Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "nincs kedvem" gyereket...

Miért "nincs kedvem" gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már több éve vagyunk együtt kedvesemmel, aki 8évvel idősebb nálam. Ő már babát szeretne, és a megfelelő hátterünk is megvan hozzá. Habár imádom a gyerekeket, én mégsem szeretném átélni a terhesség élményét. Inkább fogadnék örökbe gyereket. Szerintetek normális ez? Nagyon tanácstalan vagyok. Nem értem, hogy miért nem akarok gyereket, pedig tudom hogy boldogok lennénk. De az is lehet, hogy a sok negatívum miatt (amit itt ott olvastam, hallottam) nem szeretnék? 24 éves lány
2010. jan. 15. 15:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen nem vagytok szinkronban a pároddal, és ő már szeretne gyereket, míg te még nem értél el oda. Ami nem baj, csak konfliktus okozója lehet köztetek.
2010. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek, szerintem sem állsz még készen a babára, ha felkészülsz, akkor már nem fog gondot okozni a terhesség élmény:) Nem hiszem, hogy az oldal miatt van - bár sok olyan történet van, amitől feláll a hátamon a szőr, és nem csodálom, hogy tartasz a terhességtől, de nagyon sok gyönyörű történet is van. Ha készen állsz az anyaságra, a jó történeteket fogod észrevenni, nem a negatívumokat.
2010. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

én is híve vagyok az örökbefogadásnak, de a helyedben még nem tenném

mondd meg a párodnak, hogy így érzel, és mivel fiatal vagy várnál még arra a bizonyos vágyra, érzelmileg megfelelő alkalomra, és mondjuk legkésőbb 8 év múlva, ha még mindig nem változott a hozzáállásod, akkor biztosan csodás örökbefogadó anyuka leszel, illetve pár lesztek, de valószínű, hogy nem kell ilyen sok idő, és te is szeretnél majd saját bébit

nekem csodálatos élményeim vannak a terhességről, sosem éreztem magam annyira NŐnek, annyira elégedettnek önmagammal, annyira büszkének, nem hagynám ki

2. babára most egyáltalán nem vágyunk még, de kismama szívesen lennék

2010. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha nincs kedved. Ez nem kötelező, ahogy sokan gondolják. És a férjed nem kényszeríthet rá. Szerintem fiatal is vagy hozzá. De akkor sem lesz semmi baj, ha ez így marad és nem lesz saját gyereked! Bár örökbe fogadni elég macerás úgy tudom, de azt is meg leget oldani.

Szerintem igenis fontos, hogy miket látunk, olvasunk. De ehhez az is kell, hogy alapból legyen bennük "hajlam" erre a "gyereket nem akarok " témára... Mert aki akar annak nem akadály, sőt a másoknak ijesztő dolgokkal még egyet is ért...

És persze az is lehet hogy pl kihatással van rád gyerekkori rossz élmény vagy akármi, de egyáltalán nem biztos, van egy csomó ember aki teljesen normális és mégsem akar!

Szerintem semmiképp ne szülj amíg nem akarod, mert jó hogy majd közben meg tuti megjön, de szerintem ez nem az a dolog amiben lehet próbálgatni, mert mi van ha mégsem jön meg közben?

2010. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%
Nem egyedi eset a Tiéd. Én gyerekkorom óta rettegtem ettől az egésztől. Ehhez hozzájárult persze az is, hogy anyukám egy csomó szörnyűséget mesélt a terhességről és a szülésről. Úgy gondoltam, hogy ennél borzalmasabb dolog nincs is a világon (nem beszélve arról a momentumról, hogy hogyan is kerül bele a baba a pocakba :) ). Aztán ahogy növögettem, már egyre természetesebb dolognak tűnt, viszont a rettegésem az megmaradt ugyan úgy. Mindig arra gondoltam, hogy mennyire fájdalmas lehet, meg eltorzul az ember alakja, csomó nő később sem lesz soha többé csinos, foltos lesz az arca. Csak figyeltem a korosztályomat, hogy rajtam kívül szinte mindenki ezt a részét egy vállrándítással elintézte. Aztán már maga a terhesség nem tűnt olyan elviselhetetlennek, de a szülés gondolata még mindig elképzelhetetlenül távol állt tőlem. Amikor már férjhez mentem, gondoltam, ez változni fog idővel. De nem. Maradt. Aztán már úgy gondoltam, lesz ami lesz, hátha nem halok bele, de én már nagyon szeretnék, de a férjem nem akart. Ő sok pénzt, lakást, kocsit, mindenfélét akart MÉG ELŐTTE. Az idő meg csak telt. Elváltunk, mert nem tudtunk (ebben sem) dűlőre jutni. Aztán megismerkedtem a mostani párommal, akivel azonnal mindketten akartunk babát. Minden félelem és rossz érzés elpárolgott belőlem az egésszel kapcsolatban. Még a szüléstől sem féltem. A helyére került minden. Csodálatos gyermekemnek csodálatos apja van, imádom őket :) Azt hiszem, én is jó anyuka vagyok.
2010. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2010. jan. 15. 15:21
 7/35 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó előtti vagyok. Én pl egyáltalán nem félek a fájdalmaktól, viszont rettentően taszít, hogy a legtöbb (tisztelet a kivételnek!!!) nő milyenné válik szülés után! Ez a tipikus ősanya aki tönkreteszi magát a gyerekért, kifacsarja a mellét, nem alszik évekig csak nehogy a gyerek sírjon (igaz hogy a gyerek is holt fáradt de az nem baj), depressziós lesz ha gyereknek egy szurit kell adni, teljesen valami felsőbbrendű lénynek gondolja magát stb... Én sosem akarok ilyen lenni... Mégegyszer, tisztelet a kivételnek!! Természetesen ez csak egy kisebb indok ha ez nem lenne akkor sem akarnék gyereket. Úgy érzem hogy nem akarok és kész. Már kiskoromban is csak utolsónak fordult meg a fejemben (pl játék közben hogy a barbi baba szüljön :D) mert a nagyoktól ezt láttam. Szerintem ez olyan mint az igazi szerelem. Ha igazán szerelmes vagy akkor nem tudod megmagyarázni hogy ezért, mert ezért szereted.... :D
2010. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%
Én ugyanezt éreztem ilyen idősen mint Te. 30 éves lettem mire eljött az idő és AKARTAM gyereket. Addig úgy éreztem, hogy bár szeretem a gyerekeket, csak nyűg lenne a nyakamon a terhesség meg egy gyerek is. Valahogy nem fért bele az életembe. Aztán egyszer csak fordult a kocka! Talán megértem arra, hogy gyerekem legyen! Most várom az elsőt és hihetetlenül boldoggá tesz a terhesség, meg minden velejárója. Neked is biztos eljön az idő, nem mindenki akar huszonévesen anyuka lenni. Mi talán később érünk!
2010. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%

szerencsére az emberek többsége nem így gondolkodik...

atyavilág...

2010. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
46%
Nah, az ilyeneketről beszéltem :D Miért fáj az másnak ha valaki nem vagy még nem akar gyereket? Nincs jobb dolguk mint belekötni... Tisztelet újból a kivételnek...
2010. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!