Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4+5 hetes "kismamaként"...

4+5 hetes "kismamaként" először megyek orvoshoz. Hüvelyi uh-ot ilyenkor már csinálnak?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, korai. Volt egy vetélésem, tegnap szaladtam vérvételre, hogy most elé menjünk a bajoknak. Ma megyek az orvosomhoz kielemezni a leletem, s nem tudom,hogy engedjem-e a hüvelyi ultrahangot. Nyilván nem fog látni semmit, annyira friss. Félek, hogy árt ilyen korán. Minden vetélést okozó tényezőt, ami rajtam áll, igyekszem kizárni. Szerintetek ha akar a doki hüvelyi uh-ot, hagyjam?

Pl. ha méhen kívüli lenne (de miért lenne?!) sem látná még uh-on, annyira pici.



2019. szept. 18. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Marpedig de, egy veteles rutin, legalabbis orvosi szempontbol. Mondom ezt ugy, hogy en is atmentem ezen. Az orvos nem tud tenni semmit, ha esetleg el akar menni, hiaba szaladsz rogton pozitiv teszt utan. Te viszont annyit tehetsz, hogy visszaveszel az arcodbol... Bar ez se gatolja meg a vetelest...
2019. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha el kell mennie a babának, annak oka van, nem fog ottmaradni, vagy ott fog maradni attól még, hogy megnézeted. Különben sem látszik ilyenkor még semmi.
2019. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbbet azzal tehetsz, ha lenyugszol. A stressz sokat art. Nincs értelme uh-ra menned meg. Majd egy 3 hét múlva. És igen akkor is általában meg hüvelyit csinálnak. És nem, nem kötelező. El is utasíthatod. Vagy keresel olyan dokit akinek megmondod hogy csak hasit csinálhat. Egyébként reálisan nem gondolom, hogy a hüvelyi uh vételest okozna, bár én is hallottam ilyen legendákat. Azért ahhoz ennél több kell. Az persze tény hogy azokat a kismamákat akik elvetéltek, minden bizonnyal legalább egyszer vizsgáltak hüvelyi uh-val. Ettől az összefüggés nem az amitől te tartasz...
2019. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szia! Milyenek lettek a laboreredmények? Lett csillagos érték? Én év elején estem át egy vetélésen (komplett volt, 6+5. napon), utána én is részt vettem egy kivizsgáláson, volt ott terheléses cukorvizsgálat is, egyedül a D vitamin volt alacsony, de azt mondta, hogy ált. télen mindenkinek visszaesik.
2019. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!