Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki ilyen aggódós? Vagy...

Mindenki ilyen aggódós? Vagy csak én viszem túlzásba?

Figyelt kérdés

ez szerintem már nem normális dolog. Ahogy közeledik az idö, egyre inkább félek attól, hogy egyedül maradok. Azon parázok, hogy történik valami baleset a párommal. Mindennap biciklivel jár dolgozni, és hiába próbálom lebeszélni róla, hogy biztonságosabb bkv-zni, gondoljon a lányunkra, mindig azt mondja, hogy így többet lehet velem, gyorsabban beér. Ez igaz, de sokkal nagyobb az esélye, hogy elüti valaki hülye a forgalomban. Tegnap is pl. véletlen hozzáért egy picit az egyik autó visszapillantójához, az autós meg ráhúzta a kormányt! Sebes lábbal jött haza, én azt hittem elájulok úgy megijedtem, félek ez lesz még rosszabb is. Ezt csak a terhesség okozza vagy utána is ennyire aggódós maradok? Nagyon szeretjük egymást! Csak én reagálom túl?

31 hetes


2010. júl. 15. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Fura, de a vége felé is állandóan paráztam. Mi lesz, ha történik vele valami, hogy fogom egyedül végigcsinálni, hogy tudnám egyedül felnevelni, stb. Szerintem normális ez a reakció. Gondolom első babásak vagytok, minden új nektek, nem tudod mire számíts, és ezért félsz, hogy mi lenne, ha egyedül kéne végigcsinálnod.

De nem lesz semmi baj, próbálj megnyugodni!

2010. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akit szeretunk az feltjuk, ez normalis dolog, de lehet hogy most a terhesseg alatt erzekenyebb vagy es aggodalmasabb. Probalj inkabb valami szep dolgokra gondolni :)
2010. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen elsö babás vagyok:) még szokatlan is a helyzet. Ezek szerint terhesség alatt ez normális. Általában jó dolgokra szoktam gondolni, meg nagyon jól érzem magam, csak mikor elindul dolgozni, egyböl elkap a pánik, és ez tart addig amíg be nem ér a munkahelyére és fel nem hív, vagy nem ír üzenetet, hogy épségben megérkezett :D

Köszi szépen a nyugtatgatást, rám fér:)

2010. júl. 15. 10:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Ünneprontó leszek. Szerintem kicsit túlparázod ezt a dolgot. Voltam már terhes, meg most is az vagyok, de nálam nem voltak ilyen dilik. Ezzel csak azt éred el hogy jön az önmagát beteljesítő jóslat és bevonzod a bajt. Ahogy már kezd sikerülni is, amint írod.

Szerintem szedj vmi homeos bogyót, pl. Sedatif PC-t az oldja a feszültségedet...

2010. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, az első terhességem alatt nem annyira voltam ilyen, nem is volt baj. Balesete nem volt soha mióta együtt vagyunk, pedig ha egyedül megy elég gyorsan vezet. 20 hós a lányunk, én meg 31 hetes ikres kismama vagyok, és most már jobban parázok kicsit, ha elmegy itthonról, de főleg inkább akkor, ha elindítja az egyik masináját (asztalos), mert húsvétkor (akkor 16 hetes voltam) levágta egyik ujja végét, kettőt meg rendesen megtépázott körfűrésszel, és a hangra rosszúl vagyok, mikor pörög a fűrész, de hát dolgozni kell. És azt hiszem akkor is paráznék ez után a gép hangjára, ha nem lennék terhes.

Nyugi, tényleg nyugodtnak kell lenned, mert egyrészt nehogy vonzzd a bajt, másrészt a kicsinek is az a jó a nyugodt vagy.

2010. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam hogy a húsvétot a kórházban töltötte, én meg itthon a 16 hósommal egyedül, ráadásul itthon dolgozik ami jó, viszont egész nap hallgatom a gépeket. :-(
2010. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyai ösztön.

És még igazad is van, joggal aggódsz miatta (is).

2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is aggódós voltam terhesség alatt, de most meg egyenesen betegesen már. Sajnos. Állandóan rettegek, hülyeségeket képzelek, annyira féltem a kisbabám és az egész családom. Remélem csak a hormonok szórakoznak velem, ugyanis 3 hete szültem és azóta nagyon érzékeny vagyok. Remélem hamarosan elmúlik, mert kikészitenek a hülye gondolatok. :-(
2010. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes mert én is 31 hetes vagyok és sokat aggódom én is és nekem is vannak is rém gondolataim.Lehet ezt is a hormonok csinálják.
2010. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!