Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondoljátok, hogy a még...

Miért gondoljátok, hogy a még meg nem született gyermek (embrió/magzat) nem egyenértékű egy már "élő" emberrel?

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdésből is látszik, azoknak a véleményére vagyok kívácsi, akik ezen a véleményen vannak. Szóval: akinek nem inge, ne vegye magára! Nem valami vita-topikot szeretnék létrehozni, csak szimplán kíváncsi vagyok azoknak az álláspontjára akik így vélekednek.

Ebből adódóan semmilyen lenéző, vagy ócsároló szándék nincs bennem, lehet, hogy a kérdésből kicsit így jött le, de tényleg csak az érdekel: miért?

Ha nem gond, kíváncsi lennék arra is, férfi vagy nő írta e a választ.


2019. jún. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem egyenlőek

22L

2019. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
59%

A kérdésnek és a felvetésnek sincs értelme. Hogy lennének már egyenlőek. Aki meg egy szinten tartja magát egy pár centis, tudat, gondolatok és érzelmek nélküli képződménnyel, nos, az agyilag ott is van.


31N

2019. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
71%

Mert egyértelműen nem az. És nem csak azért nem, mert én nem tekintem annak, hanem mert a biológia is pontosan ezt mondja ki és bizonyítja. Elég kicsit elővenni a józan paraszti eszünket és máris megvan a kérdésre a válasz: hogy lenne már egy nehány mm-es, fejletlen, tudat nélküli kis embrió egyenértékű egy már megszületett emberrel, aki képes anyamehen kívül is magától lélegezni (ami nélkül nincs élet), képes fájdalmat érezni, van tudata és életben tud maradni? Aki nem függ 100%-ban egy másik embertől és akinek nincs szüksége ennek a bizonyos személynek a testére, hogy képes legyen fejlődni? Egy embriónak nincsenek kifejlődve a szervei, képtelen lenne a nő méhén kívül életben maradni. Aki tényleg teljesen komolyan úgy gondolja, hogy e kettő egyenértékű és egyenlőség jelet tesz közéjük, nos annak a legnagyobb jóindulattal sincs rendben valami a fejében.


29N

2019. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
74%
Mert az egyenerteku egy emberrel, aki onalloan tud letezni es lelegezni. Ha a teste szo szerint egy masik ember testehez van forrasztva es ez a letezesenek alapja, addig nem lehet egyenerteku egy mar megszuletett es elo embernel.
2019. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
75%
Mert tanultam fejlődéstant.
2019. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz ezt megmagyarázni, aki már a fogantatás pillanatában babát lát benne, az úgy sem fogja megérteni a mi álláspontunk. Ő nem egy baba, és nem, nincsenek gondolatai. A szivhang sem igazi szívhang, csak a kialakult szívcső pulzálását nevezzük így. Ő egy életkezdemény, de nem teljes értékű sem velem, sem egy megszületett babával, vagy egy későbbi magzattal. Nem is értem, hogy lehetne az? Egyébként az embrió és a magzat sem ugyanaz.
2019. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
25%
Ha valakinek könnyebb így,hát gondolja azt.
2019. jún. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%

30N


#6

2019. jún. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nemcsak biológiailag különböző, hanem lelkileg is.


Számomra a korai terhesség és a magzat egy lehetőség. Ha mindketten gyereket szeretnénk és megvan hozzá a kellő hátterünk, hogy az a gyereknek is jó legyen, akkor örömmel elfogadjuk, boldogan kihordom és megszülöm, hogy gyerek legyen belőle. A késői terhesség és a kisbaba már egy kész tény, a magzat nem.

Természetesen védekezünk, ha nem akarunk gyereket, de fontosnak tartom, hogy ezt a lehetőséget vissza lehessen utasítani, ha valakinek erre van szüksége. Persze, szomorú lennék, ha meg kellene szakítani a terhességemet, de mégsem gyászolnám úgy meg, mint a már megszületett gyerekemet.


Az első trimeszterben bármi történhet, akkor is, ha vágyunk a gyerekre. Tehát addig különben sem kezelem úgy, mint a már megszületett gyerekeimet, mert nem lehetek biztos benne, hogy életben marad-e, hogy egészséges-e, nem ismerem, nem köt hozzá rengeteg közös emlék. A harmadik trimeszterben ezt már nem mondanám, hiszen addigra vannak apró közös élmények.

2019. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
41%
De mondjuk egy 25 hetes koraszülött sem tud önállóan lélegezni..... 34 hetesen sem megy gépek nélkül, pedig ott már minden szerv kifejlődött (csak épp a tüdő nem érett eléggé)..... egy másik embertől függetlenül nem képes létezésre, de még egy 40. hétre született baba sem.... nem vitázni akarok, csak egyértelmű következetlenségnek érzem az önálló légzést, mint határvonalat említeni....
2019. jún. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!