Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-pártiak, hogy mit...

Abortusz-pártiak, hogy mit tudtok felhozni a nézeteitek támogatására?

Figyelt kérdés
Tiszteletteljesen válaszoljatok egymásnak!
2019. júl. 12. 06:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
87%
Még mindig nem értem,hogy milyen fajba tartozik az az "abortusz-párti". Valahol a vakbélműtét és a foghúzás pártiaknál vannak ők? Azt sem értem,hogy milyen nézeteikről beszélsz. Mivel ez nem egy úgynevezett vallási csoport,így nincsenek fix nézeteik. Mondok egy példát: ahol leírja a kérdező,hogy kb csupasz s*ggre szülne,akkor javasolják az abortuszt. Ha bizonytalan a kérdező,akkor azt javasolják,hogy mérlegelje a helyzetét,belefér-e anyagilag,vagy akarják-e a párjával,van-e elég pénze és energiája egyedül nevelni,ha az a szitu és az alapján adnak tanácsot. Ahol meg minden körülmény adott,és várják is,oda nem mennek át fűnek-fának abortuszt kiabálni. Nem is értem,honnan jönnek ezek a szavak,hogy "abortuszpárti" meg "nézetek". Kicsit a fogalmakkal kéne jobban tisztában lenni,és akkor kisebb eséllyel csinál hülyét magából az ember lánya.
2019. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"az ő véleményük pont úgy egy vélemény, mint a többi 7,5 milliárd emberé."

=> Azért itt a vélemény szó nem pont a legmegfelelőbb kifejezés, és nem is hasonlítható össze azok álláspontjával, akik csak kívülről nézik, és véleményt alkotnak. (Nem a normál, időben történt abortuszról még mindig. Hanem az ilyen extrémekről.)

Mivel ők mindezt megélték. Jobban mondva túlélték...

2019. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
35%
"és nem is hasonlítható össze azok álláspontjával, akik csak kívülről nézik, és véleményt alkotnak." - figyelj, a saját életét SENKI SE kívülről nézi, ergo senki se kívülről alkot véleményt, hogy helyes volt-e, hogy akkor és ott megszülték.
2019. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
87%

Nekem soha nem volt abortuszom, szerencsére nem történt baj még eddig védekezés mellett, de ha történne, én elvetetném. Sok oka van... elsődlegesen az, hogy nem akarok gyereket soha, mert NEM vagyok anya típus, nem érzek semmi vágyat, hogy legyen, van annyi önismeretem hogy tudjam, nincs türelmem a gyerekekhez egyáltalán, nem különösebben vagyok oda értük, inkább fárasztóak számomra, némelyik amelyiket a szülei elkényeztetik, nem nevelik-csak van, idegesítő is de nagyon. Nem tenném tönkre sem az ő életét sem a sajátomat azzal hogy vállalok. És nem akarok akkora kötöttséget ami a gyerekvállalással együtt jár, se a többi macerát ami velük jár. És még ezer más okból sem vállalnám be.

Támogatom az abortuszt, mert

- bárkivel történhet baleset, nincs 100%-os védekezés, csak ha nem csinálod- az meg valljuk be őszintén, a papoknak sem igazán megy az önmegtartóztatás, egyáltalán nem életszerű, hogy akkor ne élj szexuális életet, egészséges embernek erre van igénye

- azokra akik mindenféle védekezés nélkül dugnak majd teherbe esnek mert felelőtlenek voltak, én egy macskát nem bíznék rá, nem hogy gyereket, ergo jobb ha inkább felelőtlen ember kezébe nem kerül egy kisember sorsa.

- az embriót nem tartom életnek, csupán egy sejtcsomónak, egy tudattalan, fejletlen, érzelmektől, fájdalmaktól mentes, kezdeménynek, amiből HA a nő úgy dönt, akkor majd sok sok hónap múlva életképes, kifejlett kisbaba születik.

- számomra a határ ott van, ahol már világra jövetelkor van esélye a babának az életben maradásra, mert van annyira fejlett, (gondolok itt orvosi segítségre, inkubárorra, bármire, de a lényeg, )hogy van olyan szinten, hogy esélye legyen életben maradni a méhen kívül.

- semmilyen szinten nem tartom az abortuszt gyilkosságnak, mert nem az. Gyilkosság az, ha megölsz egy embert aki megszületett , él, lélegzik stb, és börtönbe csuknak érte, vagy megölsz egy élő, megszületett, teljesen életképes kisbabát, és nem az, hogy műtéti úton eltávolítanak belőled egy pár hetes sejthalmazt, embriót, legnagyobb jóindulattal is max magzatot.

-nem gondolom, hogy bárkinek aki nem tartja alkalmasnak az anyagi körülményeit, a kapcsolati helyzetét, vagy önmagát (saját helyzetét) arra, hogy gyereket vállaljon, érzelmi zsarolással (gyilkosozás stb), egyebekkel kényszeríteni kellene, hogy megtartson egy olyan terhet, amit aztán egész életében nyöghet, és elcsessze mindkettejük életét.

- Arról nem beszélve amikor nők azzal próbálják a pasit megfogni, hogy szándékosan de titokban nem védekeznek és teherbe esnek, hogy a palit kész tények elé állítsák, és akaratuk ellenére apává tegyék. Én személy szerint ezt keményen büntetném, minimum jó sok pénzbírsággal. Aki így szül attól 100% megvonnám, hogy bármiféle módon pénzt követelhessen a biológiai apától. Ha úgy döntött hogy megszüli a gyereket, akkor tartsa is el egyedül. A legtöbb nő ötször is meggondolná, szórakozzon -e egy másik felnőtt ember élethelyzetével, becsapja-e, manipulálja-e stb.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. júl. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából szükséges rossznak látom.

Nem tartom kifejezetten JÓ dolognak, DE jobb dolognak tartom mint az éhezésben, bántalmazásban felnövő gyerekek akik egy életre lelki nyomorékok lesznek mert az egész gyerekkoruk arról szólt hogy a szüleik tudatták velük, nem szeretik őket és nem akartál őket. Jobb dolognak tartom mint a kukába/bokorba/kályhába dobott vagy kert végében elásott újszülöttet. Jobb dolognak tartom mint a párt aki ketten épphogy megélt de hárman már rendes étkezésre se telik. Jobbnak tartom mint a nevelőintézetet ahol 12 év fölött nem találsz szüzet (ismerősöm "nyaralt" ott pár hónapot ő mesélte, ha bekerülsz és szűz vagy először is összezárnak egy fiúval/lánnyal és addig nem jöhetsz ki amíg meg nem történt). Jobbnak tartom mint a 16 évest aki az otthon helyett inkább az utcán él prostituáltként. Jobbnak tartom mint a házi abortuszokban testileg megnyomorított nőket és gyerekeket.

Ha egy ideális világban élnénk ahol mindenkinek ingyenesen elérhető lenne az 1000%-osan biztonságos (a legújabb legmodernebb fogamzásgátlónak még mindig van hibahatára, a "aki nem akar gyereket ne csinálja" pedig a történelem során egyszer sem vált még be) fogamzásgátló, bárki bemehetne a patikába és azonnal ingyen megkapná a szuper biztonságos mellékhatásmentes ingyenes készítményt, ellenezném az abortuszt. De nem ebben a világban élünk.


Az hogy MEDDIG oké, szerintem (mégegyszer kiemelem, SZERINTEM) onnantól számít valaki önálló életnek hogy a méhen kívül akár gépekkel is de képes éltben maradni. Addig a nő testének a részének tekintem. 22. hétnél egy koraszülöttnek már van esélye (bár iszonyatosan csekély) a túlélésre, persze ahogy a technológia fejlődik ez valószínűleg lejjebb fog menni.

Az hogy miért a nő>magzat. Ha meghalsz és az a kérésed hogy nem használhatják a szerveid, lehet hogy a döntésedbe akár 5-en is belehalhatnak (szív, tüdő, 2 vese, máj, ha mind ép) mert nem kapnak meg egy szervet abból a testből amit te már nem használsz ez mégis teljesen elfogadott. Azonban ugyanezt a jogot meg akarjuk vonni egy még élő embertől. Arról nem is beszélve hogy a terhesség maradandó következményekkel járhat pl inkontinencia, mentális problémák, fogkárosodás, én pl nem szeretném évekig (de olyat is ismerek aki 20+ éve szenved vele) random összepisilni magam hogy egy abortuszellenes boldogan hátradőlhessen miután egy jót verte a csalánt a... azzal.

A 12. hét szerintem egy ideális határ mert akkor alakul ki az idegrendszer, az előtt tulajdonképpen emberi értelemben nem érez, max amennyire fáj a fának ha kivágják, de lehet még annyira sem. Illetve 12 hét extrém esetektől eltekintve elég szokott lenni hogy az ember elintézze az abortuszt.

Persze ha mondjuk 100 év múlva lesz olyan opció hogy akár a 4 hetes embriót kiveszik mondjuk egy mini császármetszéssel és mesterséges méhben ki tud fejlődni sokkal jobban támogatnám mint az abortuszt.

2019. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok még gyors belekötés.

Olyan nincs hogy "abortusz-párti" maximum "döntés-párti", nem nagyon ismerek olyan abortuszost aki odamegy egy gyermekét boldogan váró kismamához és elkezdi győzködni hogy naaa vetesd el naaaa de vetesd már el hülye tenyészkanca.

Max olyat aki ha meg akarja tartani, támogatja benne, ha el akarja vetetni, AKKOR IS.

2019. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
66%
mert a gyereknél nincs feleslegesebb dolog.
2019. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!