Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák, miért...

Dohányos kismamák, miért cigiztetek terhesség alatt? Hány szálat szívtatok egy nap? Nem féltetek, hogy baja lesz a picinek?

Figyelt kérdés
Semmi rosszindulat nincs a kérdés mögött, se számonkérés, se pálcatörés, szimpla kíváncsiság.
2019. szept. 11. 22:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Én pl nem dohányzók a férjem igen mégis mikor megtudja hogy babánk lesz egyik napról a másikra lerakta. Ha egy férfi ezt megtudja tenni egy kismama miért nem?

Egy másik példa egy kolléganőm nem rakta le a cigit a terhessége alatt mégis egy könnyű terhessége volt egészséges babát szült. Én aki soha életemben nem dohányzott kórházba is feküdtem félidőben mindenféle plusz vizsgálatokra kellettég pluszba járkálok ez is dühítő tud lenni.

2019. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
98%

Önzőség. Mellesleg undorító,ahogy a szülészet előtt is pöfékel a sok kismama.

Férjemmel mind a ketten cigiztünk. Amint pozitívat teszteltem letettem. Nem vártam el,de a férjem se gyújtott rá azóta. Ő sem akarja,hogy a gyerek úgy nőjön fel,hogy a cigifüstöt szívja. Azt utolsó bontott dobozt egy ismerősnek adtuk,mert már azt se szívtuk el.

Nem akkora nehézség letenni. Csak akarni kell. Régen sokan mondták,hogy szokjak le,nem egészséges,később nehezebb lesz. Mindig mondtam,majd amikor akarok,le fogom tenni. Így is lett.

2019. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

elég bátor dolog kijelenteni, hogy nem lett baja a gyereknek.

napi 2 dobozzal szívtam. Amikor megtudtam, hogy babát várok, szinte azonnal letettem, talán még 2 napig dohányoztam. Gyönyörű, egészséges kisfiam született problémamentes terhességből.

5 évesen kruppos, asztmás lett.

7 évesen kiderült, hogy adhd-s.

Még nem vizsgálták, de vannak aspergerre hajazó megnyilvánulásai is.


Nem ostorozom magam, mert én úgy érzem, megtettem mindent, ami tőlem telt. De ki tudja, hogy ezek jöttek volna-e, ha nem dohányzom? :o


Rokonom 2 gyerekkel végigbagózta a terhességet. Leszámítva egy kórházi kezelést igénylő laringitist (3 hónapossal) kutya baja sincs a gyerekeknek. Igaz, csak 1 és 3 évesek. Fene tudja, hogy lesz később.

2019. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Közeli rokon anyja végigdohányozta mindét terhességét. Le akarta rakni az elsőnél, de elmodása szerint nagyon durva elvonási tünetei voltak, és az orvos azt mondta neki, hogy inkább szívja. Ezt azért tudom elhinni, mert még az előző rendszerben, a hetvenes években történt. A másodiknál meg sem próbálta letenni. Az adagcsökkentés sem jött össze, napi 1 dobozzal szívott. A férje is dohányzott mindig is, lakásban is. Mindkét gyerek olyan súlyos asztmás-allergiás lett, hogy az anyjuk meghosszabbított gyesre ment, mert annyit kellett velük a tartós betegségük miatt otthon lenni. Még szanatóriumban is voltak. Mindkettejüknek a mai napig gyenge a légúti rendszerük és nagyon hajlamosak légúti fertőzésekre. De amúgy erős, egészséges felnőttnek látszanak, és meg is van magyarázva, hogy az nem is okozott nekik kárt, hogy az anyjuk dohányzott, meg az apjuk is, a betegség biztos mástól van, biztos örökletes. Aha, mondjuk az, hogy a családban sem közeli, sem távoli rokonságban semmilyen példa nincs még csak hasonló betegségre sem, az abszolút nem érdekes, nyilván örökölték, hát persze. Passzív dohányzás? Ugyan, dehogy, hiszen a nappaliban meg a gyerekszobában SOSE dohányoztak! Csak a konyhában, fürdőben meg a dolgozószobában! Hallottatok már ekkora baromságot? Szerintem ez még önigazolásnak is gyenge. Gondolom, könnyebb ezzel a tudattal élni a szülőknek. Akik a mai napig masszív dohányosok. A gyerekeik persze soha egyetlen szál cigire sem gyújtottak rá.
2019. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
13-as! Sajnálom ami a gyerekeddel tortent, de ne magad okold. En soha az eletemben nem cigiztem és aspergeres es hiperaktiv lett a kisfiam. Ez nagyrészt genetika sajnos.
2019. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szaffi_oO válasza:

Én tervezett babánál nem tudom elképzelni azt, hogy csak akkor tegyem le a cigit, ha pozitívat tesztelek...

Mikor elkezdtünk komolyan beszélni róla, hogy babát szeretnénk, elkezdtem küzdeni a cigi ellen. Január 2-án lesz 2 éve, hogy leraktam. Ma vagyok 36 hetes terhes.. Ugyan tavaly volt egy banánk aki elment, de nem gyújtottam rá akkor sem!

Ha nem ér ennyit az a baba, akkor később mi lesz?

Ki vagyok én, hogy még meg se született, és már veszélyeztetem?

Pedig sokáig cigiztem, és nem keveset.. De tudom, hogy ez volt a helyes döntés! És igen, csupán akarat kérdése!!!

2019. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!