Elvetetnétek a babát, ha kiderül, hogy Down-szindrómás?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 14:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
14%
29, min húztad fel magad? Látszik, hogy amikor az érvek elfogynak jön a személyeskedés. :) Szép napot mindenkinek!
2019. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
79%

Először: nem húztam fel magam, te ahhoz kevés vagy. :)

Másodszor: pont te beszélsz érvekről??:D:D Itt rengeteg érv fel lett sorakoztatva, ellenben te eddig még csak zagyvaságokat hordtál össze.. Vagy talán neked az az érv, hogy amúgy is sok depressziós ember el a földön? Vagy lehetne autista vagy viselkedészavaros, szóval tökmindegy? Aki komolyan ezt érvnek képzeli és egy lapon említ egy autista vagy depressziós embert egy Downossal, az egyértelmű hogy nem tudja miről beszél. Végülis valóban, egy viselkedészavarral vagy depivel küzdő embert is élete végéig, 0-24-ben pesztrálni, felügyelni, etetni, pelenkazni stb kell..

2019. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van a 29-esnek, amiket idehanytal eddig, mint "érv", bőven kimerítik az ostobaság fogalmat...
2019. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
97%
21-es!Szerintem a kérdés inkább az, szabad-e hagyni szaporodni azt, aki annyira önző, korlátolt ösztönlény, hogy örök kínlódásra ítélné a gyerekét, hogy folyamatos problémákat akasztana a párja/szülei/gyerekei/bárki nyakába, hogy önként megszüli, majd természetesnek veszi, hogy a társadalom anyagi és pszichológiai támogatással fordul a társadalom számára nettó teher felé (ezzel számos nem kiszűrhetó vagy ki alakult problémákkal küzdőkre fordítható erőforrások megosztására kényszerül). Nem hiszem el hogy mi folyik ma a világban! Néhányan jódolgukban nem tudják, hogy mit csináljanak! Mintha valami furcsa önkielégítő beteg perverzió lenne ez, hogy legyenek csak beteg gyerekek, beteg emberek! Egyre többen vetik el az oltás okát, az orvosi kezeléseket, a prenatális szűréseket... MIÉRT? Nincs elég kínlódás a világban? Húzzatok el egy szigetre inkább, ott lehet középkorosat játszani!
2019. ápr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
*oltásokat
2019. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
6%
Én megtartanám, mert az ugyanúgy az én gyerekem. Attól, hogy még nem született meg, ugyanúgy megvannak már a végtagjai, szervei. Ugyanúgy ember, mint az, aki már megszületett és egészséges. Nem tudnék a saját gyerekemre teherként vagy problémaként tekinteni, akitől meg lehet szabadulni. Vannak down-szindrómás ismerőseim, az ő hozzátartozóik sem teherként élik meg az ő gondozásukat. Illetve szerintem a down-szindrómás gyerekeknek az a feladatuk, hogy elfogadásra, szeretetre tanítsanak másokat. Lehet, hogy most bigott, középkori és hasonló jelzőkkel illettek, de nekem ez a véleményem, ha másnak más, azt nem ítélem el.
2019. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
10%
Megtartanám, azért is, mert sokszor valójában egészségesen születik meg a downosnak tartott kisbaba.
2019. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
22%

A húgom (13 éves), Down-os. Én ha egyszer apa leszek, és kiderülne, hogy Down-os gyerekem lesz, egészen biztos, megtartanám. El sem tudnám képzelni a családom a húgom nélkül. nálunk ő a "mosoly" a családban.


19/F

2019. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
97%
Biztos, hogy nem tartanám meg. Van Down-os a családban, látom mennyire idegőrlő, mennyi stresszel jár. Ráadásul sokszor rndkívül agresszíven viselkedik a lány és mindenben a szülei segítségére szorul, borzasztó. A szülei már-már beleőszültek a gondozásba, a házasságuk is megsínylette a dolgot. Mindennapot nagyjából úgy élnek meg, hogy csak éljük túl.. soha nen tenném ki ennek sem magam, sem a családom, sem a környezetem. Neki se jó, a családnak se jó. Szóval egy szó, mint száz, én elvetetném. Egy nehány hetes magzatot nem tudok amúgy sem egyenértékűnek tekinteni egy már megszületett emberrel, lévén hogy nem is az..
2019. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom ki vetette fel azt, hogy hagyná e szaporodni, aki megtartaná. Teljesen jogos kérdés.


Én sem hagynám.

2019. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!