Mit vettetek figyelembe, amikor meg kellett fontolnotok, hogy megtartsátok vagy elvetessétek a terhességet? Minél több szempont érdekelne!

Figyelt kérdés

Jól fizető munkám van, van már két gyerekem. Viszont egyedül nevelném. A párom ugyan korábban még akarta, nem becsúszott, de amint tényleg pozitív lett a teszt beparázott és abortuszt akar. Hát, már nem a párom...

34 vagyok, és 35 felett már nem akartam szülni sosem. Szóval, úgy érzem, ez az utolsó esélyem.

Szerintem az abortusz bűn, sosem gondoltam, hogy esetleg felvetődik benne a kérdés, viszont kétségeim vannak, hogy mennyire van jogom olyan férfinak szülni, aki nem akarja.

Hálás lennék, ha nem negatívan, hanem konstruktívan állnátok a kérdéshez.

Köszönöm.


2018. nov. 13. 09:05
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy megtartsam vagy sem. :)

Az érdekel, hogy ki mit vett figyelembe. Pro-kontra listát! :) Nekem eddig ezek jutottak eszembe, amit leírtam.

Mellette a megfelelő anyagi helyzetem, a korom, hogy utolsó esély és a fogantatás körülményei, valamint hogy 100%-ban abortusz ellenes vagyok.

Ellene: 1) az apja lefarcolt, és valahol bűntudatom van, hogy nem veszem figyelembe az ő véleményét. 2) 3 gyerekkel nem olyan könnyű egyedül. Persze, ha kettővel ment, miért ne menne hárommal. :) 3) Kiesek a munkából pár hónapra, de megbecsülnek, szóval nem hiszem, hogy ez gond lenne.

2018. nov. 13. 09:42
 12/48 anonim ***** válasza:
43%

Minden negatív "hangszín" nélkül az a véleményem, hogy egy felnőtt, két gyermekes apa tudja jól, ez nem olyasmi, amiben utólag meggondolhatja magát. A felnőtt attól felnőtt, hogy maga vállalja a cselekedetei következményét.

Neki is volt beleszólása. A fogantatáskor. Emiatt a férfi miatt véletlen sem jutna eszembe elvetetni a gyermeket.

Ha egy ilyen felelőtlen, meggondolatlan férfinak a jogait kell most is nézne, mennyivel inkább kell egy babának az élethez való jogát, aki nem tehet róla, hogy az apja felőtt vén marha létére se tud időben gondolkodni?

2018. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi, de nem értelek. A kedves volt párodnak akkor volt ebbe beleszólása, amikor direkt teherbe ejtett. Nyilván ezért is hagytad el, mert te is látod, hogy egy óvodás szintjén van, felelősségvállalás szempontjából és még hülye is ráadásul. Akkor meg miért gondolod, hogy figyelembe kellene venned ennek a baromnak a véleményét? Dönts úgy ahogy akarsz, de magadtól találj ki valamit. Ez nem apa, és olyasmire akar most kényszeríteni, ami lelkileg és fizikailag is megterhelő a számodra és védekezéssel az egész helyzet simán elkerülhető lett volna.
2018. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
49%
Akkor volt beleszolasi eselye, ameddig ugy nem dontott, hogy nem huz gumit.
2018. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
59%
Megdöbbentő a sok egyetértő válasz. Az enyém nem lesz az. Nézd, ha nekem lenne már két gyerekem akiket egyedül nevelnék, akkor biztos nem vállalnám a harmadikat úgy, hogy már a születése előtt nem vállalja az apja. Persze, lehet mondani, hogy az apa később is leléphet ha most nem is, de ha már eleve így is indul a dolog, hogy nem kell neki, biztos nem lennék "direkt" egyedülálló három gyerekes anya. Nem leszek népszerű, de bizony később társkeresésnél sem lesz ez egy marha nagy előny. Arról meg nem is beszélve, hogy az apa nem akarja ezt a gyereket. Maradi vagyok, és a mínusz szintre le leszek pontozva, de akkor sem kellene egy harmadik gyerek, ha azt az apja a háta közepére se kívánja.
2018. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
54%
En is le leszek pontozva, de akkor is ugy gondolom, hogy egy gyereket KET embernek kell akarni, es nem csak a fogantatasnal. Ha az a gyerek felno nem lesz hulye, biztos fog arra gondolni, hogy pont akkor mentetek szet az apjaval amikor terhes lettel es biztos megfog fordulni a fejeben, hogy miatta. Senkinek nem szabadna azt ereznie, hogy ot nem akartak, es ebben a helyzetben az apja nem akarja, szoval en elvetetnem.
2018. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
43%
Én is egyedül nevelem a fiam, sajnos nincs azóta új párom, de ha lenne , és terhes lennék , minden gondolat nélkül megtartanám, akkor is ha őt is egyedül kéne felnevelnem. Szerintem egy gyerek hatalmas áldás, ráadásul írod, már 15 éves legnagyobb, Így meg főleg nem volna kérdés, hiszen pár év és kirepül.
2018. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
51%

"egy gyereket KET embernek kell akarni, es nem csak a fogantatasnal" => Akkor hadd szórják csak nyakra-főre a kedves "férfiak" a magvaikat, aztán nyugodtan gondolják meg magukat, erre van az abortusz, mint fogamzásgátló módszer...

Nem akarsz összehaverkodni Toleránspont barátunkkal?....

2018. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
37%

Plusz egy mellette: 3 gyerekkel bizony érezhetően nő az állami támogatás. Csp, adókedvezmény, és egyebek. Anyagilag kb. ott leszel, mint most.


Párkeresés szempontjából meg mindegy, hogy két vagy három gyerek.


Az, hogy az apa meggondolta magát, megtörténhetett volna félidős terhesen, vagy fél éves baba mellett. Ő ugyanúgy lelép és maximum gyt-t fizet. Csak neked akkor már döntési lehetőséged sincs.

2018. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
57%
Persze, ne meseljük már be, hogy társkeresés szempontjából mindegy hogy két gyerek vagy három. Ráadásul 2 apától... Neked kellene e egy olyan férfi akinek 3 gyereke van 2-3 nőtől? Mert nekem nem. Csak fordítsd meg.
2018. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!