Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek egy down-kóros...

Elvetetnétek egy down-kóros babát?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekelnek a vélemények, nem vitaindítónak szánom.

2018. nov. 5. 11:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2018. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
16%

Nem.


Bár én keresztényként nézem a világot.Isten szerint az abortusz nem csak hogy bűn,egyenesen gyilkosság is.


Másrészt nem lenne szívem elvenni egy gyerektől a létezés jogát,azért,mert egy kis hiba csúszott a rendszerbe. Ki vagyok én,hogy kioltsak egy ember életet?


Down-kórosként ugyanolyan szép élete lehet,mint bárkinek.Szülőként van a nehezebb oldala szerintem,de én azt gondolom,hogy kellő segítséggel(férj,család stb) meg lehet mindent oldani :)

2018. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
91%
Igen el,mert nem vagyok elég erős lelkileg ahhoz hogy ekkora terhet cipeljek,amit egy beteg gyerek nevelése jelent. Egy lányom van,felbecsülhetetlen kincs az hogy egészséges,látom ahogy a kis értelme nyiladozik,hogy mosolyog és boldog. Önállósodik és nem szorul rám mindenben,pedig csak 3 éves. Nem kell majd megküzdenie azért hogy elfogadja a társadalom,persze beilleszkednie egy egészségesnek is tudnia kell,de tudjuk, sokan hogy viszonyulnak egy down szindromáshoz.
2018. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%

Azonnal.


Én nem a levegőbe bezsélek: a családban megtartotta valaki "Isten nevében". A kisfiú azóta 30 éves, egy 3 éevs gyerek értelmi színvonalán, állandü felügyeletre és gondoskodásra szorul, immár a tetsvéreitől is, mert az anya meghalalt azóta, az apa pedig betegeskedik.


El lehet képzelni egy ivarérett, felnőtt súlyú kamaszt-huszonévest egy 3 éves agyával, amikor beindultak a hormonok ...


És ők még szerencsések, hogy nem magatehetetlen vagy még alacsaonyabb IQ-val bíró a fiú. Mert a down, a hülye propagandával ellentétben, akár az is lehet.


Tehát, mivel közvetlen közelről végignéztem, milyen ez: NEM TARTANÁM MEG.

2018. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
95%
Nem tartanám meg...Van 2 egészséges gyermekem, és tudom, ők is megsínylenék a dolgot. Gyerekként azért, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem jutna nekik kellő figyelem, felnőttként meg sosem tudni mit hoz az élet. Ha a férjemmel mi előbb mennénk el, a testvérük az ő nyakukba szakadna, ezt a terhet pedig nem akasztanám kész akarva a nyakukba.
2018. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
nem mivel unokahúgomra azt mondták 99% hogy downos...ehhez képest 7 éves egészséges. Nem vetetném el, az utolsó pillanatig hinném hogy egészséges, és ha mégsem az, akkor elfogadnám hogy nekünk ezt szánta a sors, legyen bármilyen nehéz is.
2018. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
17%
nem
2018. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Van már egy gyerekem, nem tehetem meg vele, hogy vállalok egy olyan terhet, amit lehetséges, hogy majd neki (is) kell cipelnie.
2018. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%
Igen
2018. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
95%

Nem tartanám meg.

Többé-kevésbé rámenne az életünk, illetve halálunk után az fiatalabb családtagok nyakába szakadna.

2018. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!