Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan étkezel/étkeztél...

Hogyan étkezel/étkeztél terhesség alatt? Követsz/követtél vmi féle tanácsadói egészséges étrendet?

Figyelt kérdés

Nekem a rokonok folyton mondogatják, hogy "egyél, egyél, egyél, amit csak megkívánsz, a baba tudja mi kell neki" stb. De én nem akarok minden sz.t össze enni, csak mert úgy tetszik, szeretnék egészségesen táplálkozni, hogy a kicsi is egészségesen fejlődhessen. Mert szerintem nem akkor fejlődik jól, ha eszel, amit megkívánsz, hanem ha tudatosan, egészséges dolgokat eszel.

Szóval mi a tanácsotok? Ki hogy csinálta/csinálja az étrendjét?

(És a terhesvitamintól tényleg óriásbabám lesz?)


2019. aug. 28. 15:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*nem szén hanem szendvics
2019. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mindent úgy ettem mint eddig. De most elég rossz lett a cukros vizsgalatom, uh valszeg diétára fognak. De minimum a no cukor.

Egyelőre nem számolom a ch-t amíg nem.mondjak hogy muszáj, de az agyoncukrozott dolgokat és a fehér kenyeret száműztem. Illetve feherkenyerbol ch csökkentett van itthon. Kekszből vettem teljes kiőrlési cukormenteset stb.

De azért alapvetően azt eszem amit megkívánok. De nem.is értem a husztit ekörül. Én eddig is azt ettem amit megkívántam. Csak esszel.

2019. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A rokonok szerintem szinte mindig ezt csinálják, nálunk is hasonló volt.

Szerintem fontos, hogy határozottan kiállj magadért és ne bántóan de elmond nekik, hogy te érzed, hogy miből és mennyi esik jól.

Én arra figyelek, hogy inkább a kevésbé feldolgozott élelmiszereket helyezem előtérbe és próbálom kerülni az "instant"dolgokat.


Az óriásbébi dolog hatalmas tévhit, olvasgass FB csoportos beszélgetéseket, sokszor előjön a kérdés, hogy terhesvitamin mellett mekkora lett a baba, és mindig az jön ki ott is, hogy nem ezen múlik. Inkább az az érdekes, hogy milyen a genetika, mennyit eszik az ember össze-vissza.

Én is szedek terhesvitamint (Elevit), ezt az alapján választottam ki, hogy milyen vitaminok és ásványi anyagok vannak benne és milyen mennyiségben. Ez fontos szerintem.

2019. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!