Létezhet ilyen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem is tudom igazán, melyik kategóriába tegyem fel ezt a kérdést. Tényleg létezhet olyan nő/férfi, aki az életben nem akar gyermeket? Holott egészséges, mindennemű "adottság" (anyagi, egészségi állapot stb) megvan neki? Nem tudom. Számomra ez hihetetlen nagyon. Ti hogy vagytok vele?
2018. okt. 13. 19:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is írtad, hogy a gyerekvàllalàs nem egy kötelező dolog. Akkor miért is hatalmas ott a probléma ahol valaki egyszerűen nem akar ilyen terhet az életébe? Miért kell hülyeségeket belemagyaràzni? Se jós, se médium nem vagy. Ès ott se voltàl amikor gyereket nem akaró emberek felnőttek. Fingod nincs miről beszélsz csak mész a birkatömeg utàn mert szerinted csak az lehet jó ahogy a többség él. Ne is zavarjon egy percig se, hogy minden ember pusztàn csak boldogan élvezni akarja az életét. Azt az egyet ami van neki. Ki így, ki úgy.. Nem làtok valódi érvelést nàlad sem,ahogy a hozzàd hasonlóknàl sem, csak személyeskedni próbàlsz mert semmi màst nem tudsz felmutatni, egyszerűen nincs tényleges indokod amivel harcolhatnàl a sajàt nézeted mellett. Pont ugyanannyira normàlis pàrra, gyerekre vàgyni, mint az ha az ember valamelyikre nem, vagy egyikre sem vàgyik. Kihalni pedig nem fog az emberiség csak azért mert a tàrsadalom pici szàzaléka gyerek nélkül boldogabb.
2018. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

29N

2018. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
35%-os iszonyú szánalmas vagy és mérhetetlen nagy ostobaságokat hordasz össze... Nagyon sok olyan ismerősöm van, aki egyáltalán nem vágyik gyerekre, egy minimálisan sem és mindnek teljesen normális családja volt, akiktől sok törődést és szeretetet kaptak! Én is szeretet teljes közegben nőttem fel, akár csak a legjobb barátnőm, mégsem akar egyikünk sem gyereket, mert: csak a nyűg van velük (mi így látjuk), nem akarunk lemondani az összes vágyunkról, terveinkről, nincs kedvünk hónapokig kialvatlannak lenni, éjszakákon át fent lenni, hallgatni a gyerekbőgést, 0-24-ben felügyelni stb stb. Lehet szépíteni és kertelni, de egy gyerek akkor is rengeteg stresszel, idegeskedéssel, nem alvással, pénzzel és felelősséggel jár, már miért lenne bármi probléma azzal, aki ezt nem akarja? Mindenkinek egy élete van, azt úgy éli, ahogy neki megfelel! Nem kell itt hablatyolni az ilyen-olyan mentális "komoly" problémákról meg hasonló baromságokról, ezeket csak te akarod bemagyarázni, holott semmiféle különösebb ok nem kell ahhoz, hogy valaki ne akarjon gyereket. Nem csak az a felfogás a helyes, amit te annak gondolsz, sőt...!
2018. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 34%-os a saját ostobaságodon még nem gondolkodtál el nagyon alaposan? Nonszensz már eleve a teóriád is, az érvelésed meg tele hibákkal. Nem fogok egyesével mindre rávilágítani, mert nem akarom összezavarni a kis agyadban még jobban a dolgokat, csak egy faék egyszerűségű példát írok, amit te is fel bírsz fogni. Ha egy családban, mint nálunk is, két gyereket neveltek, ugyanolyan körülmények között, szeretetben, stabilitásban fel és aztán az egyikük (jelen esetben én) vállal gyereket, kettőt is, a másikuknak meg esze ágában sem volt soha és most 48 évesen is maximálisan elégedett a döntésével és az életével, akkor mi van? Valami párhuzamos univerzumban ő nem úgy értékelte a családi életét, a gyerekkorunkat, ahogyan én? Ennél nagyobb sületlenséget még sosem hallottam. Olyan nyilván előfordul, hogy valakit egy életre megnyomorítottak a szülei, ergo esze ágában sincs gyereket vállalni és bízni,kötődni is nehezen tud. De a 21. században legalább annyi stabil háttérrel, ideális gyerekkorral, szeretetben, bizalomban felnőtt ember dönt a gyerektelenség mellett, szimplán más, racionálisabb okokból, számodra hihetetlen lehet, de növekvő tendencia a környezet-tudatosság is. Lehet vele egyet nem érteni, de sokan nem akarnak ilyen okból gyereket, mert tovább látnak az országhatárokon és azon, hogy ki fizeti a nyugdíjat, meg hogy fogy a magyar és globálisan aggódnak a Föld jövőjéért, kimerülő erőforrásaiért és a klímaváltozásért, könnyen lehet, hogy hamarosan nem lesz élhető jövő. Mindenkinek jogában áll szabadon határozni és én szinte mindegyik érvet megértem, akkor is, ha nem értek vele egyet. A te gondolkodásod meg hihetetlen mód korlátolt és csak családi drámát, meg önzőséget vagy képes egy ilyen elhatározás mögött látni vélni, felfogni sem vagy képes és hajlandó, miféle rengeteg más indok húzódhat a döntés hátterében.
2018. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!