Elvetetnétek a babát, ha kiderül, hogy Down-szindrómás?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 14:43
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
81%

Igen.


20L

2019. ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 Theressita ***** válasza:
7%
Eszembe sem jutna elvetni! Mire föl? Nem tehet a betegségéről. A downosok nagy része egyébként is nagyon életrevaló. Sőt, talán még jobban is élvezik az életet. Jártam sokszor az iskolájukban a szülővárosában, egy jó barátnőm pedig kettőt is nevel két "egészséges" mellett. Az egyik downost örökbefogadták, a másik vérszerinti. Különös bánásmódot igényelnek, az igaz, de azért sokkal jobban retteg tőlük a társadalom, mint amennyire jogos lenne... Egyébként meg ne izgulj, szurkolok, hogy olyan gyerkőcöd szülessen, amilyet szeretnél. Szeresd őt nagyon! Nem mindenkinek adatik meg.
2019. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk arra föl, hogy nem leszek olyan végtelenül önző, hogy hazavágom kapásból 3 ember (a sajatom, a férjem és a gyerek) életét is! Jó nehány Downossal találkoztam már életemben, rengeteg stresszel és idegeseggel jár a gondozásuk. A legtöbbjük nem is tud magáról! Sőt nagyon sokan agresszívak, ön és közveszélyes. Épp a múltkor a metróra szallt fel egy Downos, majd egyszer csak indokolatlanul el kezdett üvölteni... Halálra rémült mindenki, köztük sok kisgyerek, akik azt sem tudták mi a franc történt. Marha nagy elvezet lehet az egesz életedet arra áldozni, hogy egy beteg embert pelenkázz, fürdess, etess, ápolj stb stb 0-24-ben.

Normális ember nem szül szándékosan beteg gyereket, hogy aztán tönkrevagja a körülötte levő emberek életét!

2019. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 Theressita ***** válasza:
5%
Nem kell kötözködni. Az én hozzáállásomat írtam meg egy gyermek anyukájaként. Túl sok az előítélet.A kisfiamat és családomat nem a betegektől és downosoktól féltem, hanem az egészségeseknek mondott szívtelen emberektől, rablóktól, gyilkosoktól, robbantgatóktól stb... De ez már egy másik témakör 😞
2019. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
95%
Én igen, de ezt neked és a párodnak kell eldöntenetek! Egy gyerek alapból felelősséggel jár, egy sérült gyerek még nagyobb felelősség! És ugye az se mindegy, hogy mennyire sérült! Arra is gondolni kell, hogy mi lesz vele, ha már ti nem lesztek!
2019. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
93%
Igen, azonnal.
2019. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
86%
Fájó szívvel, de igen, elengedném...
2019. máj. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim válasza:
94%

Mi friss házasként most szeretnénk gyereket vállalni.

Azt már rég megbeszéltük, hogyha sikerül és teherbe esik a feleségem, de kiderül, hogy down-os vagy egyéb komoly fogyatékossággal jönne világra a baba, akkor inkább elvetetjük. És megpróbáljuk újra.

Látom az egészséges gyerekeket nevelő ismerősök harcát az élettel, megélhetéssel. Nem tetézném avval, hogy szándékosan egy örök gondozásra szoruló embert hozzunk a világra.

A fentebbi elvakult támogatóknak referálva:


Ismerek cseppet sem kedves vagy aranyos down-os embereket, úgyhogy ez a "szeretetbomba" stb. hülyeséget hagyjuk.


F/38

2019. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
35%
Az első babánál még biztosan mérlegelünk, max. nem lett volna több gyerekünk és igyekeztünk volna neki mindent megadni es a legjobb körülmenyeket megteremteni. Most a másodiknál úgy mentünk az ultrahangra, hogy tudtuk nem tartanánk meg, nem magunk miatt, de a kislányunkra nem hagynánk ekkora terhet, ha mi már nem leszünk. Szerencsére eddig úgy tűnik a második babával is minden rendben 🙂
2019. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
7%
Én mindenképpen az életet választanám a babának! Minden kisbaba ugyanolyan értékes és szeretetre méltó! Én vigyáztam már Down szindrómás gyerekekre hosszabb időn át, s nagyon kedvesek! Ha pedig valaki olyan anyagi helyzetben van, hogy nem tudná ő felnevelni, akkor pedig az állam a gondját viseli a gyermeknek a születése után.
2019. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!