Mit vettetek figyelembe, amikor meg kellett fontolnotok, hogy megtartsátok vagy elvetessétek a terhességet? Minél több szempont érdekelne!

Figyelt kérdés

Jól fizető munkám van, van már két gyerekem. Viszont egyedül nevelném. A párom ugyan korábban még akarta, nem becsúszott, de amint tényleg pozitív lett a teszt beparázott és abortuszt akar. Hát, már nem a párom...

34 vagyok, és 35 felett már nem akartam szülni sosem. Szóval, úgy érzem, ez az utolsó esélyem.

Szerintem az abortusz bűn, sosem gondoltam, hogy esetleg felvetődik benne a kérdés, viszont kétségeim vannak, hogy mennyire van jogom olyan férfinak szülni, aki nem akarja.

Hálás lennék, ha nem negatívan, hanem konstruktívan állnátok a kérdéshez.

Köszönöm.


2018. nov. 13. 09:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
42%

#29 "meggondolhatja magát" = lehetősége van rá.

Erről a kérdésről meg leírtam a véleményem a #23-ban, ez esetben abszolút nem abortuszt javaslok a Kérdezőnek, többek között, mert úgyse menne:)

"Nem, bocsika, belerántotta, AKARTA a gyereket, nem ő belerángatva, mint a te nyomorult esetedben... " - az én "nyomorult" esetemről annyit, hogy ugye 5 évet szívtam, és ki tudja, mennyit szívtam volna (18+..., életfogytig...) ha nincs szerencsém és az exem nem pattan le.

Ezzel szemben, ha anno radikálisan megoldottam volna a magzat kérdését, az legrosszabb(! és igen kevéssé sanszos) esetben 3 év... a mai eszemmel abban a helyzetben valszeg azt tenném, hisz minden tekintetben sokkal jobban jártam volna vele. És ez meg ugye az én (férfi) döntésem.

Szóval valójában ez van az érem másik oldalán abban, hogy ki miben tud döntést hozni.

2018. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
41%

"Ezzel szemben, ha anno radikálisan megoldottam volna a magzat kérdését, az legrosszabb(! és igen kevéssé sanszos) esetben 3 év... a mai eszemmel abban a helyzetben valszeg azt tenném,"


Nem győzöm ismételgetni mekkora aberált debil vagy. Én nem 3 évet adnék neked csak, hanem úgy 50-et. Nem vagy emberek közé való.

A nyomorult sorsoddal meg húzzál már el egy dilidokihoz te szerencsétlen.

Feltételezem soha a büdös életben nem fizettél a gyereked után semmit, soha nem tartottad vele a kapcsolatot, az utcán nem ismernéd fel, de úgy nyígsz itt mintha kb a mai napig megkeserítené az életed az a szerencsétlen.

Jó érzés lehet neki hogy az "apja" megállás nélkül őt emlegeti és szapulja egy anonym oldalon hogy szíve szerint mit tett volna vele. Beteg vagy.

2018. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
44%

" Én nem 3 évet adnék neked csak, hanem úgy 50-et." - ezt hívják egyéni szocproblémának... ezzel szemben a tény az, amit leírtam, és az a valós határa a nők egymagában meghozott döntéseinek. Ezért írtam le.

Az érintett drága hölgyek mindig egy dolgot szoktak elfelejteni, férfit gyerekkel csak akkor lehet szívatni (de akkor a határ a csillagos ég) ha az adott férfi kötődik a gyerekhez. Ha nem (mert pl. nem közös döntés volt a megszületése, ez egy iskolapélda), nos akkor szinte törvényszerűen a nő fog rosszabbul járni. Amit max úgy tud ellensúlyozni, hogy egyfelől kikiáltja magát a "gyermekéért áldozatot hozó" mártírnak, másfelől átkok tömkelegét szórja az illető úrra... "majd meg fogja bánni", "majd visszakapja a sorstól", "majd kellene még neki a gyerek, de akkor már" etc, etc... nyertes sose lesz, win-win helyzet sose lesz, max a férfit is le tudja húzni a lose-lose szintre azzal, hogy módszeresen, szisztematikusan üldözi havi 15 kHUF-ért.

2018. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
46%

Igen egyéni szoc problem hogy egy agresszív szociopata járkál közöttünk.

Te meg még mindig csak a saját nyomorodat vetíted itt le idegen nőkön. Érdekel is téged hogy kinek a döntése volt, mekkora szemét volt a férfi valójában.

Lényeg hogy a nő dögöljön meg ott ahol van a babucival mert neked ehhez rossz emlékeid fűződnek amik agresszív gondolatokat vltanak ki belőled. KB. Agyturkász jót mazsolázna rajtad.

Beteg agyú ócska fax.

2018. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
37%

"Érdekel is téged hogy kinek a döntése volt, mekkora szemét volt a férfi valójában." -

1, ha az, érdekel

2, ez esetben semekkora, nem látok rá semmi okot, hogy ne ugyanaddig gondolhassa meg magát, mint a másik potenciális szülő.

3, ha a Kérdező mégis az AB mellett döntene - amit kétlek, én se javasoltam - a beavatkozás díját teljesen jogosan követelné az exén.

2018. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
46%

"ez esetben semekkora, nem látok rá semmi okot, hogy ne ugyanaddig gondolhassa meg magát, mint a másik potenciális szülő."


De fogd már fel a beteg agyaddal, hogy normális ember nem szokta magát meggondolni a VÁRT pozitív teszt után!!!!

Van olyan hogy nem akar gyereket becsúszik

Nem akar gyereket nem is lesz

Akar gyereket nem jön

De hogy akar gyereket és mikor összejön nem kell, na olyan nincs!!! Ez csak a hozzád hasonló értelmifgyatékos abfanocskának izgató jelenség.

Dolgozd már fel.

Saját szegénységi bizonyítványod, hogy nálad az egy életszerű opció hogy felnőtt ember ne tudja eldönteni hogy akar-e szülő lennei vagy nem, és egy várt pozitív teszt után akarna abortuszt.

2018. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
41%

Tény 1: attól, mert valami nem fér bele a te világképedbe, attól még létezik

Tény 2: a törvény se ok nélkül ad időt arra, hogy az emberek döntést hozzanak.


Na, további kellemes átkozódást meg mínusz-nyomkodást...:)

2018. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
46%

Döntést akkor hoz a FÉRFI(!!!), mikor bevállalja a natúr szexet.

Aki ezt megteszi, aztán jön a hiszti meg a hőbörgés, az nem férfi... Az egy selejt.

2018. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
52%
#38, ne történjen soha nagyobb dráma egy férfival, mint hogy egy olyan nő selejtnek tartja, akinek fontosabb egy embrió a társánál... :)
2018. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
45%

Ó...hát bocsi már hogy felnőtt emberként merek olyan emberek között mozogni akik felnőttként képesesk eldönteni akarnak-e szülők lenni, és nem a SZÁNDÉKOS fogantatás után ülnek le töprengeni, ergo fordítva ülnek a lovon. Majd ha ráérek elszégyellem magam.


A döntési időnek meg inkább akkor van jelentősége, ha becsúszott a gyerek és idő kell megbeszélni eldönteni mi legyen vele, vagy kiderül hogy betegen születne amihez ugye szintén idő kell, hogy a szülők megbeszéljék képesek lennének így bevállalni.

Ilyen dolgok. De nem az hogy csinálunk DIREKT egy gyereket majd a ráhagyási időnen eldöntjük akarjuk-e. Te nagyon ostoba. Látszik mennyi eszed van.

2018. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!