Tudni akarnád, ki az apa? Vagy tiszteletben tartanád ezt a kérést?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (ősszel leszek 18), és terhes lettem, nem fogom megtartani... Ugye a korom miatt muszáj legalább az egyik szülőmnek tudnia róla a papírok miatt, és fogalmam sincs, melyikőjüknek kéne elmondanom.

Anyával élek, nagyon jóban vagyunk, viszont tudom azt, hogyha ezt elmondanám neki, nem hagyna békén. Tudni akarna mindent, és én nem vagyok az a típus, aki beavatja a magánélete minden egyes részletébe, nekem ez nem megy. De nyilván ha elé állnék, hogy terhes lettem, valószínűleg az első kérdése lenne, hogy mégis kitől... Nem tudom, hogy mennyire sikerülne elérnem, hogy ne kérdezgessen erről. Szülőként tudni akarnátok mindenképpen?


Apuval heti egyszer együtt vacsorázunk, udvariasan beszélgetünk, kérdezget, de tudom, hogy igazából nem érdeklem. Ezért ad pénzt mindenre, amit csak kérek, kitalálok, mert bűntudata van, amiért elhagyott és elhanyagol, amiért nem tekintek rá úgy, mint más gyerek az apjára. De közben úgy érzem, hogy ő nem firtatná annyira ezt a témát... Csak félek, hogy esetleg felhívná anyát, és akkor nagy balhé lenne, anya biztosan összetörne, hogy apát kerestem meg ezzel és nem őt.


Nem tudom, hogy mit tegyek, kihez forduljak. Azt semmiképpen sem szeretném, hogy kiderüljön, kitől lettem terhes. De nem vagyok olyan lány, aki belemegy egyéjszakás dolgokba, ezt anya is tudja.



2018. aug. 17. 13:00
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nem drága, 30-40 ezer körül van, úgy tudom.
2018. aug. 17. 18:28
 32/39 anonim ***** válasza:
39%

Anyadnak mondd el. Rosszul fogja erinteni ha nem mondod meg kivel kavartal de ugyse tud mit tenni. Nem hulye, tudni fogja, hogy azert tartod titokban mert hazas vagy egye szegyelnnivalo miatt.

A pasasnak pedig ahhoz lett volna joga, hogy gumit huzzon. Termeszetesen ne mondjad el. Az emberek szemetek es uton utonfelen visszaelnek barmilyen pletyka morzsaval is. Evtizedek mulva is visszauthet. Ne tedd ki magad ennek.

2018. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező (#31) így van.
2018. aug. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
30%
Azt ugye tudod,hogy ha valaha terhes leszel,rajta lesz a papírodon,hogy volt abortuszod? Csak készülj fel rá.
2018. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
58%

Miért, a szülés talán nem lenne rajta ???

Nem értem, mire jó ezt előhúzni minden ilyen kérdésnél, egy abortuszt elfogadó nő nyilván nem egy bigott ab-ellenzőben fogja megtalálni élete párját...

(mellesleg az van a papíron, amit bediktálsz)

2018. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
75%

Mit kell itt prédikálni és szentbeszedet tartani b*aszki?! Mi a fenéért nem tud nehány elmebajos, fanatikus a kérdésre valaszolni?? Világosan elmondta, hogy NEM fogja megtartani semmilyen körülmények között, teljesen érthető okokból. Olyan nagyon nehéz lenne a kérdésre valaszolni normálisan?!


Kérdező ne is foglalkozz az ilyen elmeroggyantakkal! Én a helyedben anyukadnak mondanám el és hozzátenném, hogy nem szeretnéd firtatni a részleteket, ennyi. Ha normális, akkor tiszteletben fogja tartani a keresedet.

2018. aug. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez egy szokásos vitát szító kamukérdés.
2018. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
29%
De igen, kihatással lesz az életedre, a leendő párod életére is, sőt a leendő gyereked életére is. Ne hidd, hogy nem.
2018. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó neked talan van egy jósgömböd, amiben látod, hogy a kérdezővel mi lesz a jövőben..?? Ne beszelj már hülyeségeket, mégis mi a büdös franc kihatása lenne a jövőbeli parja életére az hogy anno, X éve volt egy abortusza? :D Az eg világon semmi. Vagy a jövőbeli gyerekeire, már ha lesz neki egyáltalán?! Ez az ő saját döntése, a magánügye, miből gondolod, hogy be fog szamolni a jövőbelijének arról, hogy anno volt abortusza?? Ha akarja elmondja, ha nem, akkor meg nem, de semmiféle kihatással nem lesz a parja életére, ez tőle független döntés, amit ő előtte hozott meg. Nagyobb baromságot nem is hordhattal volna össze!!
2018. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!