Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire bírjátok kizárni...

Ti mennyire bírjátok kizárni a sok okoskodást?

Figyelt kérdés
Így érzem, amióta terhes vagyok, mindenki midnent jobban tud és kényszerét érzi, hogy megossza velem a saját tapasztalatait. De engem ezek egyszerűen nem érdekelnek. Akinek a véleményre kíváncsi vagyok azt megkérdezem, de a sok kéretlen jó tanács és kinyilatkoztatás (ahogy én csináltam az az egyetlen járható út) elfáraszt. Tök könnyű lenne csak bólogatni és tovább állni, de az emberben akarva akaratlanul benn maradnak ezek és a végén már teljesen elbizonytalanitanak egyrészről, másrészről felidegesít, hogy miért kell nekem ezt hallgatnom. van itt olyan aki tényleg ki tudja zárni az ilyet? Mit válaszoltok ezeknek az embereknek és mivel rázzátok le őket? Mert én azt tapasztaltam, hogy gyakran nem elég ha ignorálod, utána számon is kérnek ha máshogy csinálod és ha ne adj isten valamiben igazuk lett akkor jön az " én megmondtam".. sajnos pont sógornőm nagyon ilyen és még sokan akiket viszont nyilván könnyebb elkerülni
2019. aug. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Normális emberek vannak a környezetemben. Egyedül anyukámmal ütközik a véleményünk pár dologban, de ő is elfogadja, hogy én máshogy gobdolom és én is, hogy ő.
2019. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha meglesz a baba, ez hidd el, rosszabb lesz. Sokkal rosszabb. Úgyhogy még örülj, hogy csak ennyi :)

De tényleg, engedd el a füled mellett. Mosolyogva meghallgatod, bólogatsz, mondod hogy köszönöm a tanácsot, átgondolom, és ennyi, elfelejted. Meg kell tanulnod együtt élni vele, mert elbizonytalanodsz. Egyet jegyezz meg: TE leszel az anyja annak a gyereknek és TE döntesz a dolgokban, és TE tudsz a legjobb anyukája lenni, ha a szívedre hallgatsz. Senkinek semmi köze nincs hozzá.

2019. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Úgy sikerült kizárni, hogy nem beszélek az anyámmal. Így az okoskodás 90 százalékától meg is szabadultam.
2019. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem okoskodik senki a kornyezetemben. Ha valaki elmondja, o hogyan csinalta, az meg nem okoskodas szerintem, de en szivesen veszek minden tanacsot, tapasztalatot, mivel nekem elso babam erkezik. Ha valamivelnem ertek egyet, maximum nem ugy csinalom.
2019. aug. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Marshall Rosenberg EMK, a youtubeos videoi is nagyon jok, van magyar feliratos is. Szules utan is jol jon...
2019. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokszor van másoknak igaza, akkor szelektálj, van amit meg is lehet fogadni. Egyébként terhesség alatt annyira nem, szülés után jött a rengeteg kéretlen tanács. Apám felesége úgy megsértődött, hogy azóta is tüske van benne, 4 éve.. mert nem akartam, hogy az alvó gyereket babusgassa. Második gyereknél nagyon sok kritikát kaptunk, eleinte mert "elkapatjuk" azaz nem raktam le sírni, mert hagytam mellkason aludni (máshogy nem aludt) aztán, hogy egy régi telefonról fehér zajjal altattuk nappal de kiságyba, volt hogy elfordulni se volt időm úgy mosolyogtam az egészen, szóval meg lehet szokni. Nem is emlékszem hogy mikor és hogyan de abbahagyták. Hozzáteszem első perctől van, amit megfogadok tőlük, teljesen felesleges mindenen ellenkezni. Csak persze ha olyan egy gyerekes akinek első perctől mintababája van az én sírós allergiás babáimmal kapcsolatban osztogatta a tanácsokat, akkor keresztben állt eléggé a szemem....
2019. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 khniki ***** válasza:
51%
Én szívesen meghallgatok másokat, attól még megvan a saját elképzelésem is.
2019. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy fogom kizárni, hogy csak a 6. hónapban szólok a rokonoknak. Szerencsére nem túl szoros a kapcsolatunk, így megtehetem. A többi kismamával eleve nem szeretnék majd kapcsolatot tartani, azt fogom csinálni, amit a védőnő és a nőgyógyász, később a gyerekorvos tanácsol. Ha a barátaim, rokonaim elkezdenek okoskodni, meg fogom mondani, hogy nem érdekel a véleményük, mert nem szakemberek.
2020. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!