Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is idegesít, ha azt...

Mást is idegesít, ha azt kérdezik, "hogy vagytok" terhesen (rád és a babára gondolva)?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de engem halálra idegesít, amikor állok egyedül a konyhában, és odajön a munkatársam hogy "na hogy vagytok??"

Eddig soha nem kérdezte meg senki, hogy én hogy vagyok, erre most hirtelen kettő lett belőlem, és igazából csak az érdekel mindenkit, hogy a "baba" hogy van, amire meg mit tudok mondani? Honnan tudjam, hogy hogy van? :D

Tudom, sokan meg úgy beszélnek magukról, hogy "mi", amikor terhesek, nyilván őket nem zavarja, de más is van így, mint én, hogy engem igenis zavar?

Ha nagynéném kérdezi "hogy vagytok?", azt mondom: mármint én, és a férjem? Köszi, jól :D


2019. szept. 26. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

OOo ez még semmi.. Majd mikor idegenek kérdezik, hogy hogyan szültél, cicizik-e, és mikor kész tesó.


Jobb ha hozzászoksz és megtanulsz rájuk reagálni, mert sokan nem tudják hol kezdődik az intimszféra.

2019. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hú, hát sajnos, vagy nem sajnos, de én ezt úgy reagáltam le, hogy megmondtam ugyanezt nekik is, hogy idegesít ez a kérdés :D
2019. szept. 26. 11:36
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

"Honnan tudjam, hogy hogy van? :D"

De vicces vagy. Talán onnan,hogy járnod kell(ene) utrahangos vizsgálatokra.

2019. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is így kérdezték és én is így kérdezem. Egyszer sem tartottam idegesítőnek és azok sem ,akiktől kérdeztem,mert közel állunk egymáshoz és megmondták volna rögtön. Engem jobban idegesítettek a : Van tejcsi? Szopizik a baba? Hogyhogy császár lett? Nem szopik? Jajj szegény... Miért nem veszed fel rögtön/miért nem hagyod sírni? Miért ez van rajta? Sokkal jobb lenne neki...

Szóval ezek sokkal sokkal jobban idegesítettek,mint egy egyszerű hogy vagytok kérdés. A másodiknál már nem fogok magyarázkodni meg válaszolgatni ez biztos. Akinek nem fog tetszeni, ahogy csinálom a dolgokat az megtalálja majd az ajtót elég gyorsan.

2019. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem már az első babánál is várandósnak lenni, és onnantól, hogy ott volt a 2 csíkos teszt a kezemben, igenis ketten voltunk. Szerettem, mikor így kérdezték, valami belső cinkosságot éreztem mindig, hogy igen, ott van a kislányom is a pocakomban. Én is így szólok várandós nőkhöz.


(Egyébként attól pl a hideg kiráz, amikor megszületett babával T/1-ben beszél anyuka, nem fogzunk, nem kakilunk, nem fáj a pocakunk. A gyerekeim fogzanak, kakilnak és fáj a hasuk. De amíg bennem vannak, addig “mi” vagyunk.)

2019. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Én erre azt mondtam, en kól vagyok, a magzat nem kommunikativ.
2019. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Lesz ez meg igy se. Ez még nem idegesitett. A szoptatassal kapcsolatos kérdések annal inkább. Soha senkitől nem kérdeztem mivel eteti a gyereket mert őszintén nem érdekel :) a másik hogy ha megszuletik senkit nem fog érdekelni h te hogy vagy csak az hogy van a baba...
2019. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez legyen a legnagyobb problémád!
2019. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen kor E/1 ben válaszolok vissza: Köszönöm jól vagyok.
2019. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szent Ember, az igen, akkor aszondod minden héten járjak ultrahangra, hogy tudjak válaszolni a kérdésekre? :D Nem három havonta jön...


Kedves többiek:

Pont ezért kérdeztem, mert tudtam, hogy van olyan, aki szeret többes számban beszélni magukról meg jól esik neki ez.

Csak nekem ez annyira fura.

És igen, egy introvertált embernek, aki nem szeret bájologni, még egy ilyen is idegesítő lehet olyan emberektől, aki amúgy soha nem kérdezné meg, hogy hogy vagyok. Sosem szerettem magamról beszélni, és mindig a háttérben maradtam, és most hirtelen ez a körberajongás naggggyon zavar. És az még inkább, hogy nem is nekem szól :'D


Én is örülök a terhességnek, de valahogy nem vagyok ennyire a felhők fölött, főleg nem akkor, ha mások faggatnak róla.

Ha egyáltalán valakinek szülöm, akkor az max a férjem lesz... :) Nem tudom, nekem ez ilyen intim dolog. Elmondani is még csak azoknak mondtam el, akiket közvetlen érint, lásd munkatársak, rokonok, minél kevesebb a kérdés, annál jobb :D


És amúgy sem mindenki így kérdezi, hála az égnek, csak 1-2 ember.

2019. szept. 26. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!