Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Létezhet olyan, hogy az óvoda...

Létezhet olyan, hogy az óvoda felhívja a gyerekorvost, hogy ne engedje közösségbe?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam a kicsivel, enyhe orrfolyás, köhögés miatt (láz, levertség nem volt)a doktor úgy itelte meg, hogy ezzel mehet közösségbe, de én arra hivatkozva hogy hiába enyhe tünetek, nem akar mulni, szeretnék otthon maradni vele és csak pénteken vinném hogy penteken be tudjak menni dolgozni igy nagynehezen tappenzre vett csütörtökig.es negbeszéltük hogy viszont még tappenzre fog venni kövi hetfotol szerdáig is.


Pénteken bevittem a kicsit oviba, de közöltem hogy hetfon megint nem hozom, mert jövőhét szerdáig is otthon maradnék még vele.


Erre az ovonő kiborulva azon hogy minek vittem be pénteken, lehordta az orvosunkat es az összes szülőt hogy mindenki betegen hurcolja be a gyerekét, az orvosok az igazolásra pl diagnozist sem irnak ki sem töltik rendesen, kerdezte ki az orvosunk



A nagy orditásában alig birtam kinyögni hogy ilyen enyhe tünetekkel ki sem irnak táppenzre, hivatalosan a gyerek járhatna közösségbe és ÉN könyörögtem ki a táppénzt es csütörtökön jön a gyerek, pont.


Erre mily' érdekes szerdai nappal igeret ellenére az orvos megváltoztatta a véleményét es egész héten nem engedi már meg oviba.


Elképzelhető hogy az ovi hivta fel az orvost hogy ne engedje? Jelenleg a gyerek makkegészséges és tünetei sincsenek


2018. márc. 7. 13:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem beteg miért könyörgöd magad otthonra? Ha beteg miért viszed óvodába?

Akárhonnan nézem valamit te rontottál el.

2018. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Amikor beteg nem viszem oviba.

Amikor nem beteg ami most van, indokolatlanul tartják itthon!

Es azon gondolkodom az ovoda keze lehet e ebben. Nagyon fontos tudnom mert már hivnám az ovonőt hogy ezt mire véljem.

2018. márc. 7. 13:11
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Az óvónő nem orvos, honnan tudja mi a baja, fertőz-e. De azért az mindenkinek szemet szúrna, hogy penteken már nem beteg... de bejelented előre, hogy hétfőn megint az lesz. Ez annak tűnik, hogy beteg, de azért egy napra beviszed az oviba, mert nem tudsz otthon lenni. Ilyen esetben menj szabira vagy ne szakítsd meg egy napra a tappénzt.. de ha meggyógyult, akkor a doki se tartja vissza. Nem hiszem, hogy az óvónő odatelefonalna.. mondjuk a dokit se értem, hogy ilyet hogy csinál..
2018. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Az orvos megítélése szerint NEM beteg.egész héten mehetett volna oviba.ÉN akartam itthon tartani az enyhe orrfolyásával hetfőtől.

Mit nem lehet ezen érteni? Akkor az óvónő is ezért értetlenkedhet mint ahogy itt is.

2018. márc. 7. 13:23
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Tehát a lényeg, h neked pénteken be kellett menned dolgozni, így az elvileg beteg gyereket bevitted az oviba. De elmondásod alapján igazán nem is beteg, de mégis rákövetkező héten is táppénzen maradsz vele. Ha ez igy normális,akkor én vagyok hülye,
2018. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

5! Igen!



Az orvos szerint nem beteg. Nem fertőz kutya baja. En kikönyörögtem hogy az enyhe orrfolyásával mégis tartson otthon de penteken bevinném. Igy is volt.

Csak már orrfolyása sincs erre még most sem engedi a gyereket már meg oviba.

2018. márc. 7. 13:28
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Fuss már neki még egyszer!

Nincs olyan, hogy "elvileg beteg". Vagy beteg, vagy nem. Máskor ne avasd be az óvónőt a táppénzcsalásba és akkor nem esnek neked.

2018. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Táppénzcsalás?? Ja, nagyon örülök neki hogy igy ket hetre nem kapok fizetést csak táppenzt amit rendszerint 3 honap mire utalja az oep! Ebből akartam meggazdagodni szerinted?


Mindegy. Felhivtam az ovonőt, nem hivta a dokit.

2018. márc. 7. 13:36
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Még ha fel is hívta volna, szerinted megmondaná neked?
2018. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ez az "elvileg"betegség pedig letezik.


Bölcsiben anno pl az összes gyereket meglattam hogy hurutosan köhög es zöld orrváladékos akkor is rohantam a dokihoz hogy kezd köhögni az enyém is, ki akarom venni mert fertőzik a többiek, akkor ki sem irt, addig kellett hordan bölcsibe mig el nem kapta teljesen.

2018. márc. 7. 13:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!