az emberi élet múlik a műtéten, az abortusznál nincs veszélyben a nő. Tehát ha nem műtik meg a szívbeteg meghal, ha az abortuszra váró nőt nem műtik meg, születik egy gyereke. Nagy különbség. :)

2018. jún. 4. 08:55
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

Csak születik egy gyereke?


Egy gyerek, akire nem vágynak? Egy gyerek, akit létminimum alatt tartanak el? És még sorolhatnánk..


Őket kell megvédeni embrióként, miért?


Az anya egyetlen felelős döntése (ha már képtelen volt védekezni), az lenne ha nem hagyja megszületni. És nem ad a világnak még egy lelkinyomorékot. Akit nem szerettek, nem neveltek, nem adtak emberi értékeket.

Tudom tudom örökbe is lehet adni.. de ebbe most ne menjünk bele.


És tudom, hogy a kérdés nem erre volt kiélezve, nem is akarok vitatkozni.


Köszönöm, hogy valaki belinkelte a törvényt, ami hitelesíti az egész helyzetet.


De valaki tényleg elárulhatná mi lenne, ha valami mozgalom hatásra vagy kormányzati nyomás miatt nem végezne senki terhesség megszakítást máról holnapra?


Továbbra is hangsúlyozom nem gondolom én sem hogy minden esetben érthető egy abortusz.

Hiszen én magam sem lettem terhes mindaddig míg nem akartam. Vagyis tudjuk, aki oda akar erre figyelni, az oda is tud.

Mi több nálam 25 évesen jött el a lélektanihatár, vagyis ha utána becsúszott volna, akár egyedülállóként is megtartom.


Most 29 éves kismama vagyok, és alig várom, hogy megpróbáljak minél többet adni neki a világból.

De el tudom képzelni azt a kétségbeesett 16 évest, aki kellően felelőtlen volt. Már megkapta otthon is a fejmosást és még az első orvos is akihez besétál az anyjával elvi meggyőződésből kitessékeli az ajtón...

Vagy a 42 éves csupaszív anyuka, akinek már van 3 nagyobb gyereke, akiket tisztességgel nevel. De becsúszik a negyedik, és korából kifolyólag félne is megtartani és esetleg már nem is érez magában se elég erőt se elég türelmet.

És őt is kitessékelik az ajtón... mintha ő lenne a világ legrosszabb embere?


Értem én, a törvény az törvény. És ha joguk van megtagadni, akkor joguk van. De egészségügyi szakdolgozóként döbbenetesnek érzem, hogy ilyen törvény megszülethet.

2018. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
36%
10es, mi az, hogy az embrióban nincs semmi emberi? Láttál már 11-12 hetes magzatot? Már ujja is van, amit szopni tud...
2018. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, és csuklik is, mi több ásítani is tud.


De ezek reflexek.

2018. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
70%

Mellesleg én magam is 11 hetes kismama vagyok és hidd el ha tehetném egész nap elnézegetném ultrahangon, ahogy mocorog a hasamban, ahogy mozgatja a kezét, hiszen már könyékből hajlik is neki. Nézegetném, ahogy ásítozik.

Mert én akarom őt! De egy orvosnak nem lenne szabad ítélkeznie, és meggyőződésből bármit is megtagadni.


Szóval értsük már meg, hogy nem az volt az írásom lényege, hogy mindenki menjen abortuszra. Isten őrizz!


Bár mindenki csak akkor esne teherbe mikor valóban akar...! De sajnos nem így van.

2018. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!