Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nem tul nagy a...

Szerintetek nem tul nagy a ket kiiras kozt az elteres? Menstruációt nezve augusztus 22. Ultrahang alapjan meg szeptember 8 ra vagyok kiirva.

Figyelt kérdés
2019. aug. 19. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Tudtommala tul korai inditas kockazatai meghaladjak a tulhordaskockazatait (tulhordasrol pedig meg az orvosi tankonyvek alapjan is csak a betoltott 42. het utantol beszelunk, ennek ellenere a legtobb helyen elavult protokoll alapjan a 40. heten mar inditanak, ugyhogy en szemely szerint a kesobbit neznem, ami nem mellesleg az uh szerinti is).
2019. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
De a túlhordást is a terminushoz számolják, annak fixnek kell lenni. Orvosi definíciója van, kötelező egy darab terminussal számolni, és arra is szabály van, hogy mikor melyiket.
2019. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a 18. Héten meg a kutya se mondott dátumot, új nem hiszem hogy a 12 hetes szentírás lenne... De nekem a védőnőm azt mondta hogy január 24 a hivatalos és 3 es 30 között lehet bármi. Én ebből arra következtetek ha januar30-ig nem szülök meg akkor indítják majd. De orvos meg nem kozokt velem ilyen részleteket.


Szóval kérdező szerintem a ciklusod szerinti lesz a hivatalos.

2019. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha mar definicio szerintisegrol beszelunk, 40. het utantol csak terminustullepes van, tulhordas pedig 42. het utantol.
2019. aug. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző, ez így van, de most nem erről van szó.

A terminus "szentírás", mint írtam szakmai és jogi következménye is lehet, ha nem megfelelően számolják.

Ez teljesen függeen attól, hogy az anyukának melyik dátum tetszik jobban.

2019. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint gondolom erre a mondatomra reagáltál: "a túlhordást is a terminushoz számolják".

Ez alatt azt értettem, hogy ha hibás a terminus számolás, akkor a 42. hét lehet, hogy a 44. Ami nem jó.

Igazad van abban, hogy a terminus után először terminus túllèpés van, illetve azzal is egyetértek, hogy butaság a 40. Héteb indítani. De akkor is egyértelmű kell legyen, melyik hét melyik.

Nyilván biztosan nem lehet tudni, ezért van rá egy szabály, hogy hogy kell meghatározni, hogy mikor számít az UH és melyik UH. De nem lehet válogatni, és nem lehet, hogy az egyik orvos ezt mondja a másik azt, ha ilyen van, akkor az egyik nem a szakma szabályai szerint járr el a terminusmeghatározásban.

2019. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ertem, koszi a magyarazatot. Kerdeznek is errol, alapbol a szabaly a 12. het elotti uh-t tartja akkor relevansnak? Mert van orvos, aki menzesz alapjan ir ki, van, aki 1. trimeszteri uh alapjan, es van, aki kesobb is modosit a kiirason, akkor is, mikor mar reg nem egy tempoban fejlodnek a magzatok. Ez hogy van pontosan?
2019. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal úgy, hogy akinek a ciklusa szabálytalan vagy hosszú vagy rövid, ott az első trimeszteri UH számít. Később nem módosítható, pont mert akkor már nagyon különböző ütemben nőnek.
2019. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem rendszertelen volt a ciklusom 30-35 nap közötti. A dokim így kalkulált ezért március 15+4 napot adott meg. 12 uh-on mondták hogy március 27-re írjuk át de a nodokim azt mondta nem fontos mert nem nagy eltérés. Én biztos voltam a 27-ei dátuma mert tudtam mikor fogant és kiszamoltam. 27-en meg is született. Szerintem max. a 12. hétig változtatnak mert utána egyénileg fejlődnek a babák.
2019. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!