Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon tanácsatalanok vagyunk,...

Nagyon tanácsatalanok vagyunk, van egy 3éves lányom, és van egy 6hónapos lányom Ujra teherbe estem De nem terveztük. Mit csináljunk? Most azon vagyok egyszer megtartanám, egyszer nem.7hetes vagyok. Férjem mellettem áll, bármely döntésemet elfogadja!

Figyelt kérdés

Nem lenne ez még korai?

Szerintetek mi lenne a reális döntés?


2018. jún. 8. 11:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%
Megtartanám. Egy anyuka, aki mostanában nézegette az ultrahangon a kisbabáit, szerintem nem tudja nyugodt szívvel elvetetni, ha nincs rá semmilyen nyomós ok.
2018. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ezt mi nem dönthetjük el helyetted. A nővérem 4 éves ikrek mellé és egy 8 hónapos mellé simán bevállalta az újabb babát. De segítsége van dögivel, a bébiszittertől kezdve a bejárónőig mindenki. Ő mindigis nagy családot akart, sok gyerekkel és nem teher neki, hogy a hét nagy részét otthon töltik, nem tudnak repülőre ülni pl., vagy hogy folyton gyerekzsivaj van náluk. Ezzel szemben én már második gyereket sem akarok, bőven elég a lányunk (6 éves). Nem csinálnám újra az éjszakázásokat, hasfájós korszakot, fogzást, stb. Imádtam kicsiként is, nem arról van szó, de sokkal jobban élvezzük a férjemmel a szülőséget, mióta "nagy" és lehet vele normálisan kommunikálni, nem a túlélésről szól az egész.


Én a következők szerint mérlegelnék:

Van-e elég anyagi fedezetünk három gyerek felneveléséhez? Mert az oké, hogy most még az első 2-3 évet kibekkelitek a nagyobbak cuccaival, de mind a három iskolába fog menni, egyetemre is valószínűleg. 1-1 beiskolázás, vagy egyetemi tandíj nem két fillér.

Mennyire bírom a terhelést, mennyire tudok többfelé szaladgálni, figyelni?


Szerintem ahol egy kicsit is felmerül a "mi lenne, ha..." gondolata, ott nem jó döntés az abortusz.

2018. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
megtartanám. Mert kis korkülönbséggel az első év nehéz, de utána összenőnek, nem kell őket szórakoztatni, egy az érdeklődési körük, eljátszanak egyedül is, sohasem unatkoznak. Ezt tapasztalatból írom.
2018. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a te esetedben megbánnád az abortuszt mivel az indok csak annyi ellene,hogy kicsi a korkülönbség. Ha akartatok amúgy is még egy gyereket a helyedben megtartanám. Most szeretne hozzátok leszületni és,ha az anyagiak is engedik én megszülném. Ha már vacilálsz rajta akkot megbánnád,ha elvetetnéd. Aki simán elveteti a babájat az nem ír ki kérdést. Úgy dönts,hogy soha ne bánd meg.
2018. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
42%
Azért nem kell úgy isteníteni a kis korkülönbséget, mert itt is lehet az oldalon szép számmal olvasni, hogy mennyi a nehézség miatta (nem csak az első két évben).
2018. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2018. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
Megtartanam. A kis korkulonbseg meno!:)
2018. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a megtartása lenne reális döntés. Három gyerekre terveztetek, az eredeti terv sem akkora korkülönbség (2-3 év) így előbb meglesz a 3 gyerek, akit akartatok, és 3-4 év múlva már mehetsz vissza dolgozni, ha akarsz, illetve előbb kapod vissza valamivel azt a szabadságot, ami nagyon pici baba mellett nincs meg. Egyre többen csinálják azt, hogy kis korkülönbséggel szülnek, nem véletlenül. A testvérkapcsolat is szorosabb, ha baba koruktól vannak együtt.

Majd írd ki, mi a döntésed.

2018. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, szóba kerültek itt az előnyei, hátrányai, üljetek le a férjeddel, és beszéljétek át. Ha mindkettőtöknek belefér, hogy lesz egy-másfél nagyon zaza évetek, hogy azután könnyebb legyen, akkor tartsátok meg, na valamelyikőtöknek sok lenne ez így, akkor inkább ne. Kb ennyi.
2018. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Ezt neked kell érezni főképp. Párod úgyis melletted áll,bármi is legyen a döntésed. Nekem 3 tervezett van, sajnos nemrég volt abortuszom.

Az első lányom 3éves volt,a második 5 hónapos volt,amikor összejött a fiam. Nehéz volt a terhesség is,de szülés után belerázódni a mindennapokba,3 pici gyerekkel még nehezebb. Nagylány kezdte az ovit, nem volt egy leányálom a beszoktatás egy néhány hetes babával és egy másfél éves gyerekkel. Ma már sokkal könnyebb. Eltelt 3 év. A nagylány 6 éves,megy iskolába,a középső ovis,a kicsi pedig ősszel megy oviba.

Ha te ugy érzed,hogy képes leszel éjszakázni akár 2 picivel,el tudsz majd menni velük mindenhova,ahova kell,akkor tartsd meg. Persze az is meglehet,hogy semmi hasfájás nem lesz,végig fogják aludni az éjszakát. Ha már ennyire agyalsz,akkor nyilván bánnád,ha nem tartanád meg.

2018. jún. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!