Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hol és hogy kérvényezhetem,...

Hol és hogy kérvényezhetem, hogy engedjék az abortuszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron leszek 17 és terhes vagyok... Sajnos a legutóbbi alkalommal nem ellenőriztük, h lyukas volt-e a gumi, sötét is volt, barátom csak lehúzta, beletette egy zsepibe és kuka. Nem hittem volna, hogy tényleg előfordulhat, h kilyukad a gumi, de úgy néz ki mégis. :(

Elmondtam anyámnak, hisz kénytelen voltam és természetesen mondtam, hogy nem tartom meg, szerintem ez érthető, nem szükséges magyarázni tovább.

Erre ő közölte, hogy szó sem lehet abortuszról, szépen megtartom. Csak lestem. Tudtam, h abortuszellenes és 1x említette, hogy remélem tudom, hogy én sem mehetnék soha abortuszra. Akkor össze is vesztünk, mert mondtam, h erről én döntök. Na mindegy, de úgy voltam vele, hogy ilyen úgy sem fordul elő, mert védekezünk.

Na szóval lényeg a lényeg, áll a bál, mert biztosan nem fogom megtartani, ő meg csak fújja, hogy nem írja alá a papírt. Mikor mondtam, h nem is kell, majd megteszi más, majdnem felrobbant..


A kérdésem tehát, hogy hogyan működik ez? Mert olvastam, h a gyámhatóság engedélyezi a szülő helyett, de ez pontosan h működik? Be kell menni és mondani, h mi a helyzet vagy valami kérelmet kell írni?

Bocsi, de elég ideges vagyok, örülnék ha valaki, aki jártas ebben, segítene.


Előre is köszi.


2019. máj. 12. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem kell rögtön mindenféle rossznak titulálni az anyukáját! Valószínűleg azért nem akarja az abortuszt,mert ez nem épp egy kellemes dolog se testileg se lelkileg,főleg nem egy 16 éves lánynak. Szerintem mindenképp próbáld megbeszélni szépen anyukáddal,mert utána jó lenne,ha melletted lenne
2019. máj. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

" Valószínűleg azért nem akarja az abortuszt,mert ez nem épp egy kellemes dolog se testileg se lelkileg,főleg nem egy 16 éves lánynak. " - ja, ehhez képest a nem kívánt terhesség-szülés-gyerek nyilván maga a tejjel-mézzel folyó Kánaán, mi???

Nem is értem, hogy képzeli azt egy szülő, hogy a gyereke szándékai ellenére eldöntheti annak sorsát az elkövetkező évtizedekre...

2019. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Anyummal nem lehet beszélni, ő csak a sajátját fújja, meg se hallja amit mondok, úgyhogy mindegy is.

És de, én is nagyon-nagyon dühös vagyok ra, amiért képes lenne rámerőszakolni egy ekkora horderejű dolgot, továbbá nem csak az abortusznak vannak következményei, hanem ugyanúgy a terhessegnek és a szülésnek is! Sőt, annak még több van... Ráadásul nem akarom megtartani, szóval plusz tényező lenne, hogy erőszakkal lenne mindez rámkenyszerítve, talán az nem okoz maradandó sérüléseket..??! Dehogynem, de anyának hiába mondom.


És köszönöm, de nem kerek privát üzenetet sem, amiben az abortusz lehetseges szövődményei vannak taglalva, a döntésemen semmi és senki nem tud változtatni. Ahogy írtam, a terhessegnek és a szülésnek is ugyanúgy vannak lehetseges szövődményei, csak arról már senki nem ejt szót.

17 évesen a legkevésbé sincs szükségem arra, hogy gyereket szüljek!!

2019. máj. 13. 12:34
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Sajnalom hogy anyukád tonkre akarja tenni az életed.

Remélem sikerül megoldani.

Mennyi időd van még?

2019. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Kezdd el valahol. Kezdetnek bemész a kórházba, ha mondjuk megyeszékhelyen vagy és felveteted magad a sürgősségi nőgyógyászati ambulancián. Ott kapsz egy sorszámot, bemész, elmondod h terhességre gyanakszol és nem akarod megtartani. Ott megvizsgálnak és adnak egy papírt a terhesség korával + egy családvédelmis beutalót, telefonszámmal, ahol időpontot kell kérned. Ott megbeszéled majd a családvédelmissel azt, hogy az "anyukád" mit akar ráderőltetni és ő tud neked segíteni, mert 16 éves kortól ha nem ugyanaz a szülő akarata, mint a gyermeké, a gyermek keresztül viheti a saját elhatározását a szülő szándéka ellenére is. Ebben viszont csak az tud segíteni, ha elkezded a folyamatot. Vigyázz, csak 11 hét végéig csinálják meg a műtétet, minél hamarabb menj be a kórházba.


Anyukaként őszintén sajnálom, hogy az anyukád nem hallgatja meg, mit szeretnél. Mindegy, miről mi a véleménye, ez már a te életed, a te álláspontodat kellene figyelbe vennie, mivel te viseled majd a testeden és az életeden a következményeket, nem ö.


Nekem pénteken lesz a műtétem, szóval elég frissek a tapasztalataim. Ha bármiben segíthetek a folyamattal kapcsolatban, írj rám nyugodtan.

2019. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
A Kérdezőre a 18. hetes határidő vonatkozik.
2019. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
Mi a helyzet, kérdező?
2019. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%
Mi történt azóta, kérdező?
2019. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
"Ha az életet választod, biztos nem fogod megbánni!" - vagy ha mégis, hát így járt... csak a #13-ig kellett volna visszaolvasnod...
2019. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Elindítottam már a folyamatot, voltam orvosnál is, bár anyám továbbra is kakaskodik, de már alább hagyott az erőszakoskodasa, így hogy nélküle is abortuszra fogok menni.

19, te pedi menj máshova hittéríteni. Talán nem voltam elég világos, amikor leírtam, hogy NEM TARTOM MEG?! Semmilyen olyan indok, érv nem létezik, ami miatt meggondolnam magam. 17 vagyok könyörgöm! Te sem gondolhatod komolyan, h minden vágyam egy gyerek.

És De biztosan megbánnám, ha megtartanám, épp ezért is nem fogom. Az abortusz számomra az egyetlen a lehető legjobb döntés, szóval hagyd a hülyeséiddel, mert nem vagyok rá kíváncsi!

2019. máj. 18. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!