Tudni akarnád, ki az apa? Vagy tiszteletben tartanád ezt a kérést?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (ősszel leszek 18), és terhes lettem, nem fogom megtartani... Ugye a korom miatt muszáj legalább az egyik szülőmnek tudnia róla a papírok miatt, és fogalmam sincs, melyikőjüknek kéne elmondanom.

Anyával élek, nagyon jóban vagyunk, viszont tudom azt, hogyha ezt elmondanám neki, nem hagyna békén. Tudni akarna mindent, és én nem vagyok az a típus, aki beavatja a magánélete minden egyes részletébe, nekem ez nem megy. De nyilván ha elé állnék, hogy terhes lettem, valószínűleg az első kérdése lenne, hogy mégis kitől... Nem tudom, hogy mennyire sikerülne elérnem, hogy ne kérdezgessen erről. Szülőként tudni akarnátok mindenképpen?


Apuval heti egyszer együtt vacsorázunk, udvariasan beszélgetünk, kérdezget, de tudom, hogy igazából nem érdeklem. Ezért ad pénzt mindenre, amit csak kérek, kitalálok, mert bűntudata van, amiért elhagyott és elhanyagol, amiért nem tekintek rá úgy, mint más gyerek az apjára. De közben úgy érzem, hogy ő nem firtatná annyira ezt a témát... Csak félek, hogy esetleg felhívná anyát, és akkor nagy balhé lenne, anya biztosan összetörne, hogy apát kerestem meg ezzel és nem őt.


Nem tudom, hogy mit tegyek, kihez forduljak. Azt semmiképpen sem szeretném, hogy kiderüljön, kitől lettem terhes. De nem vagyok olyan lány, aki belemegy egyéjszakás dolgokba, ezt anya is tudja.



2018. aug. 17. 13:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
17%

Az anyukádnak mond el, bár szerintem nem szabadna elvetetni, mert az hatással lesz a későbbi életedre.


És igen, joga van édesanyádnak tudni arról, ki hagyott téged cserben. Ki volt az a "jellemes" egyed,aki most laposkúszásban hallgat, mert a felelőség nem az erőssége, csak a szex.


Az ilyen "jellemes" egyednek, akinek ahhoz van esze, hogy szexeljen, de ahhoz már nincs bátorsága, hogy felnőtt módra vállalja a cselekedeteit illő ha a neve kiderül.

Ne védd, mert ő sem véd téged, hanem a bajban magadra hagy, mint egy gyáva nyúl.

2018. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom mit gondolnak azok, akik azt ajánlgatják, hogy ne mondja el az apának.. Te meg, kedves Kérdező, legközelebb kétszer gondold meg, hogy kivel fekszel le, mert ha ennyire tartasz attól, hogy a leendő apa megzsarolna vagy effélék, akkor nem a jó emberrel voltál együtt. Nem bántani akarlak, csak gondold át.
2018. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!


Nem védek senkit, meg nem is hagyott cserben engem senki. Nem tudja, hogy terhes lettem, nem is találkoztunk már két hete. Egyszerűen nem akarom felzaklatni anyát és magamat sem azzal, hogy elmesélek neki mindent erről az egész "kapcsolatról".


Nem értem, miért kéne elmondanom neki, vagy egyáltalán hogyan?! Állítsak oda, hogy "Szia, terhes vagyok, de nem fogom megtartani, szóval semmilyen hatással nem lesz ez az életedre, de gondoltam jó, ha tudod."? Vagy mi? Nem beszélünk, nem találkozunk már. Jól éreztük magunkat együtt, de ennyi volt. Nem kell támogatnia, nem kell mellettem állnia. Sosem vártam tőle ilyesmit.


Aki pedig ri..bancozik, és kvázik üzenetben és itt is, az mélységesen szégyellje magát! Undorító, amit pár ember itt megenged magának!

2018. aug. 17. 13:39
 14/39 anonim ***** válasza:
18%

*Akár hány éves vagy, akár házas vagy, akár bármi.



A jövendő házastársadra is kihat. Egyébiránt.

2018. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Persze, a szomszéd nénire is, mindenkire. Ne haragudj, de ez hülyeség. Az lenne rossz hatással az életemre, ha érettségi nélkül gyereket szülnék, egyedülállóként. Feladva ezzel az egész életemet, tönkretéve a jövőmet.
2018. aug. 17. 13:54
 16/39 anonim ***** válasza:
9%

*Ne haragudj, de ez hülyeség


Vannak akik régen veled együtt ezt hitték, aztán hosszú évek óta nem győzik letenni a terheket. Pedig egykor ők sem értették a dolgokat.És csak azt látták amik a szemük előtt voltak.


Nézd meg a Ratkós korszakban élt szülők leszármazottait. Ők milyen életet élnek most. Mit gondolsz, hogy véletrlen ennyi válás van, és ennyi gyerek születik betegen? Nincsenek véletlenek.


A Ratkós korszakban tilos volt az abortusz, és tiltott módón végezték több ezer nőnek, mert még nem volt antibaby tabletta.

Van olyan idős ember akinek 6-10 abortusza volt.És ez átlagnak számított az akkor élőknél.

2018. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Nyilván aki vágyna babára, esetleg akarná is, még akkor is, ha nem tervezetten lett terhes, akkor annak nehezebb az egész folyamat. De én sosem gondolkoztam erről, nem is vágyom jelenleg gyereksírás, pelenkacserékre, éjszakákon át ordításra... Mások a céljaim jelenleg, nem az a dolgom most, hogy gyereket neveljek. Kérlek, ne offold szét a kérdésemet. Köszönöm!
2018. aug. 17. 14:02
 18/39 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell megtartani, nem kell elmondani, hogy ki az apja, de illo lenne a pasival közölni és csak az anyád írhat alá, apad nem
2018. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jól gondolod kérdező, ne is vedd figyelembe az ilyen elmeroggyantak válaszát, mint ez a Ratkós, Mózeses Istenes válaszolóét...
2018. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképpen anyukádnak mondd el. Nagyon nehéz lesz, de nincs más választásod. Egyszerűen azért, mert az abortusz mégiscsak egy orvosi beavatkozás, ami kockázatokkal járhat, jó, ha áll melletted valaki a nehéz időkben. Most még erősnek tűnsz, de ne felejtsd el, terhes vagy, a hormonok bizony másképp termelődnek, amik befolyásolják az ember hangulatát, kedvét. Muszáj, hogy legyen melletted valaki, aki támogat.


És bízz benne, hogy megérti, miért nem akarod közölni az apa kilétét.


És de, el kell mondanod az apának, mégiscsak ketten hoztátok össze, és pontosan így, ahogy ide leírtad. Már csak azért is, mert nyilván a védekezésbe csúszott hiba, és a jövőben legyen szíves jobban odafigyelni.

2018. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!