Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak milyen tapasztalatai...

Másnak milyen tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken voltam orvosnál mert barnás folyásom volt illetve menszes szerű érzés az alhasamban és az kisugárzott a combomba. Nem volt egyáltalán erős görcs inkább úgy mondanám h kicsit jobban éreztem a hasam. Szerencsére babával minden rendben, szépen növöget. Kaptam progeszteron pótlást napi 3at kell bevennem. Azóta nem volt semmi panasz de ma megint ugyan az történt. Orvost még pénteken megkérdeztem h ha megint előjönne akkor megint doki? Azt mondta ha erősen gorcsolok és vagy erősen véreznék akkor menjek vissza. Másnak volt hasonló panasza? Végül mi lett a kimenetele? Tanácsok? 8 hetes vagyok.
2019. júl. 30. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 8.héten volt barna folyás.Utrogestan hüvelykapszulát használtam a 12.hétig.13 hetesen megint volt barnázás két napig.Babóval minden rendben volt nem tudta a doki mitől lehet de akkor már nem írt ki gyógyszert.Azóta se volt ilyen gond. Most vagyunk a 25.hétben.A menzi szerű görcs,fájdalom ilyenkor normális.Növekszik a méhed,nyúlnak a szalagok.Magnéziumot szedhetsz nyugodtan az segít. Viszont ha erősebben görcsölsz vagy bármilyen vérzést tapasztalsz irány a doki vagy kórház.
2019. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igen figyelem a tüneteket de szerencsére stagnálok sőt barna folyás sincs már. Nekem is am azt írta fel csak nem kúpot. Dolgozni még járok. Főleg ülő munkát végzek. Te így dolgoztál?
2019. júl. 30. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor kezdődött a barnázás egy hétre elmentem táppénzre.Aztán addig dolgoztam amíg a 13.héten újra nem lett.Akkor doki egyből megírta a javaslatot állandó táppénzre.Mondjuk én boltban dolgoztam.Egész nap talpon voltam.Ha elmúlik a barnázás nem erősödik vagy megy át vérzésbe az jó. 😊 Lényeg,hogy pihenj amennyit csak tudsz.
2019. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha utrogestant kaptál és az van rá írva a dobozára, hogy szájon át, az ugyanúgy tehető hüvelybe és onnan sokkal jobban felszívódik. Én is úgy szedem, mivel a csak hüvelyi most hiánycikk, ezért a másikat írják fel.

Emellett Rutascorbint és Magnerotot érdemes szedni, mindkettőből 3x1-et. Illetve a progeszteronon is lehet emelni, ha kell. Én nézetnék magánlaborban egy progeszteronszintet. Emellett sok pihenés.

2019. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6. majd a 8. héten volt kis vérzés nálam. A második itán kórházban is voltam megfigyelésen (igazából tök feleslegesen, első baba, még csak azt se lehetett mondani, hogy otthon nem tudtam volna feküdni). Kaptam gyógyszert és 12. hétig otthon voltam.
2019. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pénteken volt pulzálás ma már nem talált szivhagot 😔
2019. júl. 30. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom! De kitartás, tudom nagyon nehéz elfogadni, én is átestem az első terhességemmel ezen 9 hetesen, borzasztó érzés, de még véletlenül se hibáztasd magad, sajnos sokkal gyakoribb ez, mint gondolnád! Én újra babás vagyok azóta, már a 36. hetet tapossuk és minden rendben! A következővel már biztosan minden rendben lesz nektek is, csak pozitívan!
2019. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez már szinte biztos? Nem lehet később szivhang?
2019. júl. 30. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem biztos, de mindenesetre nagyon nagyon ritka. Irtam privatban!
2019. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!