Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-pártiak, hogy mit...

Abortusz-pártiak, hogy mit tudtok felhozni a nézeteitek támogatására?

Figyelt kérdés
Tiszteletteljesen válaszoljatok egymásnak!
2019. júl. 12. 06:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok abortuszpárti, remélem, hogy sosem lesz rá szükség. Viszont semmi szín alatt nem akarok gyereket. Védekezek rendesen, ha emellett mégis teherbe esnék, az nem az én hibám lenne, és az abortusz maradna az egyetlen megoldás.
2019. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

Pl:

Senkire nem lehet a terhességet és a szülést rákényszeríteni.

A nő élete előnyt élvez a magzateval szemben.

Nincs 100%ban biztos fogamzásgátló módszer.

2019. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok abortusz-párti, nekem se volt, és nem is akarok rákényszerülni.

Viszont nagyon sok olyan élethelyzetet látok, amire azt mondom, hogy célszerűbb (/lett volna) az abortusz.

2019. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
63%

Az abortusz-párti az miféle szerzet? Olyan mint a foghúzás-párti vagy a vakbélműtét-párti?

Az abortusz egy műtéti (esetleg gyógyszeres) orvosi beavatkozás, nem egy hobbi. Van aki elfogadja, hogy az anyának joga van dönteni a saját méhe felett tehát DÖNTÉS-párti, és van, aki nem fogadja el ezt a döntési jogot. (Illetve olyanok is vannak, akik csak bizonyos esetekben fogadják el, más esetekben nem).

Én döntés-párti vagyok, azt vallom, hogy a fogamzás bekövetkezte csak az esélyt adja meg a gyermekvállalásra, de a gyermekvállalásnak (vagy épp nem vállalásnak) tudatos döntésnek kell lennie.

2019. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Számotokra pontosan mi számít emberi lénynek? A tudomány által már a fogamzás pillanatától az, de nektek mi a véleményetek erről?
2019. júl. 13. 10:52
 16/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem a tudomány által sem az. Ne beszélj hülyeségeket.


Egy földben elültett virágmag neked már virág?

2019. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Nem, de egy mag nem hasonlítható egy emberhez. Ennyi erőből, miért ne vagdoshatnám az embereket fűkaszával, ha a növényeket lehet?
2019. júl. 13. 11:43
 18/37 anonim ***** válasza:
71%

A magzat és a mag kb ugyanaz. Mindkettő az élet lehetősége. Ahogy a magból se biztosan lesz virág, úgy a magzatból se biztosan lesz ember.

Kaszálni meg nem szokás az embereket, az ugyanis gyilkosság. Nem, az abortusz nem az.

2019. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Mitől számít az ember neked embernek? Hány hetes kortól? Vagy melyik szerv működésétől?
2019. júl. 13. 11:59
 20/37 anonim ***** válasza:
61%

Nekem miután megszületett, hiszen addig csak embrió, vagy magzat.

Hogy ki mikortól tekinti élőnek, az mindig az adott személytől függ. Egy tervezett, vart terhességénél már a pozitív teszt után is babáról beszél az ember, holott az meg igencsak messze van a valóságtól. De mivel várja, akarja, tervezte, idealizál. Nem kívánt terhesség eseten pedig a tényeket latja: pár hetes terhességnel nincs baba, sejtcsomo vagy embrió van.

2019. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!