Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Létezik abortusz gyorsított...

Létezik abortusz gyorsított eljárásban?

Figyelt kérdés

Csütörtökön tudtam meg, hogy 10 hetes terhes vagyok. (Nem fogok magyarázkodni, de meg van az oka). Pénteken akartam is hívni a csaladvedelmi szolgalatot, de egesz Budapesten senkit nem értem utol, vagy akit igen, csak addigra tudott volna időpontot adni, amire én elmúltam 12 hetes. Hétfőn Semmelweis nap lesz, így nagyon sok eü-s helyen munkaszüneti nap.Ezután van egy 3 napos gondolkodási idő. Segítséget szeretnék kérni, hogy tudtok e esetleg olyan csvsz-t, ahova lehetne menni hétfőn soron kívül. Nagyon szeretném legkésőbb csütörtökön megcsináltatni a műtétet, mert utána nem nagyon tudok munkából hiányozni.

Negativ kommenteket köszönöm, nem kérek. Én is abortusz ellenes voltam, míg sajnos nem kerültem ilyen nehéz helyzetbe.


2019. jún. 30. 15:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem létezik. Nem sok esély van rá, hogy sikerül, mert lehet, hogy van az több hét is+ez a Semmelweis-nap bekavar az intézésbe, és nem biztos, hogy olyan gyorsan el tudod intézni. Szóval ne számíts arra, hogy biztosan sikerül.
2019. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
47%
10. hétig fel sem tűnt neked, hogy elmaradt a menstruációd, mondjuk? Ja tudom, mindjárt érkezik a válasz, hogy védekezés mellett lettél terhes.
2019. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%
Igen, meg mostanában az a divat, hogy "amúgy is rendszertelen a ciklusom, van, hogy hónapokig nem jön meg, ezert nem vettem észre".
2019. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%

A terhesség a 18. hétig szakítható meg, ha egyrészt fennáll az előző négy feltétel valamelyike, és emellett teljesül a következők közül még egy feltétel:


az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

vagy terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az 12 hetes időtartamot.


A kérdés az, hogy miért csak most derült ki? Ezzel futhatsz egy kört, bár baromira nem vagyok jártas a témában (szerencsére) csak itt annyi mindent olvastam korábban és rémlett ilyesmi, szal utánakerestem

2019. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó vagyok, ugye az egyik feltétel a nő súlyos válsághelyzete. Szal jah...
2019. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ez arra nem vonatkozik ám, hogy ha valaki 10 hétig nem veszi észre, hogy terhes. Az nem az eü rendszer hibája, hanem a páciensé....

Ez arra vonatkozik, hogy ha mondjuk valaki elmegy 7 hetes terhesen orvoshoz, ott meg nem veszik észre, hogy terhes, és mire legközelebb megy, már kifut az időből.

2019. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%

" Igen, meg mostanában az a divat, hogy "amúgy is rendszertelen a ciklusom, van, hogy hónapokig nem jön meg, ezert nem vettem észre". "


Próbálom elképzelni a jelenetet,ahogy valaki direkt vár az utolsó pillanatig,hogy aztán mégnehezebb helyzetbe hozza magát egy nem kívánt terhességgel,ami talán a nyakán marad így. Én is ellenző vagyok,de azért nem néznék valakit ekkora kreténnek.

2019. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó: Mert nem ismered az embereket:D

Nőgyógyászaton dolgozom, annyi kreténnel találkozom, hogy néha magam is elcsodálkozom, hogy ilyen létezik.

Kezdjük azokkal, akik beállítanak 35 hetesen, és állítják, hogy eddig bizony fogalmuk sem volt róla, hogy terhesek.

Vagy mikor megkérdezed, hogy "Miért tetszett 11 hetes koráig várni, ha nem akarja megtartani?, mire közi, hogy "Nem értem rá orvoshoz menni". Ez után meg jön a könyörgés, hogy írjunk már a papírra kisebb terhességet, meg intézzük mááááá el...

2019. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%
Mar ne is haragudj, de 10 hetesen jut eszedbe h megsem tartod meg? Ez egy kicsit szurrealis😒
2019. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
67%
Nincs gyorsitott eljárás és sok helyen leszarják hogy sürget az idő, időpont nélkül nem engednek be, nem te vagy az egyetlen ilyen helyzetben és nem mondhatják a másiknak hogy bocs most még se gyere már mert bejött ide vki jogy sürgös, legalább két hét (legjobb esetben is egy) kell hogy minden meg legyen, CsVSz ha nincs akkor vércsoport teszt, a CsVSz-nél háromnap gondolkodási idő aztán telefonálhatsz a kórházba ahol jó esetben egy héttel késöbbre kapsz időpontot a műtétre, egyszóval ezt elszúrtad
2019. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!