Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Tehetetlennek...

Megtartsam? Tehetetlennek érzem magam mit tegyek? Kisbabát várok! 20éves vagyok,3éve vagyok együtt a barátommal, de még iskolába járok, jövőre végeznék. Már 1,5éve volt egy terhesség megszakításom!

Figyelt kérdés

És félek hogy ha ismét abortuszra adom a fejem akkor, lehet már nem tudok aztán gyereket vállalni, a kockázatok miatt!

A párom az dolgozik, végülis megoldható lenne a gyerek!DE a párom édesanyja az nagyon nem szeret engem, és félnék hogy lebeszéli rólam a barátomat!Mit tegyek?


2010. júl. 12. 11:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tanultál belőle úgy látom....

De természetesen tartsd meg,majd elvégzed a sulit estin.

HA a párod szeret és akarja is a babát,az már mellékes,hogy még ki szeret még és ki nem....

Ha valaki igazán akar valamit arról nem lehet lebeszélni...

2010. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem most kéne gondolkodni ezen...
2010. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

na figu csak hogy véletlen se érezdd magad egyedül, én 17 vok párom 20.

2 éve vagyunk együtt, de a párnak van már egy gyereke. a csaj átrázta 12 után szolt neki a párom mindenét eledta eladta motorját h a babára pénz legyne össze tudjanak költözni a csaj ha beteg volt a baba azt mondta viszi az ügyeletre párom kiváncsiságbol utána ment és a sarki kocsmáig jutott az akkor 19 éves lány.

én msot teherbe estem, bár nem volt tervezett de megtarjuk közös megegyezéssl, de a páromank nagyon rossz és elég friss emlékei vannak erröl a dolgoról.

vizsont hogy a szülei mit fognak szólni jaj istenem, meg h bele fognak szólni hát nagyon rmeékem hogy nem, arrol nem beszélve hogy sogornómég tul vanna 1 éb nom. próbálkozás után év és sok inszemináción meg msot jön augusztusba a 2. lombikjuk. ha megtudják.. nem is tudom mi lezs itthon háború.

amugy is zerveztük a páromal a külön költözést, még 2 évem van estin az érettségiből kocsmában vagyok pultos.

nekem se könnyü de ha valamit szeretnél meg lehet oldani, egy gyereket sose bánunk meg azt mondják. és én hiszek a többségnek.

2010. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen, mindenképpen tartsd meg!!Soha nem bocsájtanád meg magadnak, ha őt is elvennék.20 évesen nem te vagy az egyetlen , aki szül.Jó, fiatal vagy még, de mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.Párod tudja már?Szerintem 3 évvel a hátatok mögött örülnie kellene, mert nem egy kis fellángolás a kapcsolatotok.Anyós jelölttel pedig ne foglalkozz!!Eleinte engem se szeretett az enyém, de teljesen megváltozott, ma már kislányomnak szólít.Hidd el, megenyhül.És ha nem?Ő lesz a legnagyobb vesztes, ha nem kíván részt venni az unokája életében.A másik: ha le tudja beszélni a párodat róla, akkor ott valami nagyon nincs rendben.Egyrészt befolyásolható a barátod, másrészt akkor igazán ő sem akarja, ha hagyja magát lebeszélni róla.Szerintem felejtsd el az abortuszt!Nem vagy már 16 éves!El tudod dönteni, hogy mit szeretnél, és ebben csakis magadra hallgass!Okosan!
2010. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

én megtartanám. suliba járhatsz terhesen, ameddig meg nem születik a baba. a végét meg befejezed baba mellett.

felnőtt nő vagy, nem 16 éves megesett csitri. a tetteidért ideje felelősséget vállalnod.

2010. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
jah bocs a helyesírási problémákért nem volt időm átolvasni rohannom kell dolgozni sajnálom:S
2010. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
TARTSD MEG! Elbőgöm magam, ha az abortuszra gondolok... Láttam már pár ilyen videót... Mikor a leszakított kezecskéit mutatták, meg az összeroppantott kis fejecskéjét... Bőgve futottam be a kisfiamhoz, hogy átöleljem! ANYA AZ ILYEN??????????????? IGENIS TARTSD MEG! Már így rajtad van a gyilkosok bélyege... Ne tegyél ilyet mégegyszer, az a baba meg akar születni...
2010. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Egy gyerek nagy felelősség,és nem pár évre szól.

Én nem a korodban látom a legnagyobb problémát,hanem a kapcsolatoddal.A sulit is be lehet fejezni baba mellett is.Ha Te azt feltételezed,hogy a párodat az anyja le tudná rólad beszélni és elhagyna,akkor Ő nem komoly életre szóló kapcsolat neked.Egy babának pedig családra anyára-apára egyaránt szüksége van.Gondold át a helyzetedet úgy,hogy minden képen vedd számításba,hogy egyedül maradhatsz a gyerekkel.Mindegy most mit mond a párod,később is leléphet ha Ő nem akarta ezt a gyereket,vagy ha az anyja ekkora hatással van rá.Fel tudnád egyedül nevelni?Van családod szüleid akik segítenének vállalnák,hogy velük lakhattok,segítenek a kicsi körül?Egy abortusz szörnyű dolog,de megtartani a semmire meg felelőtlenség.Remélem Te komolyabb vagy mit itt az egyik 17 éves felelőtlen hsz-ó.Nehogy pár hónap múlva meg azt kelljen kérdezned,hogy hova menj terhesen,mert magadra maradtál.

Jól gondold meg mit teszel,felelős vagy a gyerekedért.

2010. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

szia,


Én idén nyáron diplomáznék, de halasztottam mert mikor kiderült hogy babát várok gondoltam majd befejezem melletteszóval egy maradék év a sulidből nem érv az abirtusz mellett hiszen kisgyerek mellett is lehet tanulni,sokan csinálják, én is azt fogom tenni :)


a korod, hát fiatalka vagy de már felnőtt, és a pároddal is együtt vagytok 3 éve, ez már szép idő együtt.


szerintem az nem elég ok egy gyermek elvetetésére hogy " anysom lebeyszélheti róéam a páromat"............te jó ég, hány de hány anyós van aki nem ön ki jól a menyével vagy leendő menyével? Mi lenne ha minden nő akit ne szeret az anyósa elvetetné a babáját? Kihalna az emberiség :))))


viccet félretéve, mert ez sajnos igen komoly téma, ln megtartanám a helyedben. pláne hogy már nem az első abortuszod lenne---

2010. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
12 09-es.Te normális embernek tartod magad?Mi az ,hogy gyilkosok bélyege?Ha pl egy nőt megerőszakolnak,és terhs lessz,de nem tartja meg akkor az nem az ő hibájábol lessz elvetetve.Miért kell ilyeneket irnod?
2010. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!