Tudni akarnád, ki az apa? Vagy tiszteletben tartanád ezt a kérést?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (ősszel leszek 18), és terhes lettem, nem fogom megtartani... Ugye a korom miatt muszáj legalább az egyik szülőmnek tudnia róla a papírok miatt, és fogalmam sincs, melyikőjüknek kéne elmondanom.

Anyával élek, nagyon jóban vagyunk, viszont tudom azt, hogyha ezt elmondanám neki, nem hagyna békén. Tudni akarna mindent, és én nem vagyok az a típus, aki beavatja a magánélete minden egyes részletébe, nekem ez nem megy. De nyilván ha elé állnék, hogy terhes lettem, valószínűleg az első kérdése lenne, hogy mégis kitől... Nem tudom, hogy mennyire sikerülne elérnem, hogy ne kérdezgessen erről. Szülőként tudni akarnátok mindenképpen?


Apuval heti egyszer együtt vacsorázunk, udvariasan beszélgetünk, kérdezget, de tudom, hogy igazából nem érdeklem. Ezért ad pénzt mindenre, amit csak kérek, kitalálok, mert bűntudata van, amiért elhagyott és elhanyagol, amiért nem tekintek rá úgy, mint más gyerek az apjára. De közben úgy érzem, hogy ő nem firtatná annyira ezt a témát... Csak félek, hogy esetleg felhívná anyát, és akkor nagy balhé lenne, anya biztosan összetörne, hogy apát kerestem meg ezzel és nem őt.


Nem tudom, hogy mit tegyek, kihez forduljak. Azt semmiképpen sem szeretném, hogy kiderüljön, kitől lettem terhes. De nem vagyok olyan lány, aki belemegy egyéjszakás dolgokba, ezt anya is tudja.



2018. aug. 17. 13:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen Anyukádnak mondd el! Biztos nem lesz neki sem könnyű és termeszetes is, hogy szeretné majd tudni, hogy kitől. Nem kérdezted, de ha sem változtat a döntéseden és nem is tervezel a fiúval a továbbiakban együtt maradni, akkor neki én sem mondanám el. Változtatni nem tud rajta és nem is akarnám, hogy az ő életére is "hatassal" legyen.
2018. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
28%
Biztos házas a pasi, azért nam akarja neki elmondani.
2018. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, számomra evidens, hogy tiszteletben tartanám a gyerekem kérését, én se számolok be neki a saját szexuális életemről, milyen alapon és miért várnám el tőle, hogy beszámoljon?

A saját szüleidet te ismered, te tudod, hogy melyikkel tudnád inkább megbeszélni a dolgot.

2018. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%
Apukàdnak mondanàm el a helyedben, és nyomatèkaosan megkèrnèm, hogy ne mondja el èdesanyàdnak. Nagyon durva,hogy ennyien nem bírtàk meg felfogni a kèrdèst!!!
2018. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
51%
Az meg durvább, utolsó, hogy olyanoknak, mint pl te, fogalmuk nincs rola, hogy az apa nem írhat alá ez esetben, csak az anya.
2018. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
58%

"Nem tudom mit gondolnak azok, akik azt ajánlgatják, hogy ne mondja el az apának.. " - azt, hogy az olyan dolgokat kell mindenképp elmondani egy másik embernek - a lehető leghamarabb - amiből annak az embernek felelőssége vagy/és kötelezettsége keletkezik, illetve valamilyen jogát érinti.

A jelen esetben viszont egy szimpla információról van szó, ami semmiféle kötelességet nem keletkeztet és semmiféle jogát nem érinti az illető férfinak. Ennek megfelelően a Kérdező magánügye, kizárólagos döntése, hogy elmondja-e neki vagy nem.


Kérdező, te meg ne foglalkozz egy percig se hittérítéssel meg a zaklató, trágár privát üzenetekkel, nem érnek annyit, hogy idegeskedj miattuk.

2018. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
57%

#33, azt azért remélem tudod, hogy ostobaságot beszélsz... az, hogy az apa aláírhatja-e vagy nem, az törvény szerint a felügyeleti jogon múlik, nem azon, kivel lakik a Kérdező. Ha az anyának nem kizárólagos felügyeleti joga van, teljesen jogszerű az apa aláírása is.

(mellesleg meg ugye nem kell a válási papírokat mellékelni a műtéti beleegyezéshez... vond le a megfelelő következtetést)

2018. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
40%
Persze, utolsó. Azért lakik az anyával, mert az apad a felügyeleti jog. A közös felügyeleti jog pedig azt jelenti, az anya nem dönthet az apa nélkül bizonyos dolgokban, de az apának itt pl nincs joga engedélyt adni. De mindegy, te biztos jobban tudod.
2018. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
38%
(Mellesleg valóban, valasi papirokat nem kell, ellenben a gyermekelhelyezesrol és a felügyeleti jogról szólót bizony be kell mutatni... vond le a megfelelő következtetéseket)
2018. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon nem esne jól, ha ennyire nem bízna meg bennem a gyerekem. Magánügy, meg semmi köze hozzá az anyjának, hogy ki ejtette tehetbe, majdnem felnőtt? Hát jó...

A papirokat kell alàírnia. De hogy anyád helyében az egész procedúrát te fizeted, az biztos. Magánügy, hogy miből, elvégre majdnem felnőtt vagy.

Aki annyira felnőtt, hogy szégyelli, kivel fekszik le.

2018. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!