Szerintetek elmondjam neki?

Figyelt kérdés
Abortuszom lesz, és nem tudom, elmondjam-e ezt a nővéremnek. Nagyon jó kapcsolatban vagyunk, mindent megosztunk egymással. De erről, úgy érzem, nem tudnék vele beszélni, ugyanis ő a férjével már évek óta próbálkozik, és nekik nem jön össze a baba. Már két sikertelen lombikon is túl vannak. Nem tudom, hogy reagálna az abortuszomra. Viszont az is nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy titkolóznom kell előtte. Ti mit tennétek, elmondanátok?

2018. jún. 7. 09:47
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Aki privátban üzeneteket küld, azt itt is megkérném szépen, ne tegye, már döntöttem.
2018. jún. 7. 10:22
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Add nekik örökbe! :) Probléma megoldva.
2018. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Ja, mert a Kérdező ha nem akar szülni, majd puszira biztosan végigszenvedi a terhességet, szülést a komplikációkkal együtt ÉS még ezek után odaadja a testvérének, hogy aztán egész életében figyelje a kölyköt, mint egy boldog nagynéni. Hogyne, mindenki jól jár, főleg a Kérdező!:)
2018. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem titkolózni kell, hanem egyszerűen nem előhozni ezt a témát. Ennyi. Ne a saját kellemetlenségedet nézd, hanem azt, hogy NEKI rosszul esne.
2018. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Valaki már írta: akkor már elmondhatod neki nyugodtan,amikor összejön nekik a baba, és élve, egészségesen megszületik. Bírd ki.
2018. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az sem jo, ha utolag mondja el. Legalabbis, ha en lennek a nover helyeben, nem orulnek, ha ilyen dolgot titkolna elolem a hugom, csak azert, hogy nekem ne legyen rossz, hiszen nem 5 eves vagyok, ezt tudni kell a helyen kezelni. Nem a te hibad kerdezo, hogy a noverednek nem sikerul teherbe esnie. Teljesen masak az eletkorulmenyeitek, a terveitek az eletben, neked becsuszott, de nem tudod megtartani, ez van. Ezt meg kell ertenie a noverednek, felesleges lenne emiatt haragudnia rad, ezt be kell latnia.

Hogy dontottel egyebkent?

2018. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne mond el neki...egyrészt csak fájdalmat okoznál vele, másrészt ha nekik ennyire nem sikerül valószínűleg akarva/akaratlanul eszébe fog jutni a gondolat, hogy akkor "nekik add örökbe" a picit. (nekem hasonló helyzetbe eszembe jutna) Ezt vagy ki meri majd mondani, vagy nem de ha ezek után elveteted neki kicsit olyan lenne, mintha egy esetleges "babajelöltet" vennél el tőlük. Sokkal nagyobb kárt okozna a kapcsolatotokban.


Ha biztos vagy benne, hogy nem tartod meg, és nem merül fel benned a lehetősége, hogy esetleg beszéljetek vele arról, hogy örökbe fogadnák e, akkor ne szólj róla. Támogatni szerintem nem tudna lelkileg ilyen szituációban (ha én lennék meddő ráadásul pont benne lennék a procedúrában nekem se menne, bármennyire szeretném a testvérem), csak feszültséget okozna neki is és neked is. (utólag meg felesleges elmondani)

Biztos van más ismerősöd aki ezen át tud segíteni, el tud kísérni ha szeretnéd stb... (barátnő, ismerős, más rokon)

2018. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Ne szolj neki, mert szerintem nagyon rosszul erintene a dolog mikor o mindennel jobban szeretne egy gyereket es te lemondasz a sajatodrol... Gondolj bele egy kicsit hogy hogyan erezne magat novered ha ezt megosztod vele.

Majd egyszer mikor mar lesz gyerekuk akkor ha meg nagyon akarod akkor mond el neki.

Szed ossze magad hogy ne lassa rajrad hogy bajod van, biztos ha nagyon akarod akkor tudod leplezni az erzeseidet az o erdekebe.

2018. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak rád és a párodra tartozik, senki másra.
2018. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

15 évvel ezelőtt volt abortuszom. Azóta van már gyerekem.

Csak a férjem tud az abortuszról, senki más.

Nem voltam soha emiatt kellemetlen helyzetben, soha senki nem kérdezett rá, nem kellett emiatt hazudnom.


SZóval ne görcsölj rá ennyire. Ne mondd el neki, ő nem fog rákérdezni, hidd el.

2018. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!