Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A második abortuszom lenne...

Csemi08 kérdése:

A második abortuszom lenne mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszer már volt egz abortuszom 18 évesen felelőtlenségből most rá egy évre gyógyszer mellett estem teherbe.

A doki azt mondta ettől még egészséges lehet a baba. A problémám az hogy jövedelmem jelenleg nincs. A párommal külön vagyunk terhesen fizikailag és lelkileg is bántott, szóval rá nem számíthatok, sőt folyamatosan zaklat.A szüleim nem akarják és segíteni sem akarnak.

Szerintetek mi a helyes? Félek hogy nem lehet már kisbabám és már most annyira imádom pedig :( de tudom nem lenne jó élete és eltartani sem tudnám



2019. júl. 2. 21:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
16%
Gyógyszer mellett mi? Hahaha
2019. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%
Azt írod, már most szereted. Ha utánanézel, tudod, hogy 6 hetesen már ver a szíve, 8 hetesen már mocorog benned...és képes lennél azért kiszippantatni darabokban magadból, mert fájna örökbeadni? Az a gondolat nem fáj, hogy ő jelenleg él, de a te döntésed nyomán véget ér az élete? A helyedben azért elgondolkoznék ezen. Nyílt örökbeadással úgy adhatnád őt örökbe, hogy még hallhatnál is róla, találkozhatnál is vele...ha valóban őt szereted és nem magad, nem a halálát választod azért, hogy neked könnyebb legyen.
2019. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és az örökbefogadó sem lenne "idegen" hiszen őt is te választanád ki. Gondolj bele, ha van valakid, akit szeretsz, de valamiért el kell engedned őt az életedből, szeretnéd, ha inkább meghalna, minthogy tőled külön létezzen, és boldog lehessen? A szeretet a másik érdekeinek figyelembe vételéről szól. Ha a háziállatodat nem csapod agyon, mikor nem tudod esetleg tovább tartani, akkor a gyereked miért öletnéd meg, csak mert nem tudod te nevelni?
2019. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%
De akárhogy is döntesz végül, akár örökbeadsz, akár valóban abortálsz, mindenképpen beszélgess egy pszichológussal/pszichiáterrel szerintem, mert mindkettő esetben esélyes, hogy te magad depressziós leszel.
2019. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a kicsit, és lehet, hogy örökbeadnám. Az örökbeadás nem feltétlenül viselne meg annyira, mint az abortusz, hiszen tarthatnád a kapcsolatot a gyerekeddel, láthatnád, milyen családban nevelkedik. És akkor lehetne jó élete is. :) Sokan várnak örökbefogadásra, és vannak olyan helyzetek, amikor ez a legjobb döntés. És erkölcsileg egy önzetlen cselekedet. Tudok olyan nőkről, akik bizonytalanul mentek abortuszra, és megbánták (persze nem látok a jövőbe és nem bűntudatkeltésnek, csak az alapján, amit írtál). Ha már most fáj az abortusz, bűntudatot érzel miatta (hiszen ilyen kulcsszót jelöltél meg a kérdésnél), mi lenne még utána? Szerintem erre nem lennél képes, ha már most is imádod őt. Azt, hogy lehet-e kisbabád majd, mi nem tudjuk megmondani, viszont az abortusznak vannak komplikációi, és több abortusz több komplikációval jár, például nő a meddőség és a mellrák esélye. Igaz, hogy napjainkban kevesebb a komplikáció, mint korábban, de ez nem vigasztalja azt, aki beleesik ebbe az x%-ba. Vannak olyan ismerőseim, akik évek óta próbálkoznak sikertelenül...Nem kívánom ezt Neked, de sajnos van ilyen. Szerintem az egy jel, hogy védekezés mellett fogant. Hallgass a szívedre. Minden jót és jó döntést kívánok! :)
2019. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért használjátok sokan azt a szót hogy “ÖL”

Ti emlékeztek arra mikor anyukátok hasában voltatok? Énsem .

Ha gyilkosság lenne akkor nem lehetne abortuszt végezni mert bűncselekmény lenne, szerintem.

A gyilkosság az amikor egy megszületett embert megöl valaki. Most nem támadni akartam csak szerintem ez nem gyilkosság, én ezt úgy érzem hogy nem ismerhetem meg őt és nem foghatom a kezemben soha.

Nagyon nehéz ez, nem kívánom senkinek de az hogy örökbe adjam mikor én megszülöm megszenvedek érte, foghatom, látom nem tudnám oda adni ha földönfutó lennék vagy egy híd alatt nevelném sem. A másik az hogy az apuka ha hallana erről hogy én örökbe adom az első lenne ő aki elvenné tőlem, + jól agyonverne valahol az utcán hogy mit képzelek en oda adni valakinak az ő gyerekét, azt meg hogy ő nevelje egy kiszámíthatatlan ember abba is belehalnék. Köszönöm segítettetek sokat, de ez a legjobb döntés sajnos. Remélem megértetek

2019. júl. 4. 16:27
 17/32 anonim ***** válasza:
32%
Bocs de nem, nem értünk meg.
2019. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!


Azt írod, már most szereted a picit, aki a hasadban van. Akkor szerintem eszedbe ne jusson sem az abortusz, sem az örökbe adás! Akármelyik mellett döntenél, megbánnád. Ha egy évvel ezelőtt nagyon nem akartál gyereket, az más eset volt. Most viszont azt írod, hogy imádod. Ha meglesz, még jobban fogod imádni. Amíg GYES-en vagy, addig kapsz ellátást, még tanulhatsz is, s ha most nincs is jövedelmed, akkor is, ha elvégzel valamilyen képzést, GYES után lehet. Mindenki más sorrendben teljesíti a tanulás, munka, család állomásokat. Meg kell szülni ezt a babát, megtartani és felnevelni.

Fel a fejjel! "A felhők fölött mindig süt a nap" és Te erősebb vagy, mint hinnéd. Ha meglesz a gyerek, az meg még megsokszorozza az erődet.

2019. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16%
K u r v a érdekes, hogy ezen az oldalon mindenki gyógyszer meg óvszer mellett esik teherbe. Ennyire szarok a gyógyszergyártók, mi? Biztos azok tehetnek róla, hogy valaki balfék módjára szedi a tablettát.
2019. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

18as : igen ez volt az első gondolatom , de ezzel meg ez a baj hogy a szüleim nem segítenek és a gyesből ketten nem tudnánk élni, mert az apukára sem számithatok ugy mond senkire :(

19es: Képzeld el szedtem normálisan a gyógyszert de majdnem egy hétig hányásos hasmenésem volt és azt mondta a doki hogy mielőtt hathatott volna a gyógyszer kiürült a szervezetemből. Vagy ezt is erdekesnek talalod?

2019. júl. 4. 21:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!