Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-pártiak, hogy mit...

Abortusz-pártiak, hogy mit tudtok felhozni a nézeteitek támogatására?

Figyelt kérdés
Tiszteletteljesen válaszoljatok egymásnak!
2019. júl. 12. 06:54
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Szóval számodra a születés előtt öt perce létező embrió nem számít emberi lénynek, de a születés után lévő baba igen?
2019. júl. 13. 12:40
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire ki akarod elezni, akkor nem, nem számít annak. Orvosilag is magzat a születés pillanatáig, utána pedig csecsemő.m
2019. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
9%

"Nekem miután megszületett, hiszen addig csak embrió, vagy magzat."

=>

Gianna Jessen, vagy Carrie Holland-Fischer valószínűleg nem így gondolja.

Mondjuk nem ugyanaz a 2 eset, de maradjunk az elsőnél. Akkor teljesen normális volt, amit az anyja művelt?

2019. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%

23!


Nem, nem volt normális, de ne keverjük már a szezont a fazonnal. Magyarországon a nő kérésére a 12. hétig végeznek abortuszt. Egy 12 hetes magzatot semmilyen körülmények között nem tudnak eletbentartani az anyaméhen kívül.

2019. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
45%

Én írtam, hogy van az a helyzet, amikor az abortusz az ésszerű megoldás, a szükséges rossz (bár magam részéről szerintem nem lennék rá képes, de) az időben (értsd 12 hétig) elvégzett beavatkozásnál én nem verem az asztalt, nem az én dolgom (Max akkor megvan a véleményem, ha már 2., 3., X. abortusz egy személynek...)


De mivel felmerült, hogy amíg meg nem születik, nem ember, ezért jutott eszembe ez az eset. 7 hónapos az már tkp kifejlett, életképes baba (unokaöcsém 7 hónapra született), na így egy abortusz-kísérlet azért már nem a döntésről meg a lehetőségről szól. Szerintem...

A #14-nek nyilván nem, de nem vagyunk egyformák....

2019. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
72%

"Számotokra pontosan mi számít emberi lénynek? A tudomány által már a fogamzás pillanatától az"

1, Mit értesz emberi lény alatt?

2, Melyik tudomány szerint?

2019. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

"A #14-nek nyilván nem, de nem vagyunk egyformák...." -valóban nem.


"7 hónapos az már tkp kifejlett, életképes baba (unokaöcsém 7 hónapra született), na így egy abortusz-kísérlet azért már nem a döntésről meg a lehetőségről szól. Szerintem..."

Nézd, szerintem az abortálhatóság végső határát leginkább a természet határozza meg, az az idő, amikor a magzat már méhen kívül is életképes. Onnantól ugyanis nem abortusz történik, hanem élve születés. Ez pedig általában a terhesség 24. hete. Szóval valóban, egy 7 hónapos magzat (7*4 = 28) már nem abortálható, nem azért, mert mije nincs és mije van, nem azért, hogy kinek a szubjektív véleménye szerint mennyire durva, hanem azért mert életben fog maradni a méhen kívül is.

Ez ilyen egyszerű és objektív.


"Gianna Jessen, vagy Carrie Holland-Fischer valószínűleg nem így gondolja." - az ő véleményük pont úgy egy vélemény, mint a többi 7,5 milliárd emberé.

2019. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Nagyon sok sérült ember létezik, aki aki teljesen kifejlett, mégsem tudja eltartani magát, mint egy embrió. Őket is meg lehet akkor ölni ezzel a logikával?
2019. júl. 14. 13:06
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

28!


Megölni csak élő embert lehet. Egy magzat nem élő ember, csupán annak a lehetősége. 12 hetesen semmilyen körülmények között nem marad életben az anya méhe nélkül. 12. hét után pedig nem végeznek az anya kérésére abortuszt, akkor már csak orvosi indokkal végezhető.

2019. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, (28) természetesen NEM, az ő létezésük ugyanis nem áll antagonisztikus ellentétben más emberek alapvető emberi jogaival, nem más ember testében léteznek, nem egy konkrét másik ember energiaforrásait használják.
2019. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!