Mit tegyek? Mik az esélyek?

Figyelt kérdés
Már egy évtizede fogamzásgátló tablettát szedek. Most viszont vasárnap vettem be az utolsó szemet a 21-ből; szerdán éjszaka/csütörtök hajnalban védekezés nélkül voltam együtt a párommal. A mai délután (péntek) jelentkezett a szokásos vérzésem, de azóta semmi. Esemény utáni tablettát érdemes lenne venni? Lehetek egyáltalán kismama?
2018. okt. 19. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 7 napban még védett vagy, ez a lényege. Eddig szerinted hogy volt?
2018. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 8. napon új levelet kezdesz,akkor véd a szünetben is, azaz nem voltatok együtt védekezés nélül. 10 év után ez új infó? 😵
2018. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Inkább ne vegyél be még plusz egy lórúgásnyi hormont.

Az a gond, hogy annyira elvékonyodott a méh nyálkahártya, hogy nincs minek leválnia. Az normális, ha a fogamzásgátló mellett kevesebb a mensi, de amikor ennyire kevés, az már nem.

Menj el nőgyógyászhoz, jelezd a problémát, és majd ő eldönti, hogy kell-e esetleg tablettát váltani.

Ha terhesség miatt nincs vérzésed, azon az esemény utáni nem segít. Akkor már rég be is ágyazódott. Akkor uh-n kiderül. De az esemeny utánit is nőgyógyász írja fel. Mindenképp el kell menned így is, úgy is.

Ha ennyire parázol, csinálj egy tesztet, legalább megnyugszol, ha negatív.

2018. okt. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3as nagyon jol irja. En is 10+ evig szedtem gyogyszert es nekem is hasonlo volt a vegen. Egyszer sem voltam terhes a gyogyszerem mellett. Nem gondolom, hogy te az lennel, de nyilvan ezt egy nogyogyasz fogja neked igazolni.


Nekem azt javasoltak anno tartsak szünetet neha, valtani is probaltam ketfele gyogyszerrel de koztiverzesem lett. Aztan csaladtervezes miatt abbahagytam, majd mas betegseg(ek) es a korom miatt nem szedtem tobbet. Azota normalis a menzeszem.

2018. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.: Eddig nem volt ilyen, hogy ennyire közel a mensihez a 21 tabi után szeretkezzunk; az utolsó tabletta bevétele utáni másnap voltunk már együtt, nyilván abban az esetben nem aggódtam/nem gondoltam terhességre.

2.: Már 10 éve szedem; neked is az első kommentelőhoz szóltakat tudom mondani.

3.: Köszönöm, én is hasonlóképp gondolom; szerettem volna ebben jártas/jartasabb szemelytol információt kapni.

4.: Neked is köszönöm; hasznos válaszokat kaptam tőletek. Nekem az orvosom nem javasolt meg ilyet, bár eddig nem volt ilyen problémám és mint írtam nem is kellett ilyen dolog miatt nogyogyaszhoz forduljak.


A támadásokat is köszönöm; tanultam abból is.

2018. okt. 20. 12:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel most hosszuhetvege van és ugye orvos nincs, tesztelni tudok így mensi mellett vagy majd csak miután elmúlt? (Tudom ez hülye kérdésnek tűnik, de abszolút nem vagyok jártas benne.)
2018. okt. 20. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!