Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltak egy terheléses...

Csináltak egy terheléses cukorvizsgálatot,120 percre 8 lett. 60 percre 6 0. percben 5,1, idegesség miatt felmehetett eddig?

Figyelt kérdés

Elég ideges voltam előző este, az orvosom akkor állapította meg a terhességem, csak azt hajtotta mennyire problémás vagyok és nem jókor jött a baba. Leginkább a családi anamnézis miatt, de vannak egyéb bajaim is.

Na aztán én ezen éjjel kattogtam, este 9 kor ettem, mert maszekon voltunk fél 7-kor került rám a sor, este még ettem egy szendvicset, mert előtte nem igazán tudtam, hányinger miatt...


Aztán másnap 9 körül elkezdődött a vizsgálat. Minden alkalommal 5 perccel előbb vették le a vért. De ez nem számít gondolom.


Nos az a kérdés, hogy mennyire hiteles most ez így nekem?

A doki 2 nap múlva fogad, addig is érdeklődöm.


Egyébként ilyenkor mit tesznek?


2019. szept. 24. 10:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem. A NŐGYÓGYÁSZnál voltam este fél 7-kor magánrendelésen, aztán későn értünk tőle haza, ezért este 9.körül megettem 1 szendvicset.


Másnap odaadta a beutalót az ambulancián, és mondta menjek levetetni a vért, 9-kor kezdték el kb a terhelést.. De lehet már utána is voltunk valamennyivel.

Először viszont nem azzal kezdték, hanem levették 14 ampulla vért, utána 20 perc bőven eltelt mire behívtak el, hogy igyam meg a cukrosvizet, megittam kb 60 perc múlva az újabbat is levették és így tovább a 120.percig.


Arra emlékszem, hogy negyed 1 kor ért véget az egész, mert akkor hívtam a párom fel, hogy már elég rosszul vagyok.

2019. szept. 24. 12:30
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy ehetek elöző este, hiszen az a valóság. Valószínűleg diétáznod kell majd!
2019. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Max az ehomit befolyasolja h ettel. De ugy latom az rendben van. Ha nagyon izgulsz elmesz es megcsinaltatod meg egyszer maganban 4500 ft. Nem vész. Sztem ne izgulj 26 hetig ezen...
2019. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az idegesség nem befolyásolja, az előző esti étkezés sem befolyásolja egészséges ember másnapi vércukrát, cukorbetegét valamennyire igen. Nagyon későn kezdték, ha időben megcsinálták volna, akkor valószínűleg magasabbak lettek volna az értékek.
2019. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Viszont egy ilyen vizsgálatot nagyon ritka esetben ismételnek,mert eléggé megterheli a szervezetet.
2019. szept. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Várok 1-2 hetet és megismételtetem magamnak, magánb,közben veszek egy cukormérőt is.
2019. szept. 26. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!