Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan étkez (te) tek terhessé...

Hogyan étkez (te) tek terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Normális, hogy napi 6-7x(éjjel is!) eszem keveset, mikor előtte napi 2x szoktam enni?

2019. aug. 13. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ahogyan előtte is ettem. Éjjel soha.
2019. aug. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én jobban odafigyeltem, hogy ne maradjon ki étkezés. Korábban napi 1-2x ettem. De terhesen nagyon puffadtam is, elejétől végéig, szóval ettem napi 4-5x sokkal kevesebbet, így jó volt, nem is híztam amúgy, meg tizedannyi szemetet se ettem meg :D éjjel nem ettem soha.
2019. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja, eddig nem volt ilyen gondom, de éjjel megébredek, hogy sok a savam. Pár szem kekszet kell ilyenkor ennem, szóval nem igazán rendes étkezés. Meg este is csak turmix tejből/joghurtból gyümivel vagy simán tej/joghurt(natur).

Reggel, este eszek rendesebben, azon kívül csak kisebb adagokat, pl két barack vagy egy nagy sajtos pogi, egy puding(régen sose ettem édességet, utáltam).

2019. aug. 13. 08:12
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Én ugyanakkor, csak mennyiségre ettem többet.


Éjjel még pisilni sem kelek fel, nemhogy enni... ;-)

2019. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal fegyelmezettebben és egészségesebben ettem terhesen, mint egyébkênt. Már ovis/bölcsis korúak a gyerekek, sokkal nehezebb diétázni, mert van itthon pékárú, édesség.
2019. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszaka nem eszek. Tömöm magam eleget nappal. Sav ellen mondjuk egy két keksz nem a világ vége. De az ellen én mindig szép lassan kortsolgattam vizet. Nálam az volt a legjobb 😅
2019. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 khniki ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ugyanannyit és ugyanazt ettem, mint nem terhesen. A vége felé bírtam kicsit kevesebbet, amikor már nagy lett s hasam.

35 hkm

2019. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ha lehet ilyet mondani, még szigorúbban étkeztem, és a 160gramm ch diétát tartottam, hogy véletlenül se alakuljon ki cukorbetegség. IR gondjaim voltak korábban, és féltem, hogy ettől újra megborul majd. Szerencsére így rendben volt.


A folyamatos sóvárgás az undorító junk foodok után a terhesség előtt is állandó vendég volt nálam, úgyhogy nem sok változott, nem volt nehezebb lemondani róla.

2019. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesen eszem, nagyon minimálisan többet, mint korábban. Reggelire tk. zabkását eszem, tízóraira egy szelet tk. kenyeret zöldségekkel, ebédre általában valamilyen húst lassan felszívódó körettel, uzsonnára gyümölcsöt és vacsorára 1-3 szelet tk. kenyeret zöldséggel. Nagyon ritkán eszek köretként krumplit vagy tésztát. Ugyanilyen ritkán csak uzsonnára gyümölcs helyett egy pici édességet. Nekem ugyan nincs még savam, de nem hiszem, hogy éjjel ez miatt 1-2 szem keksz gondot okozhat.
2019. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az édeset nem bírtam enni. Ennyi. Rengeteg gyümölcsöt kívántam. Barack, nektarin és sok-sok birsalma nyersen. Amúgy is szeretem, de terhesen nagyon bejött. Kicsit többet ettem a vége felé már.. De én inkább a szoptatás 2 éve alatt ettem nagyon sokat. KB 1.5x annyit, mint a férjem :). KB szénhidrát (kalács csokival) volt az alap menüm :).


Szerencsém volt, mert a terhesség és a szoptatás alatt is főleg fogytam tizenakárhány kg-t. Csak a terhesség utolsó pár hónapjában híztam kicsit.

2019. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!