Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A második abortuszom lenne...

Csemi08 kérdése:

A második abortuszom lenne mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszer már volt egz abortuszom 18 évesen felelőtlenségből most rá egy évre gyógyszer mellett estem teherbe.

A doki azt mondta ettől még egészséges lehet a baba. A problémám az hogy jövedelmem jelenleg nincs. A párommal külön vagyunk terhesen fizikailag és lelkileg is bántott, szóval rá nem számíthatok, sőt folyamatosan zaklat.A szüleim nem akarják és segíteni sem akarnak.

Szerintetek mi a helyes? Félek hogy nem lehet már kisbabám és már most annyira imádom pedig :( de tudom nem lenne jó élete és eltartani sem tudnám



2019. júl. 2. 21:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
45%
Igen érdekesnek tartom, mert baromi buta lehetsz, hogyha nem olvasod el a foggátló betegtájékoztatóját. Oda ugyanis le van írva, hogyha hányás vagy hasmenés jelentkezik, úgy kiegészítő védekezés javasolt. Keress csak rá! Antibiotikum szedése szintén gyengíthet a hatásán.
2019. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos gyakori, nekem is van ismerősöm, akinek így lett babája egyetem alatt. De ő megtartotta. Kérdező, te meg arra sem emlékszel gondolom, amikor kisbaba voltál. Ha akkor megölnek, nem lett volna gyilkosság, mert még nem volt tudatod? Meg mi az, hogy azért nem gyilkosság, mert a törvény tiltaná, ha az lenne? Ugyan már...a rabszolgát is legális volt régen megölni, az újszülöttet az ókori római családapa legálisan megölhette...akkor ezek nem voltak gyilkosságok, és csak később váltak azzá, amikor a törvény megtiltotta? Az emberi faj egy élő egyedét hordozod a méhedben, egy élő ember életének véget vetni ugyan micsoda? Válaszolj őszintén magadnak erre a kérdésre. A volt párodnak pedig ne szólj a terhességről, töröld, tiltsd mindenhonnan és szakíts meg vele minden kapcsolatot, ha agresszív barom. Terhességet lehet titokban is kihordani, vannak anyaotthonok, ahol elbújhatsz addig, szervezetek, amik segítenek...te azért akarod ezt az abortuszt, és ezt le is írtad, mert fájna odaadni másnak. Erre csak azt tudom mondani, hogy ez egyfajta önzőség, mert ő élhetne boldogul attól még, hogy neked fáj odaadni. Így viszont őt elégetik biológiai hulladékként, te meg megkönnyebbülhetsz, hogy a te szeretett gyerekedet nem neveli senki más. Egy kis adag hamut nehéz is lenne.
2019. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
28%
Igazából az a legszomorúbb, hogy valamiért a társadalom nem tud hathatós segítséget nyújtani az ilyen anyáknak, akik nem azért vetetik el a gyereket, mert egyáltalán nem is akarják, hanem azért, mert nincsenek olyan anyagi helyzetben, és meggyőzik magukat, hogy "mindenkinek ez a legjobb."
2019. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Aki itélkezik felettem annak azt kivánom kerüljön ilyen helyzetbe! Hogy vagy más neveli a gyerekét vagy ahogy ti mondjátok akkor megöli azt kivánom nektek is kelljen dönteni legyetek az én helyzetemben! Még ilyen hülyeséget tartsam titokban itt lakik a szomszéd faluban az apuka nem látnák hogy nő a hasam? A másik meg egy megszületett csecsemőt megölni igen gyilkosság! Énsem díjazom az abortuszt és nem jókedvemből megyek! Mert igen nagyon nem szép dolog! De sajnos van amikor ez a megoldás nem hiába van ilyen ! Szüljetek ti úgy babát hogy vagy boldogtalan mindenben hiányt szenvedő élete legyen! Nem kértem a rosszindulatú válaszokat vagy legalább azt nem hogy gyilkosnak nevezzenek! A másik meg akkor rengeteg BAROMI buta van a világon mert rengetegen esnek így teherbe! Több rossz kommentet légyszives ne elég az embernek leküzdenie a fájdalmat
2019. júl. 5. 20:08
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

Nem rosszindulatból írtam, ez az igazság. Ha magadra vetted, az a te bajod, majd elmúlik.

Eldöntötted, hogy mész abortuszra, mert nem akarod, hogy nélkülözzön, és azt sem szeretnéd, hogy más nevelje fel örökbe adás után. Szvsz elveteted. Akkor nem értem, minek ez a kérdés?

2019. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
37%
Szüleid biztos nem tudnak segíteni? Lehet, ha már látják ahogy nő a pocakod, vagy mikor megszületett és először meglátják egyből beleszeretnek, és segítenek! Falvak is adnak a születendő baba után egyszeri támogatást, én 150ezer ftot kaptam. Plusz az egyszeri anyasági, azt hiszem 62ezer, minimális kezdőtőkét kapnál. Ha az apa nem vállalja fel, akkor semmi köze nem lehet hozzá később, csak jogi úton perelhet apasági tesztet azt hiszem. Ha felvállalja akkor köteles gyerektartást fizetnie neked! És csak úgy el nem veheti tőled, ahhoz nincs joga, hacsak nem vagy drogos, alkoholista stb. Ha kórházba jársz vizsgálatokra, az ingyenes, és rengeteg olyan facebookos közösség van, ahol használtan kaphatnál ruhákat, eszközöket, nagyon sokan segítőkészek! Egy babának nem kellenek flancos, drága cuccok, csak szeretet! Anya ölelése, és egy szobában is simán elvagytok ketten! Kiságy sem kell, úgyis mindig veled aludna. És sok segítség van, csak utána kell nézni! Lehet, hogy valaki még munkát is adna neked arra az időre amíg elmész szülni! Szedd össze magad ha szereted már most, legyél felnőtt. Lehet szűkösen lesztek, de mindent meg lehet oldani!
2019. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
46%
Én is azt nem értem, amit mások: attól,hogy most nehéz helyzetben vagy, miért nélkülözne a gyereked később? Vagy nem is akarsz dolgozni sohasem? Nincs bölcsőde felétek? Ha valóban szereted, nem adna annyi célt neked az életben, hogy miatta összeszedd magad? Ha tudod, milyen súlyos teher egy abortusz, miért akarsz kettőt cipelni belőle? Fel kellene már nőnöd végre: a szülői nyomásból kitörni, normális párkapcsolatot kialakítani, dolgozni valamit. Az abortusszal csak a jelenlegi kiszolgáltatott helyzetedet konzerválnád. A szüleidet meg külön csókoltatom, akik ilyen módon mondanak nemet az unokára.
2019. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
54%
"Szüleid biztos nem tudnak segíteni? Lehet, ha már látják ahogy nő a pocakod, vagy mikor megszületett és először meglátják egyből beleszeretnek, és segítenek! " - azt ha nem, hát így járt a Kérdező, mert akkor már nem tudja elvetetni, nincs döntési lehetősége.
2019. júl. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, lehet h végigsírnám a 9 hónapot, de mivel tudnám hogy az egy élő baba bennem, eszembe sem jutna, hogy megöljem. Ha felnevelni nem tudnám, meg apuka/szülők sem támogatnának, akkor is a legminimumabbnak érezném, h legalább mással, máshol, legyen boldog. Ő nem tehet semmiről, se a nemjó gyógyszerről, se a kiszakadt gumiról, se az apja vadállatságáról, se az én meg az apuka meggondolatlanságáról, se semmiről.


Nekem egy végigsírt terhesség, egy végigszenvedett vajúdás, meg egy örök emlék, és ha felnevelni nem tudom, akkor a szeretetnek a legönzetlenebb formája, h számára így biztosítsak szerető otthont.


A sz'r anyagi helyzet meg egy dolog, azért kap az ember rengeteg segítséget, holmit, játékot attól, akinek nincs rá szüksége már, h ez ne legyen az elvetetés alapja.


Gólyahír alapítvány oldalára csak nézz rá, olvasgass, szemlélődj. Kérdés nélkül segítenek abban, amiben TE szeretnéd.

Nem kell lemondani a babáról, ha nem akarsz, segítenek elindulni, otthont kapsz, babaholmikat, ellátást; ahogy már annyi más, hasonló helyzetű lánynak segítettek.


Nem azt mondom h dönts itt és most, de egy ránézést megér szerintem.

2019. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Oh de sajnalom :( en is kisbabat varok, belezavarodnek, ha le kellene mondanom rola. De a te helyzetedben fogalmam sincs, mit csinalnek. Nincs ilyenkor helyes dontes, hallgass a szivedre
2019. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!